Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Društvena događanja /

Introvertna osoba

ok. hvala na info. :) Svaki dan naučimo nešto novo. Drago mi je da si mi dala točan naziv toga.
2016 08 30
Pinterest ima zanimljivih stvarčica oko toga. Mene uveseljavaju :D
2016 08 30
budem proguglala. :D
2016 08 30
ma hajde. kao da je najgora stvar na svijetu da ti curica bude introvert ili da ti nisi zainteresirana za tračanje s babama po kavama. sigurno ste obje super :-) i River ti dobro kaže, a i ima dobrih članaka, ja recimo guglam ovo što mi je kolegica "dijagnosticirala". uživaj ;-)
2016 08 30
> trigonometrija: Nisam ja pitala dal se to kome sviđa nego sam postavila temu s pitanjem da li ima još takvih cura ovdje? :D no hard feelings Ima :) Sin mi je zadnje rekao kako bi se objesio da živi kao ja. Uz to sam bez posla pa zaista nemam nikakav kontakt s ljudima osim odlaska u banku/trgovinu/roditeljski
2016 08 30
Ma znam, meni je dobro tako kako je, ne patim za društvom. Auuu ametistsk točno znam kako ti je. Ali nije sve tako crno. :D Mirnaz iskreno ne mislim da je to nešto loše niti bi ikad bila razočarana u svoje dijete, barem ne iz tako glupog razloga. :)
2016 08 30
> trigonometrija: > Ma znam, meni je dobro tako kako je, ne patim za društvom. Auuu ametistsk točno znam kako ti je. Ali nije sve tako crno. :D Mirnaz iskreno ne mislim da je to nešto loše niti bi ikad bila razočarana u svoje dijete, barem ne iz tako glupog razloga. :) ma, naravno :-) <3
2016 08 30
> trigonometrija: > Ma znam, meni je dobro tako kako je, ne patim za društvom. Auuu ametistsk točno znam kako ti je. Ali nije sve tako crno. :D Mirnaz iskreno ne mislim da je to nešto loše niti bi ikad bila razočarana u svoje dijete, barem ne iz tako glupog razloga. :) To je jedino bitno. Da to nije nesto za cime izgaras, a fali ti "vjestina" kako to ostvariti. Apsolutnog sam uvjerenja da je uvijek i zauvijek bolje biti sam nego u losem drustvu.
2016 08 30
Apsolutno se slažem s tobom cipelitza. Vidim da bi ova tema mogla bit zanimljiva. Baš se radujem budućim postovima.
2016 08 30
River me preduhitrila :) Introvertiranost nije ništa loše, takva si kakva si. Teško da ćeš to moći sama od sebe promijeniti, možda se eventualno "priučiti" i prisiliti se da odeš češće u neko društvo ili na neka događanja. A mislim da ti je curica ipak još premalena da bi shvatila te neke stvari...Drugo je npr. da je zbog introvertiranosti ne vodiš npr. na igralište jer ima ljudi tamo, a tebi se ne da biti u gužvi, ali vjerujem da to nije situacija, tako da ne brini ;) @sonja, ne, dijete može biti dijametralno suprotno. Ako je pravi ekstrovert, mama joj može biti zatvorena u sobi i u kontaktu samo sa 2 osobe, ali dijete će uživati u društvu. Tako da si što se toga tiče u krivu. A i nisu svi ljudi po prirodi društveni. Pogotovo ako misliš na ono "imam društvo" od 55 osoba. Nekome treba svih tih 55 osoba, nekome je potrebna 1 osoba.
2016 08 30
Slažem se sa Sarom, imam dvoje djece puno starije od trigonometrijine i oboje su non stop u društvu,otvoreni,komunikativni-sve suprotno od mene a takva sam ima sigurno 20 godina
2016 08 30
> mirnaz: > nedavno me netko opisao kao "lažnog ekstroverta", odn. osobu koja je zapravo introvert, ali je skužila socijalno funkconiranje. neka nova psihološka kategorija :-) bilo mi je smiješno, dok mi nisu krenuli opisivati, i fakat je istina. ne volim timski rad, izabrala sam zanimanje koje radim sama, volim jako puno čitati, ali ne volim raspravljati o knjigama, volim yogu, ali većinom j radim sama, mrzim noćne klubove isl. ali recimo, volim razgovarati, družiti se, popiti pivu s određenim krugom ljudi, ali sigurno ne s bilo kim, zapravo jako loše glumatam, ako mi se osoba ili situacija ne sviđa, jasno to dajem do znanja. ali, imam te neke svoje ljude s kojima bih uvijek i sve, nema ih milijon, ali vrijede milijardu :-) naletit ćeš ti na takve. što bi Balašević rekao "samo rijetki nađu rijetke... kad tad" :-) A što je s nama gustima Mirnić? 😄😜😘
2016 08 30
Hvala RiverN i Sari na definiciji i pojmu, sada mi je ponašanje bliske osobe puno jasnije. Sama spadam u Mirninu kategoriju "lažnog ekstroverta". Često su mi i i dva čovjeka previše i potpisujem ono "bolje sam nego u lošem društvu"
2016 08 30
A da mi definiramo tu "drustvenost"? Sto bi uopce znacila, buduci da iscitavam kvantitetu ljudi i izrecenih rijeci, nigdje kvalitetu. "Covjek je drustveno bice" iz pera autora tih rijeci znaci nesto posve drugo od konteksta u koji je tu stavljeno. Gradivo prirode i drustva. Osnovna skola.
2016 08 30
neki ljudi su prirodno introvertirani, a neki kako sazrijevaju shvate da od brda ljudi oko sebe nemaju nikakve koristi. nakraju nam je dovoljno par osoba od kojih nam je toplo oko srca, a ostali....onoliko koliko moramo. skužila sam da se to i meni događa sve više. jedna kolegica psihijatrica mi je rekla da je to normalno i da se tak ponašaju sretni ljudi. dok smo mlađi treba nam društvo, potvrde o ponašanju, tuđe mišljenje, iza 30-te treba nam duševni mir. ne treba se previše analizirati, a kamoli uspoređivati sa drugima. trebamo živjeti kako nam odgovara.
2016 08 30