Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

Moje loše iskustvo s psom :/

Evo da vam ispričam svoje prvo loše iskustvo s psom :/ Naime, ja sam jedna od onih koji preeobožavaju peseke, doslovno sva poludim od sreće kad vidim nekog peseka na cesti, u dvorištu, kafiću ili bilogdje. I naravno, uvijek ih nastojim i pomaziti ako su raspoloženi. Također, imam iskustva i znam dosta o psima, te znam procijeniti je li pas druželjubljiv, dobre volje i želi li se maziti. Ali.. Neki dan sam u kafiću ugledala peseka (onako manjeg rasta, al ne baš skroz mal, vjerojatno mješanac, a malo je na pekinezera vukao). I sad mu se ja obratim, počnem tepati (tako uvijek vidim da li da mu priđem, ak se razveseli da, a ak ne, onda ga pustim na miru). I taj psić se razveseli, odmah se ustane od stola i dođe do mene. I ja ga znači nisam još ni počela mazit, bila sam nekih pol metra od njega., a on doslovno skoči tih pol metra na moju ruku da me ugrize. I uspjela sam nekako izmaknuti ruku, samo me jednim zubom zakačio. I dalje mi nije jasno kaj mu je bilo., znači sam mi je došao, razveselio se, ja nisam nikakve nagle pokrete radila, tj. ruka mi je još bila na pol metra od njega. Vasnik se ispričao i rekao da je pas malo grintav jer je star. Super. Šta mi je onda prilazio uopće? Očito ima neki bipolaran poremećaj, jer normalan sigurno nije. Šta vi mislite koji je uzrok tom napadu? Jeste li i sami imali koje loše iskustvo s psom?
2016 03 13
Kao prvo, uvijek se najprije pita vlasnika smije li se psu prići, podragati ga, ili što već. Onda vlasnik ima prilike reći da je pas star i grintav prije nego se nesi nešto neugodno ili opasno.
2016 03 13
Isto isto mi se dogodilo na moru, predivan pas kao Lesi vrsta, njegovan vidi se, sa ogrlicom.. sam na plazi prolazio i 50 ljudi ga pomazilo i dalo mu hrane.. dosao do mene, smiren ali malo onako mase repom. I dam mu nesto od hrane i pojeo je..i pomazim ga, slikaju me snjim, raduje se i stoji i dalje. I ajd jos da ga pomazim po ledjima onako blize vratu, i taman me (ne vjerujem) slikaju dok stavljam ruku na njega i naglo se okrenuo i ugrizao! Imam sliku dok grabi moju ruku! Sreca pa nije probio zubima kozu, uhvatio me za kost prije sake. Eto..vise ne diram zivotinje u prolazu.
2016 03 13
Da, ali vlasnik se isto iznenadio kada je to vidio. Onda je nagađao i rekao da je to valjda zbog starosti. Jer on je bio prisutan čitavo vrijeme, vidio je da se pas ustao od stola gdje su sjedili, samovoljno prilazio prema meni na maženje. Znači, pas je prišao. Ja sam samo ono iz daljega rekla tipa "di si mali".
2016 03 13
Jesi dezinf.ili primila injekciju ako je progrizao kožu?
2016 03 13
Nisam, jer sam izmakla ruku na vrijeme (ipak su moji refleksi bili brzi hehh), pa me samo jednim zubom zakačio, al nije mi probio kožu
2016 03 13
tako sam i ja... mene je ugrizao za nogu ali iznenadio me jer ga nisam vidjela, istrcao je iz svog dvorista.... tada sam malu sestricnu vozila u kolicima, sva sreca da nju nije za lice ili nesto :( vlasnik se nije niti ispricao, samo je rekao da ima mlade pa se boji....
2016 03 13
Meni se desilo da me bas bio ugrizao...ali tu sam bila malo ja kriva, a malo on (i vlasnik, koji ga je setao odvezanog,a u razgovoru sa njegovim susjedima kasnije, sam saznala da mu nije prvi put da to radi, jer je i susjedu bio pokusao ugristi, ali se izmakla na vrijeme) jer sam ja bila na bicikli, i kad mi je pas prisao blize nisam stala i sisla sa bicikle. Isto tako je mahao repicem, ne bis nikad rekao da je agresivan...u biti, pas je bio neodgojen - on je meni prisao i ponjusio, bas sam osjetila njusku na nozi, i kad me ponjusio-UGRIZAO me :') :') :') e sad....u razgovoru sa dokicom koje mi je uzela podatke na higjensko...moglo je biti zbog vise razloga - pas se uplasio jer je mislio da cu ga ozljediti, ili je osjetio miris macke :D u razgovoru sa drugim vlasnicima je izaslo van da kao prvo ga nije trebao pustati odvezanog u ulici gdije prolaze ljudi, a kao drugo trebao je nauciti psa da ne prilazi ljudima i njusi ih, nego da ide svojim putem, bas zbog opasnosti od ugriza, jer, budimo realni...on isto tako moze pric djetetu koji ga zove, a djeca imaju nagle kretnje. Btw tamo je i vrtic jedan, blizu.
2016 03 13
Prije tog ugriza sam volila jako pse, uvijek sam im tepala i mazila...nisam nikad mislila da ce se to bas meni desiti. A poslije tog ugriza sam imala ptsp od SVIH pasa x-) Ponekad bih pomazila kojeg, ali uvijek bi im gledala u zube :') a ne dao bog da mi prilazi neki pas koji nije vezan, umrla bih od straha! naravno, sto veci pas, to gori strah, jer su veca usta i zubi :) A kad recimo bi neki pas poceo lajati na mene...well, malo mi je falilo da pocnem vristati. Sada sva sreca da ne radim vise na tom mjestu gdije moram prolaziti po tim malim ulicicama sa biciklom koje su pune pasa, i mogu reci da sam se oporavila od shoka, sad imam takodjer straha ali vise iz opreza. Ne podragam svakoga psa, ne zovem ih vise na mazenje kad su odvezani, a kad sam na bicikli obavezno sidjem. Nisi ti kriva Dumaboden jer te htio ugristi...pas je ipak zivotinja....one imaju instinkte i nikad neznas sta njima prolazi po glavi. Tko zna sta je nanjusio na tebi, ili mu je nesto zasmetalo. Za drugi put ces znati, neces vise svakog pomaziti i zvati i bit ces opreznija ;)
2016 03 13
Ika0605....nazalos nekih vlasnika boli ona stvar...nakon tog ugriza, sam kontaktirala kcerku od tog vlasnika, koji je bio stari i pomalo senilan...sve sam rekla kcerki. i da me ugrizao, i da ih necu prijaviti, i da je vrtic tamo blizu itd, ali da paze drugi put sa tim psom da se ne desi da opet ide odvezan. I nakon nekog vremena, opet ga je stari pustao slobodnog kad bi isao u ducan! Stari se bio poceo gubiti i zaboravljati, zato je to cinio, a kci je sve to znala. Ali, bolila ju je ona stvar! Desilo se jednom da sam morala JA stati i cekati da prodje...palo mi je na pamet da ih prijavim, ali jbg...nisam bila 100 % sigurna da je to bas on. Vjerovatno je bio al...nakon nekog vremena nisam vise onamo prolazila pa je stvar otisla u zaborav.
2016 03 13
Bas me izivcirao ovaj post jer je napisan u takvom negativnom kontekstu da je to nevjerovatno. Naravno, obozavam pse i nisam imala loših iskustava s njima ali svi dobro znamo da su to životinje i da ih mazimo "na vlastitu odgovornost". Neki jesu neodgojeni i agresivni ali to je do vlasnika (kao sto postoje odgojena i neodgojena djeca) a oni koji su umiljati i ugrizu čovjeka znaci da su imali u tom trenutku neku smetnju (čovjek ima dar govora pa moze izraziti nezadovoljstvo nečime a pas jedino tako moze reagirati). Tako da smatram da se ne moras bojati pasa jer ako nanjuše strah onda je jos gore a ako ih i dalje misliš izbjegavati to je tvoj odabir. Morala sam komentirati ovaj post jer me užasno iznervirao negativan stav ali eto, svatko ima svoja iskustva i mišljenja naravno. Pozz :)
2016 03 13
> DumaBoden: > Nisam, jer sam izmakla ruku na vrijeme (ipak su moji refleksi bili brzi hehh), pa me samo jednim zubom zakačio, al nije mi probio kožu Sva sreca! :)
2016 03 13
> LornaSabic: > Bas me izivcirao ovaj post jer je napisan u takvom negativnom kontekstu da je to nevjerovatno. Naravno, obozavam pse i nisam imala loših iskustava s njima ali svi dobro znamo da su to životinje i da ih mazimo "na vlastitu odgovornost". Neki jesu neodgojeni i agresivni ali to je do vlasnika (kao sto postoje odgojena i neodgojena djeca) a oni koji su umiljati i ugrizu čovjeka znaci da su imali u tom trenutku neku smetnju (čovjek ima dar govora pa moze izraziti nezadovoljstvo nečime a pas jedino tako moze reagirati). Tako da smatram da se ne moras bojati pasa jer ako nanjuše strah onda je jos gore a ako ih i dalje misliš izbjegavati to je tvoj odabir. > Morala sam komentirati ovaj post jer me užasno iznervirao negativan stav ali eto, svatko ima svoja iskustva i mišljenja naravno. > Pozz :) Bilo kako bilo, psi po ovom za svako ponasanje imaju opravdan razlog a mi ih se nikako nemamo razloga bojati! I kinofobija, sto je to!
2016 03 13
LornaSabic ako te iznervirao moj post, meni je jako zao i nisam imala tu namjeru. Naravno da svi mazimo zivotinje na svoju odogovornost, i bas taj dogadjaj me tome naucio (nisam ga bila mazila ali sam ga bila pozvala) Naravno da nije pas kriv, nego vlasnik. I nemam negativan stav prema psima, i kao sto sam napisala, taj strah me sada vec prosao i vise sam oprezna nego drugo. Tebe je najvjerovatnije nanervirao moj post pa nisi sve procitala sa razumjevanjem sta je pisac htio reci :))) Vise sam ljuta na vlasnike pasa, a ako si ti odgovoran vlasnik pasa onda ga neces nikad setati odvezanog tamo di ima ljudi....a ako ne grijesim u ovom postu na prvoj stranici pise da je pas izasao iz dvorista (dvoriste je bilo otvoreno) i da ju je pas na prepad ugrizao. Zato sam sve to napisala. U biti sam htijela reci dumaboden da je sve to normalno i da se dogadja...i da krivis sebe i da imas straha, i da ako vec netko ima psa onda mora i on znati da su zivotinje nepredvidljive...znaci nikad dvoriste drzati otvoreno ako se primjeti da je zivotinja cudna, i nikad psa ne setati odvezanog tamo di ima ljudi (y)
2016 03 13
Ma mozda lornasabic je bila ili je vlasnica psa, zato ju je taj post pogodio ;)
2016 03 13
1 2