Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Društvena događanja /

Introvertna osoba

Introvert power! :D
2016 09 15
> dankamilasic: > uhhh... koja pogreška onih koji su od tebe umalo napravili zombija, umjesto da su te "pogurali" da se razvijaš na svoj način !! > ne znam zašto ljudi imaju potrebu ukalupljivati sebe ili nekoga u ustaljene kalupe, bojeći se vidjeti vlastite vrline i mane, pogledati realnosti u oči, misliti da je nešto što je uvriježeno bolje od njih samih onakvi kakvi jesu. > kad-tad vlastiti nam karakter ispliva na površinu.... pa čemu ga sputavati misleći da je nečiji drugi bolji? > a sasvim je jednostavno: > nemamo vremena pretvarati se da smo nešto i netko drugi., kakvi god da jesmo: ozbiljni, nadrkani, velevažni i bahati...smiješni, prepametni, blentavi, točni, mudri, usporeni, ozbiljni, društveni ili asocijalni. > mogla bih nabrajati do sutra kakvih nas sve ima.... ono što je najvažnije je da budemo svoji !! > jednostavno nemamo vremena biti bilo što drugo. > lipe moje.... ne pitajte se kakve ste... predivne ste baš takve kakve jeste, u granicama svojih mogućnosti, želja i potreba. > ako trebate rušiti barijere, rušite ih u svojim glavama, napredujte i nemajte potrebu mijenjati nikoga. Predivno kao i uvijek od Danke
2016 10 04
Osobno sam neka čudna kombinacija introvertiranosti i ekstrovertiranosti. Volim razgovor i druženje, ali kad se vratim doma nekako odahnem. Nažalost, u životu sam srela jako malo ljudi koje bi mogla trpiti 24 h dnevno bez da se u određenom trenutku ne poželim povući...to što imaš samo svog muža i familiju ne vidim kao problem. Bitno da su tebi oni dovoljni, a tvoje dijete će te sigurno naučiti prihvatiti
2016 10 17
Moram priznati da mi je ovo jedna od interesantnijih tema i odlucila sam se i ja prikljuciti...vec duze vrijeme zivim u ovom saznanju...no da bih dosla do njega,trebalo je vremena,shvacanja...mislila sam da je cudno sto neopisivo cijenim,vrednujem,ne znam kako bih se tocno izrazila...svoje vrijeme. Za sebe. Daleko od guzve. Kava u tisini. Kuhanje dok mi nitko ne smeta u kuhinji,ciscenje takodjer. Odlazak u vecu trgovinu cak je izazivao i osjecaj panike. Gurati se među tolike ljude....gledati sirom otvorenih ociju,hoce li ti netko prici,daviti te pitanjima...ponekad imam osjecaj da me netko stalka samo da bi me vani zaskocio da me reseta pitanjima,da me uznemirava u trenutku kad se pokusavam skoncentrirat na kupnju...o koncertima,svadbama i inom da ne pricam...znojenje dlanova,kucanje srca...bas osjecaj nelagode cim bi pomislila na takvo dogadjanje,a kamo li da im prisustvujem... Mogu razumjeti ljude koji uzivaju u takvim aktivnostima,jer vidno uzivaju u njima...oni imaju rituale ljepote prije nego izađu među ljude,vesele se,broje sekunde...a ja,ja panicarim...netko gusta u izlascima i druzenju...ja u knjigama i cvijecu,hobijima,kad ulovim vremena...
2016 10 19
da, skupilo nas se takvih ovdje :-) podsjetila si me na jednu od mojih najvećih neugod, i to od djetinjstva, to su ti grozni ogromno dućani i shopping centri. mrzim ih. fasciniraju me ljudi koji očito uživaju šečući po njima.
2016 10 19
Da...i njima to ne predstavlja stres...s godinama,kao mama,angazirala sam se vise u drustvenom smislu,ali i dalje osjecam tu sustu suprotnost naspram ljudi koji doslovce iz kreveta skacu među ljude i odmah su raspolozeni za druzenje i razgovor. Meni treba taj mir,odmak,vrijeme koje ne poklanjam drugima onako direkto. Dakle,nisam mizantrop. To slobodno vrijeme jest posveceno meni dragim ljudima,dok im nesto stvaram,pomazem..samo one nisu direktno prisutne. Jedan dio posvetim sebi. Pod tim mislim na stalnu potrebu da citam,educiram se...cesto skrenem na teme iz psihologije,sociologije. Volim citati o nasim navikama,koje nas na nekoj razini povezuju kao vrstu,razlicitostima,kao direktnu poveznicu genetickih i drustvenih obiljezja,ono sto nas je stvorilo tocno takvima kakvi jesmo...i kao pojedinci i kao masa. Imam tih par prijateljica s kojima imam prekrasna prijateljstva..ali kad nekome probas objasniti da ti je ok kad s frendicom odes na kavu 2-3 puta godisnje,ljudi odmah umanje vrijednost tog prijateljstva,te konekcije između dvije osobe,jer je broje po kolicini provedenog vremena,a ne po kvantiteti koja je ulozena u to druzenje. Mi ne pretepamo o tome sto je tko i s kim u selu. Imamo drugacije teme,a opet pokrijemo sve ono bitno,nama bitno,nekako,uvijek smo u toku...
2016 10 19
ma naravno, i ja često objašnjavam da kvantiteta i kvaliteta nije isto. to što ne kafendišemo baš svaki dan ne znači da smo išta manje prijatelji, ali često se to baš tako tumači, i to mi je pomalo žalosno. ja jednostavno uživam biti sama, pročitati knjigu, pogledati koji film, plesti šal, raditi yogu... ne moram stalno biti okružena hrpom ljudi da bih se osjećala ispunjeno. ali, ako si čitala temu od početka čitala temu, negdje u samom početku je jedna gospođa Trigonometriju umalo optužila da će strašno oštetiti svoje dijete zato što nema skolonost beskrajnom trkeljanju s babama po kavama. što je zbilja grozna stvar za reći, ali i jako razočaravajuće razmišljanje.
2016 10 19
Evo da i ja malo prokomentiram temu, divno da je ovako živnula i da ima toliko ljudi sličnih meni. Dakle, kroz ovo vrijeme odkako sam otvorila ovu temu, mnogo mnogo toga se promjenilo, naravno u mojim očima, i moja percepcija se promjenila. Nije uopće važno koliko vremena provodim među ljudima, ne provodim ga puno jer mi jednostavno ne odgovara društvo bilo kakvih ljudi. Važno je da sam sretna s ljudima s kojima ipak provodim vrijeme. To je moja uža obitelj. Čitav sam život provodila sate i sate pitajući se što nije u redu sa mnom. Na kraju je ispalo da je ipak sve u redu samo sam malo drugačija od ljudi koji me okružuju. Da ne duljim i ne trkeljam predugo, želim samo reći volite se ljudi onakvi kakvi jeste, ne pokušavajte se učiniti nesretnima, jer život je prekratak da bismo pokušavali biti ono što nismo.
2016 10 19
> mirnaz: > ali, ako si čitala temu od početka čitala temu, negdje u samom početku je jedna gospođa Trigonometriju umalo optužila da će strašno oštetiti svoje dijete zato što nema skolonost beskrajnom trkeljanju s babama po kavama. što je zbilja grozna stvar za reći, ali i jako razočaravajuće razmišljanje. Moram se složiti s ovim,posebno jer sam imala i vlastito,jako ružno iskustvo ,ljudi su skloni osuđivanju svega što izlazi van "kalupa".
2016 10 19
> snjezana111: > > mirnaz: > > ali, ako si čitala temu od početka čitala temu, negdje u samom početku je jedna gospođa Trigonometriju umalo optužila da će strašno oštetiti svoje dijete zato što nema skolonost beskrajnom trkeljanju s babama po kavama. što je zbilja grozna stvar za reći, ali i jako razočaravajuće razmišljanje. > Moram se složiti s ovim,posebno jer sam imala i vlastito,jako ružno iskustvo ,ljudi su skloni osuđivanju svega što izlazi van "kalupa". ma baš ružno. ne znam šta bude ljudima da tako razmišljaju, a kamoli da to još i dijele javno. baš onako, žalosno. a van kalupa je puno ljepše :-)
2016 10 19
> trigonometrija: >jer život je prekratak da bismo pokušavali biti ono što nismo. E da to je to,prekratak i bez reprize... Dobro je da ste otvorili ovu temu,pomogla je i vma i drugima.
2016 10 19
> mirnaz: > > snjezana111: > > > mirnaz: > ma baš ružno. ne znam šta bude ljudima da tako razmišljaju, a kamoli da to još i dijele javno. baš onako, žalosno. a van kalupa je puno ljepše :-) Mirna,dugo sam i ja razmišljala-zašto ,čini mi se da se ljudi boje drugačijieg.
2016 10 19
Da...naletis na poprilican broj predrasuda...te zasto nisi vani i ne druzis se,upoznajes nove ljude,ides na ne znam ni sama kakva dogadjanja...nikad se nisam smatrala "odmetnikom" jer nisam vikende provodila u guzvi kafica,diskaca i sl.druzenjima...izasla bih,ali ne koliko i moji vrsnjaci...gotovo sam sa olaksanjem docekala tren kad se moja generacija malo umirila i pocela uviđati sasvim ok strane mog nacina zivota...ali opet...oni smatraju da se treba istrest u mladosti jer ce me to ulovit u starosti...dakle...oni smatraju da je njihov nacin zivota ispravan,samo nama kao takvima treba vise vremena da usvojimo takvo ponasanje. ja se uglavnom bas od srca nasmijem,jer taj netko nema pojma kakvu viziju buducnosti ja imam u glavi...krizao bi se nogama,ukratko.
2016 10 19
Jedna od zanimljivijih tema. Mislim da je važno govoriti o tome pa je podižem. Osobno ambivert koji više naginje na intro. Super mi je onaj pojam "lažni extrovert" baš sam se nasmijala jer sam samu sebe u to svrstavala dok nisam otkrila pojam ambivert. Značajke ambiverta, sigurno će se mnogi pronaći u njima (i da znam da možete sami guglati, ali evo): Ako se nalazite negdje između ekstroverata i intoverata, pronaći ćete se u većini od tvrdnji u nastavku koje opisuju samo neke od značajki ambiverata. 1. U izvršavanju različitih zadataka, jednako dobro funkcionirate unutar grupe i izvan nje. 2. Iako vas ponekad zabavlja biti u centru pažnje, ne volite kada se u njemu nalazite predugo. 3. Samoća vam je jednako potrebna kao i interakcija i druženje s ljudima. 4. Socijalne situacije ne donose vam neugodu, no preduga interakcija s drugima nerijetko vas umara. 5. Neki ljudi misle da ste povučeni i tihi, dok vas drugi doživljavaju kao vrlo otvorenu i zabavnu osobu. 6. Iako imate sklonost prema pasivnom i samotnjačkom načinu života, dosada koju vam takvo stanje ponekad donosi potiče vas da dio slobodnog vremena provodite u pokretu i društvu. 7. Istančani osjećaj za osobe koje su vrijedne vašeg povjerenja jedan je od vaših najistaknutijih osobina. Dok ćete nekima svoje povjerenje pokloniti brzo, drugi će u vama izazvati sumnjičavost.
2020 10 07
Zanima me jeste sve zaposlene i kako funkcionirate na poslu?
2021 03 20