Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Za buduće mame /

Kako uspavati bebu?

Drage mame, imate li koju prokušanu metodu uspavljivanja bebe kad ona plače (a znate da je nahranjena, presvučena, nije joj vruće ni hladno, a ne može se smiriti)? Imate li neku formulu ili svaki put pokušavate razne načine, pa šta uspije? ;-) Svako iskustvo je dobrodošlo. :-D
2016 05 20
Dobro jutro Zana ! Koliko je stara beba ?? :D
2016 05 20
Ja nisam imala problema s time ali probaj u kolica pa malo voziti po stanu. Mozda upali
2016 05 20
Ja sam svoju gurala u kolicima po stanu. Moraš naći neku neravninu, početak tepiha ili nešto tako i preguravati ju po tome. Kad je bila malo veća, preko 3 mjeseca, kupili smo Graco Sweetpeace ljuljačku i doslovno mi je spasila živce ili što je ostalo od njih. Sad kad ima skoro godinu dana,kad preko dana treba spavati, u ljulji joj malo pustimo crtiće i ostavimo samu u sobi, zaspe za 10 min. Navečer se uspavljuje na siki!
2016 05 20
Da, i šetnja vani u kolicima za dnevno spavanje.
2016 05 20
Ja sam do godinu i pol nosila na rukama,skakala, plesala,ninala , pa sam presla na kolica,malo se vozamo i zaspe, ako te tjesi i ja sam mislila da nece nikad proc ;)
2016 05 20
Jel pale one igračke što griju, moožda :) ?
2016 05 20
Nema univerzalne metode, svaka beba je drugačija pa ćeš morat isprobavat dok ne upali. Moj recimo uopće nije htio bit u kolicima, ni po šljunku, ni po rubu tepiha, ni po ravnom, nikako.... Uspavljivala sam ga na cici i kad nije bio gladan jednostavno se mazio i zaspao. I vožnja u autu je palila tj. još uvijek pali iako je već veliki :D Kad je imao cca 7 mj kupila sam mei tai i tako ga nosila. I pokušaj biti što smirenija, osjete našu nervozu pa se i oni unervoze. Sretno :)
2016 05 20
Bebama jako paše tzv "bijela buka" koju proizvodi zvuk fena, veš mašine... proguglaj malo o tome. Nama je to jako pomagalo za uspavljivanje. A druga metoda je bila cupkanje na lopti za pilates...
2016 05 20
isuse, sve sam svoje živce i snagu potrošila. kad padneš u nesvijest, znat ćeš da si se dovoljno potrudila :) malo se šalim, ali to je jednostavno do djeteta. evo i dan danas, teško se smiri, treba cijeli ritual prije spavanja. dok druga zaspe skoro u hodu. to je tak.
2016 05 20
prve 4g su najgore :') :') ;) mene mai tai nosiljka spasila,zato sada idem na terapiju za leđa <3
2016 05 20
Cure, puno vam hvala na idejama i savjetima. Winxica, dobro "jutro" i tebi. :-D Malena ima 3 mjeseca. anamajic14, hehe, baš si me utješila. Super je spavala kad je izašla iz bolnice, znala bi bez problema i u miru odvaliti po 4 sata, ali sad mi kažu da su to neki skokovi u razvoju. Recimo, po noći čak i koliko-toliko dobro spava, ali po danu zna doslovno nikako ne odspavati ili sve nešto po sitno, po desetak minuta i onda joj se do predvečer nakupi neka nervoza i nikako zaspati. Nosala sam je par puta u klokanici, ali kad se vratimo doma isto, čak i još gore. Nosam je po sobi, puštam neke pjesmice, crtiće, nekad upali i sama se uspava, a nekad.... :@
2016 05 20
arancina, baš sam prošli mjesec gledala taj video. mislim čak da je dva puta bilo upalilo, ali kad krene ta neka jaka živčanoća i plač imam osjećaj kao da ništa ne pomaže, a teško mi je slušati da tako plače (da ne kažem da onda svi drugi dolaze vidjet šta joj je i šta joj radim...) ]:(
2016 05 20
Zana , to su ti male bebe , pravila tu nema , svaka je po sebi različita i iz različitih razloga plaču. Moji su fala Bogu jedno kratko vrijeme plakali ali zbog kolika iliti grčeva. A sve ostalo i po danu i po noći spavali su kak bebe :) :) Jeste već prošli tu fazu ??? Joooj . već sam skoro sve zaboravila ....moji su sad veeeeliki. U svakom slučaju , puno snage , jakosti i strpljenja ti želim i brzo će doći vrijeme kad ćeš na to potpuno zaboraviti. :")
2016 05 20
Imala je nekih 4,5 dana te grčeve, a onda sam prokopala po netu i našla što sve ne bih smjela jesti (a baš te dane sam jela mahunarke koje napuhuju, pila mlijeko, jela pudinge,jogurte). Uglavnom, kako ništa nije pomagalo, probala sam izbaciti sve mliječno i što napuhuje i smirilo se, hvala Bogu, barem to što se tiče jakog plača i grčeva. A to spavanje je druga priča. Blago tebi, da bar po danu nešto odspava, da mogu obaviti štagod po stanu. Ovako moram čekati do navečer da se mogu uhvatiti osnovnih stvari, jer je po danu cijelo vrijeme ili hranim ili uspavljujem. :/ :/
2016 05 20
1 2