Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

Selo i njihov rječnik

Imam dečka koji živi u jednom selu,i oni imaju imaju totalno neke svoje rječi i običaje Inače živimo na istoj opčini,samo moj kraj je naselje sa 4 okolna sela na općini,on je udaljen to jedno selo od mene,a totalno drugi naglasak imaju i svašta nešto Evo neke od riječi koje sam zapamtila. frtoljak-ostatak krljagan-smeće crvaš-nemiran je upeklo-lažeš često-lijepo,dobro viđer-vidi i ima ih još..... on toliko ni ne priča ko drugi,ali brate ja uvijek moram pitati ,a šta to znači ,a šta to znači imate li vi takva iskustva slična ? haha :")
2016 12 08
bunišće-šuma
2016 12 08
Jedno selo relativno blizu mene je baš posebno po tom, ako čuješ nekog iz njega i da ne znaš odakle je možeš pogodit. Pazi ovo, još dok se vrtila santa barbara pričaju dvije babe na ulici: "Moram kući sada, saće barbarača da mi počne" x-) Isto tako svakom izmjene imena, prijateljica je otamo i svog dragog zove Tometa :D (inače Tomislav)
2016 12 08
moji su iz slavonije pa i ja uporebljavam dosta slavonskih rijeci sta ljudi oko mene ne razumiju. al meni to tako slatkooooooooooooo
2016 12 08
Jednom kad smo igrali odbojku protiv toga sela kaže jedan dečko svojoj igračici :Šta pušćaš tu loptu,imaš frtljave ruke hahahaha Štaaa hahaha :') :') :') :') ima baš svakaki hahaha
2016 12 08
> AndreaKod: > moji su iz slavonije pa i ja uporebljavam dosta slavonskih rijeci sta ljudi oko mene ne razumiju. al meni to tako slatkooooooooooooo Ja dok sam bila jedno vrijeme u Zg živila,inače sam iz slavonije uvijek su me pitali,jesam li ja iz Bosne haha
2016 12 08
ja sam iz istre, selo do sela pa različite riječi i različiti naglasak mi kažemo postole-cipele, oni kažu pastole... u selu medulin- svaka familija ima svoj nadimak - pršutovi,kobasičevi, slaninovi .....cjela svinja je raspodjeljena :')
2016 12 08
> fensi3322: > > AndreaKod: > > moji su iz slavonije pa i ja uporebljavam dosta slavonskih rijeci sta ljudi oko mene ne razumiju. al meni to tako slatkooooooooooooo > Ja dok sam bila jedno vrijeme u Zg živila,inače sam iz slavonije > uvijek su me pitali,jesam li ja iz Bosne haha pa cijela bosna je nekad emigrirala u obećanu zemlju -slavoniju .... :D
2016 12 08
> fensi3322: > Jednom kad smo igrali odbojku protiv toga sela > kaže jedan dečko svojoj igračici :Šta pušćaš tu loptu,imaš frtljave ruke hahahaha > Štaaa hahaha > :') :') :') :') > ima baš svakaki hahaha Predobro, ovo frtljavo mislim da sam čak i čula. Super mi je čuti neke nove, baš je zanimljivo koliko zapravo različito pričamo :) Sjećam se kad sam s poznanicom iz zagreba pričala o nekoj robi i kažem "rifle", a ona sva zbunjena što je to?? A meni opet čudno bilo reći traperice. Ili kad sam u zagrebu u trgovini tražila jel imaju rolku :)
2016 12 08
> SonjaSpoljaric: > > fensi3322: > > > AndreaKod: > > > moji su iz slavonije pa i ja uporebljavam dosta slavonskih rijeci sta ljudi oko mene ne razumiju. al meni to tako slatkooooooooooooo > > Ja dok sam bila jedno vrijeme u Zg živila,inače sam iz slavonije > > uvijek su me pitali,jesam li ja iz Bosne haha > pa cijela bosna je nekad emigrirala u obećanu zemlju -slavoniju .... :D Ima nas i mađara molim lijepo ;)
2016 12 08
> SonjaSpoljaric: > > fensi3322: > > > AndreaKod: > > > moji su iz slavonije pa i ja uporebljavam dosta slavonskih rijeci sta ljudi oko mene ne razumiju. al meni to tako slatkooooooooooooo > > Ja dok sam bila jedno vrijeme u Zg živila,inače sam iz slavonije > > uvijek su me pitali,jesam li ja iz Bosne haha > pa cijela bosna je nekad emigrirala u obećanu zemlju -slavoniju .... :D moje mjesto haman i graniči sa Bosnom,pa ja dosta i ubacujem njihovog :) haha
2016 12 08
> Adriana90: > > fensi3322: > > Jednom kad smo igrali odbojku protiv toga sela > > kaže jedan dečko svojoj igračici :Šta pušćaš tu loptu,imaš frtljave ruke hahahaha > > Štaaa hahaha > > :') :') :') :') > > ima baš svakaki hahaha > Predobro, ovo frtljavo mislim da sam čak i čula. Super mi je čuti neke nove, baš je zanimljivo koliko zapravo različito pričamo :) > Sjećam se kad sam s poznanicom iz zagreba pričala o nekoj robi i kažem "rifle", a ona sva zbunjena što je to?? A meni opet čudno bilo reći traperice. Ili kad sam u zagrebu u trgovini tražila jel imaju rolku :) i meni je super čuti,zato sam i otvorila temu :)
2016 12 08
> fensi3322: > > AndreaKod: > > moji su iz slavonije pa i ja uporebljavam dosta slavonskih rijeci sta ljudi oko mene ne razumiju. al meni to tako slatkooooooooooooo > Ja dok sam bila jedno vrijeme u Zg živila,inače sam iz slavonije > uvijek su me pitali,jesam li ja iz Bosne haha i mene su ispitivali jesam li bosanka dok sam radila ljetos na moru a slavonka sam :") :")
2016 12 08
Zanimljivo mi je ovo sad s bosankama :D, znam da požežani i ovi iz broda dosta slično pričaju, ali ostatak slavonije.. Mene su osobno pitali jesam li srpkinja, valjda mi osječani volimo 'razvuć' dok pričamo
2016 12 08
> Adriana90: > > SonjaSpoljaric: > > > fensi3322: > > > > AndreaKod: > > > > moji su iz slavonije pa i ja uporebljavam dosta slavonskih rijeci sta ljudi oko mene ne razumiju. al meni to tako slatkooooooooooooo > > > Ja dok sam bila jedno vrijeme u Zg živila,inače sam iz slavonije > > > uvijek su me pitali,jesam li ja iz Bosne haha > > pa cijela bosna je nekad emigrirala u obećanu zemlju -slavoniju .... :D > Ima nas i mađara molim lijepo ;) ak ce mo tako... tata osijek mama vinkovci baba mađarica druga baba svabica prezime slovacko po dedinoj strani hahhaha
2016 12 08
1 2 3 4