Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Društvena događanja /

Introvertna osoba

Dobro jutro svima. Čitam postove i stvarno nisam očekivlala toliko pozitivnih, mislila sam da će se na mene prosuti drvlje i kamenje. Baš me iznenadilo. Sve vas pozivam na virtualnu kavu i svima vam želim prekrasno jutro i još ljepši dan pun pozitive i smijeha. Živjeli! :D
2016 08 31
Ja sam stvarno sebe etiketirala već polako za psihijatra, dok nisam počela čeprkat po nekim člancima i onda definirala da sam introvert. Uz sve to što baš ne funkcioniram u većoj grupi ljudi, ne ide mi chit chat, ne znam glumatat ni s emocijama, ni u priči, moram reć da mi fali ljudi....za druženje...ne da se ja sad slikam za fejs, joj evo nas, sad smo u tramvaju, sad pijemo kavu blabla.. Nego onaj filing nakon razgovora s nekim, di ti iz usta ispada i crni humor, i religija i svašta nešto...ono, da si bio slobodan, i nije te ta osoba osudila radi ničega.. Imam par ljudi koji su mi super, ali se ne vidimo tako često koliko bi ja htjela, tj. koliku potrebu imam za društvom.. Imam dragog koji je ekstrovert, tako se lako skompa sa svima, s njim svi mogu pričat o svemu....baš sam mu neki dan rekla da mi fali ljudi, s njim sam totalno iskrena, i želim da zna kako se osjećam, da covjek nema neke upitnike..kaže on, ma ne brigaj, doći će tvoji ljudi :)
2016 08 31
kaže on, ma ne brigaj, doći će tvoji ljudi ... anna005 ovo je nešto najljepše što sam pročitala... Istina, moji su meni došli poslije tridesete, ali došli su.
2016 08 31
I moj muž je totalni ekstrovert. Voli se družit i voli kad ga okružuju ljudi. U početku smo imali velikih problema s time što on uopće nije razumio zašto ja ne želim na primjer ići na svadbu ljudima koje nikad u životu nisam vidjela. Bilo je jako teško, skoro smo se i razveli zbog tih nekih sitnica. Sad radije biramo izlaske i mjesta koja nas oboje vesele, ne samo njega ili mene. Možda će jednom doći i moji ljudi, tko zna. :")
2016 08 31
Jedna sam od onih kojima bude fizički slabo kad krene pritisak za pohođenje društvenih evenata tipa svadbe, krstitke, rođendani...Jbg, not my cup of tea. Ništa kontra onih koji se tome vesele, dakako. Bivši partner to nikako nije mogao razumjeti. On je naprosto bio očajan za ljudskim kontaktom, ma kakav on bio. To je rezultiralo pokušajima mijenjanja, konstantnim njurganjem oko sfrendavanja prve osobe koja priđe i pita za, štajaznam, smjer ili 5 kuna ili prvog kolege koji je to jutro pozdravio sa "ej buraz". Nije išlo. Bit će da ne razumijem "buraze". S vremenom shvatiš da nisi "faulty" , da su ti "postavke" jednostavno drugačije od društvenih leptirića. I da je to ok. Ono što nije ok je forsiranje druženja, kava, izlazaka, ako osobi nije do istih. Nema te društvene prilagođenosti koja je važnija od vlastitog mira.
2016 08 31
> corygan: > Nema te društvene prilagođenosti koja je važnija od vlastitog mira. Sa godinama došla sam donekle do sličnog za sebe ali i osjetila hrpu osuda i nerazumjevanja. Danka je to prelijpo sročila, ali... uvijek se nađe netko tko bi nas mijenjao, ukalupio...
2016 08 31
> snjezana111: > > corygan: > > Nema te društvene prilagođenosti koja je važnija od vlastitog mira. > Sa godinama došla sam donekle do sličnog za sebe ali i osjetila hrpu osuda i nerazumjevanja. > Danka je to prelijpo sročila, ali... uvijek se nađe netko tko bi nas mijenjao, ukalupio... Nađe se...Počevši od vlastite obitelji. Ali njihovi životi nisu naši, tako da...Kome se pije kava svaki dan s drugom osobom, neka ide. Tko ne voli svadbovanje i tulume, ne mora ići... Super je što nismo svi isti. Bilo bi dosadno da jesmo. Šteta da postoje ljudi koji to ne razumiju. Ali, zato postoji blok na društvenim mrežama i zabrana poziva. Živjela tehnologija :D :D
2016 08 31
exactly :-)
2016 08 31
Ma dođu (doći će) kad tad ti ljudi.. :)najveća zabluda je kad ti netko kaže da su pravi prijatelji samo oni tipa iz osnovne i srednje....ljudi se upoznaju na svakom koraku, posao, edukacija, dućan, frizer, trening...negdje se nešto desi i klikneš s nekim ljudima koji te prihvate i ne zahtjevaju da budeš "kao netko".. nema ih puno, i naravno da ima onih koji kad skuže tvoju granicu se udalje, ali sve je to samo učenje i iskustvo... Trigonometrija, ja nisam.bila te sreće, rodbina mog bivšeg muža mi je samo na kraju zaželila jaaaako puno zdravlja :D. Danas mi je to jako smiješno, filmski smiješno, tad mi je to bila propast svijeta, preispitivanje, još više pojačavanje granica prema van... trebalo mi je godina dana da shvatim da nisam kriva i da tim ponašanjem nikoga uvrijedila, povrijedila, oštetila, jer nisam nikad ništa branila, uskraćivala itd...Sva sreća prošlo je i kako bi jedan balkanski kafanski rekao : ne može nam niko ništa :D Kad prođeš tako nešto sam samcat, jer ti većina "prijatelja" savjetuje kombinaciju apaurina i vina da se "relaksiras", shvatiš da postoje puuuuuuuuno gore stvari u životu i da je ovo....pickin dim, šta bi dalmoši rekli :) Cory, dobro kažeš, da smo svi isti, wheres the fun in that:)
2016 08 31
> anna005: > Ma dođu (doći će) kad tad ti ljudi.. :)najveća zabluda je kad ti netko kaže da su pravi prijatelji samo oni tipa iz osnovne i srednje....ljudi se upoznaju na svakom koraku, posao, edukacija, dućan, frizer, trening...negdje se nešto desi i klikneš s nekim ljudima koji te prihvate i ne zahtjevaju da budeš "kao netko".. nema ih puno, i naravno da ima onih koji kad skuže tvoju granicu se udalje, ali sve je to samo učenje i iskustvo... > Trigonometrija, ja nisam.bila te sreće, rodbina mog bivšeg muža mi je samo na kraju zaželila jaaaako puno zdravlja :D. Danas mi je to jako smiješno, filmski smiješno, tad mi je to bila propast svijeta, preispitivanje, još više pojačavanje granica prema van... trebalo mi je godina dana da shvatim da nisam kriva i da tim ponašanjem nikoga uvrijedila, povrijedila, oštetila, jer nisam nikad ništa branila, uskraćivala itd...Sva sreća prošlo je i kako bi jedan balkanski kafanski rekao : ne može nam niko ništa :D > Kad prođeš tako nešto sam samcat, jer ti većina "prijatelja" savjetuje kombinaciju apaurina i vina da se "relaksiras", shvatiš da postoje puuuuuuuuno gore stvari u životu i da je ovo....pickin dim, šta bi dalmoši rekli :) > Cory, dobro kažeš, da smo svi isti, wheres the fun in that:) ma naravno. ljude upoznaješ svuda. i moji su odasvuda, selektirana ekipa weirosa koji dijele ljubav prema dobrom pivu i Star Warsima :-) ima ih, naći ćete se. a zanimljivo mi je da sve nekako imamo takve muževe, valjda se o međusobno rivlači u životu. i moj sa svima priča i svima je frend, baš se voli družiti sa svim i svakim, dok mene to užasava. ali eto, funkcioniramo dobo zajedno, valjda smo si protuteža :-)
2016 08 31
Haha puuuno zdravlja... Eh, nisam ni ja sjela roditeljima moga muža jer su oni tip ljudi kojima svake subote i nedjelje netko dolazi u goste, oni idu tamo itd. Nikad nisu razumjeli to da ja ne patim za time da čitavu nedjelju provedem slušajući kako je netko dao brdo para na zubne navlake, propitkivajući izvor i prirodu novca kojim su te navlake plaćene. Moja obitelj nije takva, uvijek mi je u kući muževih roditelja falio moj mir, da se nitko ne dere na terasi do dva ujutro, da nedjeljom mogu spavati do 9 ujutro, da popijem kavu SAMA I U MIRU. Bez toga da mi bilo tko upadne u kuhinju, ko što je običavala mama moga muža, čije su teme za razgovor bile više manje religiozne, a pošto nisam neki naročiti vjernik ( barem ne u Crkvu i popove, Bog je nešto drugo ) to dragoj gospođi nije odgovaralo.Mrzim kad netko zabada nos u moja posla, moju poštu i moje stvari, a ona je to sustavno radila na dnevnoj bazi. Na kraju je sve to rezultiralo time da sam pokupila dijete i otišla. Moj muž je došao za mnom, to mi je bio znak da me voli onakvu kakva jesam, bez glumatanja. Dakle , suprotnosti se doista nadopunjuju i privlače. :D
2016 08 31
> trigonometrija: > Haha puuuno zdravlja... Eh, nisam ni ja sjela roditeljima moga muža jer su oni tip ljudi kojima svake subote i nedjelje netko dolazi u goste, oni idu tamo itd. Nikad nisu razumjeli to da ja ne patim za time da čitavu nedjelju provedem slušajući kako je netko dao brdo para na zubne navlake, propitkivajući izvor i prirodu novca kojim su te navlake plaćene. Moja obitelj nije takva, uvijek mi je u kući muževih roditelja falio moj mir, da se nitko ne dere na terasi do dva ujutro, da nedjeljom mogu spavati do 9 ujutro, da popijem kavu SAMA I U MIRU. Bez toga da mi bilo tko upadne u kuhinju, ko što je običavala mama moga muža, čije su teme za razgovor bile više manje religiozne, a pošto nisam neki naročiti vjernik ( barem ne u Crkvu i popove, Bog je nešto drugo ) to dragoj gospođi nije odgovaralo.Mrzim kad netko zabada nos u moja posla, moju poštu i moje stvari, a ona je to sustavno radila na dnevnoj bazi. Na kraju je sve to rezultiralo time da sam pokupila dijete i otišla. Moj muž je došao za mnom, to mi je bio znak da me voli onakvu kakva jesam, bez glumatanja. Dakle , suprotnosti se doista nadopunjuju i privlače. :D da. onak, majkomila, volim i ja goste, ali ne baš svaki dan ni svaki vikend. a i volim popiti kavu sama. i puno čitam i mrzim kad me ometaju u tome. eto, jako cijenim svoj mir. dolazim iz ogromne i bučne familije, uvijek nas ima mali milijon, ali smo jedni drugima velika podrška. nikada tamo niti moja niti ičija "posebnost" nije bila omalovažavana, svi nekako znamo granice. tu sam zaista imala puno sreće :-) a ni mene moja svekrva baš ne ljubi, a ni ja nju, ali bar se ne vidimo često jer imamo svoj stan, a i muž uvijek bude na mojoj strani <3 bit će da smo ih dobro izabrale, Trigs :-)
2016 08 31
Bit će da je tako Mirna, i moj je, i stalno se svađao s mamom kad smo živjeli kod njih. Ma ljubim ga ja onakvog debelog, ipak svi imamo svoje mane i vrline, kad se sve zbroji i oduzme, nije ni sve to toliko loše kako na prvu izgleda.
2016 08 31
Ja imam 25 godina i mislim da sam isto introvertirana osoba :). Družim se sa dečkom i povremeno sa njegovom sestrom i to je to, a to je prvenstveno zbog toga jer mislim da sa većinom ljudi koje upoznam jednostavno nisam na istoj mentalnoj razini... Imala sam prijateljice koje je više zanimalo skupljanje prijatelja i lajkova na Facebooku, izlasci i pijančevanje, nego razvijanje kvalitetnog i dugoročnog prijateljstva koje bi se baziralo na ugodnim razgovorima, ispijanju kavice ili čaja zajedno i u dijeljenju zanimljivih zaključaka o raznim temama, pa sam zaključila da je pametnije da dignem ruke od takvih osoba kojima je jedini cilj da me "utope" u moru svojih prijatelja i poznanstava i da im budem još jedna osoba koja im lajka slikice ili postove na Facebooku :(. Što se tiče muških prijateljstava, imala sam situacije kada su moji prijatelji očekivali nešto više od prijateljstva i to mi je stvorilo stvarno neugodnu situaciju, taj trenutak kada shvatite da se sa osobom u potpunosti razilazite što se tiče želja spram vašeg prijateljstva, i kad shvatite da više nemate jednaka očekivanja od vašeg odnosa. Tako da se ne zamaraj i baš te briga što drugi misle, najbitnije je da se osjećaš dobro u svojoj koži i da si sretna sama sa sobom, a kada to postigneš to će i drugi primijetiti i samim time ćeš privući onih par kvalitetnih osoba koje stvarno trebaju biti u tvom životu ;). Sretno!
2016 09 01
evo i ja ću se uključiti u temu. moj glavni problem je neshvaćanje. odnosno, imam jako britke misli, ali ih teško izražavam i najčešće budem ili neshvaćena ili ispadnem glupa. kroz pubertet sam imala puno poznanika i bila jako društvena. bavila se svim i svačim, težila bit popularna, a zapravo svi su mi išli na živce i nikog nisam podnosila :/ danas imam par dobrih prijateljca koje poznajem još iz ranog djetinjstva (čitaj iz vrtića). kad sam se odselila iz rodnog grada (još u osnovnoj) brzo sam sklapala prijateljstva. u srednjoj sam se opet selila i nakon toga na faks. niti s jednom osobom se ne čujem - niti iz osnovne, niti iz srednje niti s fakulteta. ne znam zove li se to odrastanje, ali nekako sam odlučnija u slušanju svojih osjećaja i stvarno me nije briga što drugi misle. dragi mi je isto introvert i zapravo jedina druženja koja imamo su - obiteljska, na svadbama i s pokojim prijateljem ili nekim tko baš inzistira da se nađemo. ovo ljeto nam se dogodilo da ćemo radi besparice nadići naš "problem" i otišli na ljetovanje sa sasvim nepoznatim ljudima. ajme kako smo se prevarili. ja ne mogu opisati napadaj panike koji sam imala. na kraju nam je ljetovanje ispalo da se iz apartmana iskrademo dok svi spavaju i odemo na plažu i vraćamo se dok su ostali na plaži. a dok smo svi u apartmanu, mi smo bili u sobi, kartali belu, ljubili se grlili, čitali knjige..
2016 09 04