Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

Zivot u drugoj drzavi

Niti odlaziš zbog nas, niti ćeš zbog nas ostati. Mi smo tu nevažni, važno je što ti hoćeš. A ti trenutno hoćeš i ovce i novce i paralelno uz to ne znaš što želiš. I RH sa svim pogodnostima koje tu imaš i obitelji i otići van puna priča kako je vani super duper i za godinu dana ćeš imati BMW-a. Tužna je istina da 90% onih koji odu van ostanu na istoj razini posla još godinama, doma pričaju bajke jer raditi u McD'su u Londonu nije isto kao u RH. Londonski je puno otmjeniji.
2016 11 14
> Koviljka: > Niti odlaziš zbog nas, niti ćeš zbog nas ostati. > Mi smo tu nevažni, važno je što ti hoćeš. > A ti trenutno hoćeš i ovce i novce i paralelno uz to ne znaš što želiš. > I RH sa svim pogodnostima koje tu imaš i obitelji i otići van puna priča kako je vani super duper i za godinu dana ćeš imati BMW-a. > Tužna je istina da 90% onih koji odu van ostanu na istoj razini posla još godinama, doma pričaju bajke jer raditi u McD'su u Londonu nije isto kao u RH. > Londonski je puno otmjeniji. Ne bih se slozila da se radi o otmjenosti. U Londonu konobarenjem znam natuci oko 25.000kn mjesecno. U HR, konkretno u Zapresicu, hrmbam isto toliko, ako ne i vise za 4000kn. Koje dobivam na kapaljku. Jos uvijek cekam 3.dio place za 8.mjesec. Treci dio. Za osmi. A sad je sredina 11. 😠 Lik mi na zadnje dvije poruke uopce nije odgovorio. E da, nemam ni bemveja, ni mecku. Koji sam ja gastarbajter. 😂
2016 11 14
> fedora: > > Koviljka: > > Niti odlaziš zbog nas, niti ćeš zbog nas ostati. > > Mi smo tu nevažni, važno je što ti hoćeš. > > A ti trenutno hoćeš i ovce i novce i paralelno uz to ne znaš što želiš. > > I RH sa svim pogodnostima koje tu imaš i obitelji i otići van puna priča kako je vani super duper i za godinu dana ćeš imati BMW-a. > > Tužna je istina da 90% onih koji odu van ostanu na istoj razini posla još godinama, doma pričaju bajke jer raditi u McD'su u Londonu nije isto kao u RH. > > Londonski je puno otmjeniji. > Ne bih se slozila da se radi o otmjenosti. > U Londonu konobarenjem znam natuci oko 25.000kn mjesecno. > U HR, konkretno u Zapresicu, hrmbam isto toliko, ako ne i vise za 4000kn. Koje dobivam na kapaljku. Jos uvijek cekam 3.dio place za 8.mjesec. Treci dio. Za osmi. A sad je sredina 11. 😠 Lik mi na zadnje dvije poruke uopce nije odgovorio. > E da, nemam ni bemveja, ni mecku. Koji sam ja gastarbajter. 😂 a sad usporedi trosak krova nad glavom u zapresicu (renta, kredit, voteva plus rezije) s londonskim troskovima krova nad glavom kad si tamo. pod tim podrazumijevam da placas svoj smjestaj sam, renta i rezije, nema familije ni frendova za zauzet im boravak par mjeseci, pa otic doma s nekom ozbiljnijom lovom. nije isto otic sezonski i otic u paru na nesto dulji period, gdje se ipak podrazumjevaju dvije place, a trosak za krov je jedan.
2016 11 14
Meni se isto čini..kako je već netko napisao da ti tražiš izgovore samo da ne odeš. Šta si već sa 20 našla posao do mirovine? A kažeš da si fleksibilna i po pitanju novog dečka...posla..itd...meni se čini da jesi..ali samo po pitanju dečka. Jer bi ja već davno bila tamo sa njim.... A navela si puno više pluseva za ostanak...tako da to govori kako stvari u tvojoj glavi stoje. Voliš li ga još uvijek...nedostaje li ti?
2016 11 14
Apsolutno se slazem. Znas moju situaciju, ja sam tipicni sezonac koji ode malo popraviti i podebljati budget, i koji salje i nosi veliku vecinu prihoda doma svojima. Istina, i priustim si nekaj. Izlaske, izlete, shopping.Nisam tipicni hrcak.D a jesam, vjerojatno bih otisla u Njemacku. Od svih mojih poznanika i frendova koji su u zadnjih par godina otisli u Irsku, Njemacku i Kanadu, uklopili su se i ostali tamo samo oni koji su u Hrvatskoj dotakli rub egzistencije. Ili pak oni, koji su imali ustedjevinu i vani pokrenuli vlastiti biznis. Svi oni kojima je doma bilo cist ok, vratili su se vrlo brzo, puni gorcine. Jer su valda mislili da im buju peceni piceki padali s neba. Samo treba zinuti i cekati. Je, kak da ne. Itekak se dela vani. Itekak. Jedina je razlika u tome da ces sigurno biti adekvatno placen za svoj rad. Nebus ceko mjesecima da ti se rascjepkana crkavica isplati. Sve ovisi kaj zelis i koji ti je cilj. I jesu li ti ocekivanja realna.
2016 11 14
> cipelitza: > > fedora: > > > Koviljka: > > > Niti odlaziš zbog nas, niti ćeš zbog nas ostati. > > > Mi smo tu nevažni, važno je što ti hoćeš. > > > A ti trenutno hoćeš i ovce i novce i paralelno uz to ne znaš što želiš. > > > I RH sa svim pogodnostima koje tu imaš i obitelji i otići van puna priča kako je vani super duper i za godinu dana ćeš imati BMW-a. > > > Tužna je istina da 90% onih koji odu van ostanu na istoj razini posla još godinama, doma pričaju bajke jer raditi u McD'su u Londonu nije isto kao u RH. > > > Londonski je puno otmjeniji. > > Ne bih se slozila da se radi o otmjenosti. > > U Londonu konobarenjem znam natuci oko 25.000kn mjesecno. > > U HR, konkretno u Zapresicu, hrmbam isto toliko, ako ne i vise za 4000kn. Koje dobivam na kapaljku. Jos uvijek cekam 3.dio place za 8.mjesec. Treci dio. Za osmi. A sad je sredina 11. 😠 Lik mi na zadnje dvije poruke uopce nije odgovorio. > > E da, nemam ni bemveja, ni mecku. Koji sam ja gastarbajter. 😂 > a sad usporedi trosak krova nad glavom u zapresicu (renta, kredit, voteva plus rezije) s londonskim troskovima krova nad glavom kad si tamo. pod tim podrazumijevam da placas svoj smjestaj sam, renta i rezije, nema familije ni frendova za zauzet im boravak par mjeseci, pa otic doma s nekom ozbiljnijom lovom. > nije isto otic sezonski i otic u paru na nesto dulji period, gdje se ipak podrazumjevaju dvije place, a trosak za krov je jedan. Slažem se. Meni su prijatelji prije dvije godine otišli u Irsku raditi i nadali se da će tamo i ostati zbog svih divnih priča. Radili su po dva posla i to bome radili, ne možemo baš usporediti rad kod nas i kod njih, tamo čovjek ne stigne ni popiti vodu a kod nas svi imaju vremena za neke pauze. Uz to kada sam došla živjeli su s još 5 ljudi u stanu koji je realno trosoban, jedan od njih je spavao u ormaru. Toliko o tome. Nakon godinu dana su se vratili kući i rekli da tako mogu i ovdje i ostati će im jednako naova za naš standard.
2016 11 14
Ovo gore je bila replika na Cipelicin komentar. Da ne bi bilo zabune. 😃
2016 11 14
> fedora: > Ovo gore je bila replika na Cipelicin komentar. Da ne bi bilo zabune. 😃 ma no, razlika jasna. nego, ovdje je rijec o tome da neko vizionari sve u 16, a kad se trea pokrenut u bilo kojem od smjerova o kojima vizionari, pokoci se i trazi izgovore. ruzno je u svakom slucaju bit idejonosac, pa kad te netko ozbiljno shvati i digne se i odradi najtezi dio, utaba ti puteljak da samo uklizes, ti krenes s nebulozama. nezrelo i krajnje bezobrazno.
2016 11 14
> cipelitza: > > fedora: > > Ovo gore je bila replika na Cipelicin komentar. Da ne bi bilo zabune. 😃 > ma no, razlika jasna. nego, ovdje je rijec o tome da neko vizionari sve u 16, a kad se trea pokrenut u bilo kojem od smjerova o kojima vizionari, pokoci se i trazi izgovore. ruzno je u svakom slucaju bit idejonosac, pa kad te netko ozbiljno shvati i digne se i odradi najtezi dio, utaba ti puteljak da samo uklizes, ti krenes s nebulozama. nezrelo i krajnje bezobrazno. Ma joj, curica ima dve banke. Ima posesivnu majku koja place kad se odvaja od nje prek vikenda. Ne cudi me da je nesigurna i neodlucna.
2016 11 14
Ja također planiram u skorem vremenu otići van Hrvatske, točnije u Njemačku. Idem "probati". Budući da imam osiguran smještaj kod rodbine neću ništa izgubiti. Isto tako odi i ti probaj. Plaća od 4000 kn nije nešto. Čini ti se super jer vjerujem da ti je to prva plaća pa ti je woooow, isto kao što je i meni bilo 3000 kn za konobarenje + tringelt, ono zakon imam za shopping i izlaske, al opet kasnije nekon nekog vremena shvatit ćeš da to i nisu neki novci. Ak ćeš gore živjeti s dečkom dijelit ćete režije i stanarinu. I sama si rekla da ti je sve i da imaš povjerenje u njega, stoga će se zajedno s tobom boriti za tvoj posao i sreću van države. A mama tebe mora razumjeti, ona ionak želi da si ti sretna.. naravo da će biti tužna kad te neće neko vrijeme vidjeti al opet ak si ti sretna tamo negdje daleko bit će i ona. Između ostalog, svaki početak je težak i sve u životu zahtjeva neko odricanje.
2016 11 14
naravno dae placa od 4 soma kn super, ak zivis doma s mamom i tatom koji placaju sve, od kredita preko rezija do hrane. cistih 4 soma djeparca.
2016 11 14
Sad kad se sve odvilo po planu i došao red i na tebe da odeš shvatila si ozbiljnost situacije. Trebaš do kraja odrasti u nekoliko dana i donijeti odluku za sebe iako si je već prije donijela dogovorivši se sa dečkom i on je otišao pripremiti teren. Razmisli prvo sama jako duboko o svemu, ne o maminim suzama svakako (jer mame su ko mame, vole) nego o sebi, dečku, vašem zajedničkom životu. Zamisli se u situaciji da odlučiš ne otići, kako bi se sve odvijalo a i o situaciji da odeš, to pomaže kad si tokom tog zamišljanja, kao u nekom snu, transu, intuicija je slobodnija a ona ti treba pomoći... Čudno je da tvoji baš nemaju pojma da ti misliš ići vani.
2016 11 14
To ti nije odluka za cijeli život, znaš. :P Uvijek se možeš vratiti a i dolazit ćeš familiju stalno gledati. Nemoj praviti veći problem od toga nego što jest. Ne ideš na Mjesec. Nemoj sad zahebati tog dečka. A vidim kako naginjes tomu. :')
2016 11 14
> Uljeshura: > To ti nije odluka za cijeli život, znaš. :P > Uvijek se možeš vratiti a i dolazit ćeš familiju stalno gledati. Nemoj praviti veći problem od toga nego što jest. Ne ideš na Mjesec. > Nemoj sad zahebati tog dečka. A vidim kako naginjes tomu. :') imali ste dogovor da ćete otići vani, on je to stvarno i napravio, ti si trenutno našla neki poslić ovdje i već se dvoumiš, nije uredu
2016 11 14
Ja sam još uvijek na dijelu gdje majka plače kad se ide na more. Plakat će i ako se ikad poželiš odseliti u vlastiti prostor (pod uvjetom da ćeš si to moći priuštiti). Možemo ti sad svi tu pisati svoja iskustva, ali sve ovisi o tebi. Obećala si nešto dečku , imali ste planove, ti se sad kolebaš. Ako ti se ne ide, budi poštena i prema sebi i njemu pa mu to reci.
2016 11 14