Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Dom /

Pernata jakna - pranje

Trebala bi oprati pernatu jaknu i sad gledam malo po internetu kako se sve moze i nadem jedan "recept" gdje ti ne treba susilica nego samo blaga centrifuga i susi se uz radijator. Fora je da se stave teniske loptice unutra da se sprijeci da se perje slijepi. Da li je netko mozda probao s necim drugim umjesto loptica jer ih nemam? :/ Mama mi kaze da ona pere normalno kao i ostale jakne ali ova moja bas i nije neka kvalitetna marka pa se bojim da bi to kobno zavrsilo da ju operem normalno kao i svaku drugu. A opet nebi ni na ruke prala jer se bas mora detaljno oprat a sumnjam da bi ju na ruke uspjela posteno oprati + kaj bi ju brijem jos i gore unistila nego da ju samo siknem u masinu. Ako imate kakav savjet molim vas pomozite :) hvala!
2016 03 16
Kupi si loptice...hehe..ne, ozbiljno...ja sam si uzela onaj set loptica za tenis samo za jakne prati i jastuke...imam one od dormea pa i njih perem sa lopticama...a jaknu samo protresem nakon pranja i polozim na rucnik i na na onaj stalak za ves...svako ju malo protresem da se to perje rasporedi...i bude ko nova A imam onu dugacku pernatu do ispod koljena...
2016 03 16
Hehe a nis onda bum si to nabavila negdje :") a reci kolko mi treba loptica? Koliko ti stavis? Jakna je zapravo dosta tanka ali je do koljena negdje duga pa sad ne znam kolko mi je dosta loptica. Vidim pise negdje 1 a na slici 10 loptica u masini :')
2016 03 16
Ja sam prala jaknu iz new yorkera,i bacila na kraju jer se perje nij moglo rasporedit niti mokro niti suho,,
2016 03 16
Ajoj, moja je iz stradivariusa pa mislim da nebu ni ona dobro prosla :( A da je dam u kemijsko to mi je preskupo
2016 03 16
Kemijsko ti je oko 100kn ali opet ti je sigurnije...
2016 03 16
Znam zato velim to mi je previse a opet mi nis ne ganatira da mi je i oni nece unistit :/
2016 03 16
Ja svoju oprala bez ičega u mašini,osušila u sušilici,grude su bile dok se nije do kraja osušila.Sad je kao nova,istina ,koje pero fali,a i nije neka marka glamurozna ,al je preživila torturu :)
2016 03 16
Ajde super, ovo mi ulijeva nadu :D budem probala onda s lopticama za svaki slucaj i slijedila cijeli postupak kak su i drugi radili pa bumo vidli :s
2016 03 16
Sori sto kasno palim....ja ti stavim 3 loptice...taman da jaknu izbubekaju sa svih strana...i da, kad ju izvadim iz perilice sve perje bude zbubano na jednoj strani ali kako se susi i kad ju redovno protresas rasporedi se kako je i bilo
2016 03 17
Super, hvala :)
2016 03 18
Ja sam svoju (Tom Tailor) prala u mašini sa lopticama za tenis i opet se to perje "zgrudvalo" na određenim djelovima. Tresla je 3-4 dana dok se sušila (na kraju se ta mjesta sa nakupinom perja nisu osušila) i nosila je u kemijsku da mi je oni opet operu i protresu to perje, 120 kuna mi uzeli, al se isplati
2016 03 18
Ja svoju Mango pernatu već 4g iza svake zime odnesem na kemijsko čišćenje, dan danas je kao nova. Ne bih se usudila prati u mašini, u mom slučaju mi je kemijsko uštedjelo podosta novaca i tek iduće godine planiram kupiti novu. :-) Razlog - nekad davno sam jednu pernatu ubacila u mašinu na najmanju temperaturu i nikad se više to perje nije rasporedilo kako treba, stanjila se za duplo...
2016 03 20
Ajoj.. To valjda ovisi od modela do modela..moja je vec ionako tanka :/ A nis budem se raspitala za neku dobru kemijsku pa kad vec dajem tolke novce za pranje bar da ju srede kak spada :) Hvala svima na savjetima :)
2016 03 20