Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

adidassssss

Mislim da do određene svote izvan EU ide "samo" pdv, pa onda ide pdv+ carina. onda se preseliš na njemački ebay :D Isti vrag, samo plaćaš u eurima, a ne u funtama :")
2016 02 19
Nee cure svejedno ako je iz druge drzave ide carina. Izvan EU je na iznos od 160kn na druge neki malo veci iznos nisam sigurna. Ali nema veze sto smo u EU svejedno ti naplate. Naj jednostavnije ti je majkemi da pitas sellera da ti napise manji iznos na paket recimo 15$ i problem rijesen :) U 99% slucajeva ce pristati ako ga ljepo pitas :")
2016 02 19
Ja sam narucila 2 puta cipele od 60 i 80 i nesto dolara, iz UK, i nikad nisam platila ni carinu ni pdv, jer za robu iz EU se ne placa nista. Jedino mozes im poslati mail da pitas od kuda salju-da nije slucajno da je firma registrirarana u napr london a da salje od nekog drugog mjesta. Kako je netko vec napisao gore, ako narucena roba je iz EU, a ti platis carinu, onda uvijek se mozes zaliti jer si u pravu 😎
2016 02 19
Ma cekaj...ivona171, kako svatko tu pise drugacije i zakoni se mjenjaju brzinom munje...najbolje je da izguglas broj od tvoje lokalne carine pa da ih pitas 😂 Jbt sad ni ja nisam sigurna vise! ZNAM da se nije placalo nista, bar na te iznose od 100-200 $, ali mozda se nesto promjenilo (te cipele su bile narucene u 1 mjesecu )
2016 02 19
gabice, zato fino odes na stranicu carina.hr pa vidis trenutno stanje. fakat nije sajens fiksn.
2016 02 19
Gabica pa zar se stvarno iz EU ne placa? Znam da sam citala malo nakon sto smo usli da da. Ali samo PDV mislim koji je 25%. Dosuse i meni na puno stvari nisu ocarinili ni iz kine ni EU. Pogotovo oko blagdana kad je guzva po postama :) Pa im se neda sve pregledavat valjda :p
2016 02 19
Vekice, ne placa se nista jer je pdv vec placen drzavi iz koje uzimas robu ako je ona u EU. U zadnjih godinu dana ja ne znam koliko narudzi sam napravila, ali evo uzet cu za primjer 3-4 vece za nesto vise od 1500kn sa Asosa, Missguided, Sportdirecta (navodno originali, nisam strucnjak, ne mogu potvrdit). Stiglo za 4dana, mislim da prema trackingu ne ide na carinu uopce, tj.ne zanima ih sto je ako je iz drzave EU. Isto vrijedi za ebay uk al da je seller iz UK, imala sam po 400-600kn kod jednog sellera. Tu nemas ogranicenja ako je iz Eu, osim mozda za neke ektra skupe stvari ili ogromne narudzbe od 10 000kn, za to ne znam..
2016 02 19
Ajmo ponoviti gradivo. Kako je Hrvatska članica EU iz bilo koje zemlje koja je također čalnica EU se ne plaća NIŠTA, niti PDV (PDV bi trebao naplatiti prodavaoc) niti carina. To je isto kao da naručuješ iz Osijeka. Što se tiče uvoza iz zemalja koje nisu članice EU za iznose preko 160 kn se plaća carina (ovisno o vrsti robe) i PDV na iznos carine. Dakle, pogledati na stranicu carine na što se i koliko plaća, ako se plaća i okvirno izračunate iznos koji ćete platiti. Napominjem da u carinsku osnovicu ulaze i troškovi prijevoza.
2016 02 19
> supermamica: > Ajmo ponoviti gradivo. > Kako je Hrvatska članica EU iz bilo koje zemlje koja je također čalnica EU se ne plaća NIŠTA, niti PDV (PDV bi trebao naplatiti prodavaoc) niti carina. To je isto kao da naručuješ iz Osijeka. > Što se tiče uvoza iz zemalja koje nisu članice EU za iznose preko 160 kn se plaća carina (ovisno o vrsti robe) i PDV na iznos carine. > Dakle, pogledati na stranicu carine na što se i koliko plaća, ako se plaća i okvirno izračunate iznos koji ćete platiti. > Napominjem da u carinsku osnovicu ulaze i troškovi prijevoza. Potpisujem :) To je to. Samo mislim da na carinsku osnovicu ulazi jos i pdv Rh.
2016 02 19
Evo meni prosli tjedan stigle cipele sa Amazona iz UK od nekih 500-njak kuna i nista nisam platila 😉 Ali naravno da sam prije pitala sellera odakle salje...
2016 02 19
> SaraKedavra: > Uzmi onda iz španjolske ili UK. Ako te probaju opizditi sa bilo čime, žali se. Ovako kako je cipe rekla- red po red čitati šta hoće, i fino zakon. Neće ti ni lipe uzeti. Osim ako je fejk, onda si na*ebala.
2016 02 20
Ne znam sto narucijes, budi konkretna pa ti mogu pomoci. Ako podjelis u vise paketa nemas problem. Ako narucijes jedan proizvod od 100$ ovisi o cemu se radi .
2016 02 21
1 2