Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

Pas - hipoalergena hrana

Lijep pozdrav! =) Ne znam di da upišem ovu temu jer nisam našla naslov za peseke (što je čudno ako nema pošto ima rubrika za kućne ljubimce), pa ovako zanima me gdje ima za kupiti hipoalergena hrana a da je povoljnija, jer gledam po internetu i stvarno je prilično skupa. Imam štene mješanca japanskog čina i jako se češe, veterinar je zaključio da je alergija na hranu. Ako ima tko kakvih savjeta, ili koji su imali sličnu situaciju napišite bila bih vam jako zahvalna
2016 09 01
Uvijek okrive hranu kad ne znaju što je.:) To mi je tako simpatično. Lol. Mi smo bile 4 mjeseca na Purininoj HA hipoalergenoj formuli (cesanje i ispadanje dlake, inače vesela i dobrog apetita i sve drugo ok)i nije bilo nikakvih rezultata. Stotine i stotine kuna doslovno za ni milimetar poboljšanja. Mislim da je 300 kn bila vreća od (ubij me više ne znam točno?) 3 ili 6 kilograma. Ma uopće mi zapravo ne bi bilo žao samo da je imalo pomoglo...ko što nije.:/
2016 09 01
Moje pseto je prije koju godinu imala problema s kožom i analkama pa smo joj kupovali Trovet hranu. Veterinarka je preporučila da izbjegavamo hranu na bazi piletine, tak da smo bili malo na hipoal.na bazi ribe, a kad se zasitila prešli smo na zečetinu. Samo kaj nije baš jeftina papica, pogotovo ako kombiniraš dehidr.i konzerve.
2016 09 01
Tako i mom ispada dlaka, i jako je suha i prhutava. A što si dalje? Vratila ga na uobičajenu hranu ?
2016 09 01
Pasek od poznanice je imao sličan problem- ispadanje dlake, suhoća i svrab kože. Kod njega je bio problem u štitnjači.
2016 09 01
Stvarno nije jeftina, pogotovo što imam i tornjaka sa njim. Sad mi je palo na pamet, možda da se naručuje iz nekih drugih država? Njemačka, BIH? Jel se tko sa tim susretao
2016 09 01
Kad budem išla idući put, pitat ću i za štitanjaču, hvala =)
2016 09 01
Moj pas svake godine u ovo vrijeme dobije alergiju i prije smo ga vodili veterinaru, kupovali skupe tablete, sprejeve i svasta, ali nista mu nije pomoglo, cak ni olaksalo. Ove godine smo odlucili napraviti neke prirodne domace pripravke, ja sam malo trazila po pinterestu i nasla sprej od zelenog caja, octa, destilirane vode i lavandinog ulja. S tim ga spricam par puta dnevno i mogu rec da mu je lakse jer vec 2 tjedna ima tu alergiju a jos uvijek ima dlaku, inace bi se on vec u prvih 5 dana alergije toliko cohao da bi mu otpala sva dlaka s repa, oko ociju, na usima, podrucju rebara i tako nekim mjestima, da ne govorim o tome da se svrbio do krvi, izgledao je kao da je dosao iz rata...strasno, al ove godine mu je puno lakse i nekako mislim da je to radi toga sto ga nismo prepustili veterinarima nego smo nasli neke alternativne nacine koji su i puno zdraviji sigurno. A sto se tice hrane, izbacili smo ugljikohidrate i sad je uglavnom na povrcu, vocu i nekom laganom mesu, a sve to kuhamo doma, ne uzimamo nista iz konzerve ili u granulama.
2016 09 02
Nije problem u tome što je dijagnosticirana alergija, nego u tome da se ne zna uzrok iste. Iz mog iskustva, najčešće je na buhe , pas ih ne mora imati, ali može biti u kontaktu sa njima ili na sredstva za zaštitu od buha , na hranu ili je kontaktna alegrija (najčešće trave) Ako je na hranu, postoji cijela lepeza hrane za alergičare. Prilično je jeftinija na stranici Zoofast. Ja sam naručivala nekoliko puta i zadovoljna sam brzinom dostave, a još više cijenom
2016 09 02
Drago mi je ako ta hrana stvarno pomaze psima, al ovom mojem kao da nema pomoci, a svasta smo vec probali, to traje desetak godina i on tako zivi, svako ljeto ista stvar. Ne znam da li su veterinari ikad potvrdili na sto je alergican (mislim da cak i ne), al mi smo nekak zakljucili da je to mozda od ambrozije, makar ni to nista ne mijenja previse. Moramo ga cijelo vrijeme paziti kad mu to traje jer se toliko coha i grize da ostavlja krvave mrlje posvuda. Ove godine sam ga cak odlucila obuci da ga dodatno zastitim pa sam nasla neku svoju majicu i kad mu to stavim, valjda mu je lakse jer uglavnom spava. Cim se skine, krene cohanje. :/
2016 09 02
Znači da je kontaktna alergija. Ne znam koliko je veliki pas, ali nakon svake šetnje ga operite pod mlakim mlazom vode, da sa njega sperete moguće alergene, (pelud)
2016 09 04
> zvonkamala: > Znači da je kontaktna alergija. Ne znam koliko je veliki pas, ali nakon svake šetnje ga operite pod mlakim mlazom vode, da sa njega sperete moguće alergene, (pelud) Moj pas je čistokrvni njemački lovni terijer, tak da nije velik i nije ga problem oprati. Probat ćemo s tim tuširanjem nakon svake šetnje. Hvala na savjetu! :)
2016 09 04
Nema na čemu. Javite ima li promjena
2016 09 05