Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Prehrana, recepti, ekologija /

Recepti za kolace - dijabeticari

> Uljeshura: > Kak sad smedi ipak nije nerafiniran.:,'( :( > Pa ja cu posiziti, kao da citamo pravni dokument a ne naljepnice hrane -da pazim na svaku rječcu jer je slično ali nije isto..?? Pa u cem je razlika...citav zivot mi tupe uzmi smedi, smedi je manje zlo jer je neobraden, tj nerafiniran, blablabla, a sad ipak nije?! > Što se tiče striktno teme, ne znam da li te, Aca, zanima kolač od mrkve, ide stevija u njega, meni je odličan, okacim kasnije recept.(pitam zato što neki ljudi zaziru kad čuju mrkva iako da nije narancasto ne bi ni skuzili :') , ali meni je odličan..) Ima nekoliko vrsta šećera koji se prodaju kao "smeđi". Na žalost, dobar dio njih je običan rafinirani (kristali) samo obojan :@ Pravi nerafinirani smeđi šećer je melasa, žitke teksture... Ali što se tiče utjecaja kod dijabetičara, točno je da nema velike razlike - sve je to i dalje šećer.
2016 11 17
ja koristim isti šećer ko vas otac.isto malo ga stavim.Teta moja radi i princez krafne i kremšnite samo koristi neko brašno 00
2016 11 17
I fruktozu ili steviju za zaslađivač
2016 11 17
Sa stevijom je baka probala, to nitko od nas nije mogao jesti ,:( Jedino tata jede onu dorina čokoladu sa stevijom. Ali ono, mogu dijabetičari pojesti i brašno i sve, ali u manjim količinama. Deda mi je bio na inzulinu 2x dnevno, isto je malo pojeo i kolača i čokolade. Ali je zato ostala prehrana zdravija. Tata nije na inzulinu, prije jela pije tabletu, 3 obroka dnevno ima, bez papanja u međuvremenu i za gušt pojede tu i tamo tu čokoladu, kekse ili kolač. Ali dok ja pojedem 3 kremšnite, on pojede 1. guglala sam prije neke kolače za dijabetičare, i sve što sam našla ima slatko vrhnje u sebi, ovaj moj to neće ni za živu glavu.
2016 11 17
Bilo je kao tableta ili inzulin ..odmah je pristao na inzulin jer ne šteti ničemu samo zapravo je ono sto njemu nedostaje sto mu tijelo ne proizvodi dovoljno...od tableta je odustao odmah jer sporije djeluju i nisu za tako aktivnog čovjeka kao on...ja cu staviti recepte cim mi teta pošalje :")
2016 11 17
> NadaMihaljevic: > > Uljeshura: > > Kak sad smedi ipak nije nerafiniran.:,'( :( Pravi nerafinirani smeđi šećer je melasa, žitke teksture... Točno, vlažan, guste konzistencije, mi ga zovem "kotrljajuci šećer" - malasa - Muscovado - nerafinirani smeđi šećer - nema veze s bojanim rafiniranim izbijeljenim, tj. bijelim šećerom. Ostale opcije su: ječmeni / kukuruzni / rižin slad, javorov sirup, sirup od agave - odlični zaslađivači...kao i fruktozu, valja ih koristiti u maloj kolicini. Meni je stevia odlična u svakoj varijanti osim tekuće, a kolač, tj. tortu od mrkve obožavam....ljudi kao da su zaboravili izvorni okus mrkve koja je sama po sebi slatka i odlična u svim kolačima kao i bundeva...sada im je sezona Probajte u slasticarnici Horak u Zg kolač od bundeve - nešto preeeeodlično )
2016 11 17
+melasa+ - ispr.
2016 11 17
1 2