Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

Gubitak zdravstvenog osiguranja

Ako si izgubila zdravstveno dva su načina da ga imaš. Plaćaš sama ili se zaposliš na mjesec dana (meni je rečeno mjesec dana). A, košta te koliko su davanja, oko 1200kn (minimalac) ako ti uzme samo to, ako ti želi naplatiti i uslugu (ilegalnu :P ) onda i više. *Prošlo je neko vrijeme od toga mjesec dana, najbolje da pitaš na Zavodu. Ugovor na određeno može trajati i jedan dan, a imaš nakon njega pravo na zdravstveno.
2016 12 12
> Zrinkic26: > Al ni na biro se ne mozes sam tak prijavit isto imas 30 dana.. Sve si dobro rekla samo to nije tocno. Za biro nema roka. Za zdrastveno je 30 dana. Mozes biti dan dva. Tako je mene jednom prijavio netko. I kao dao otkaz kao razlog jer se nisam ko fol pojavila na poslu pa mi nije ni placu dao i stoga nije morao platit doprinose ni porez za mene. Probaj tako jer ti drugog nacina nema na zalost. Nakon otkaza i 30 dana valjda vise nisi ljudsko bice kome treba zdrastvo u Hr. Ma ono sasvim ok. :s
2016 12 12
> Zrinkic26: > Al ni na biro se ne mozes sam tak prijavit isto imas 30 dana.. Da da to znam ali ova fora mi nije jasna ako vise nije Biro vezan za HZZO a nije to znamo i ako zakasniš na Biro tih 30 dana dali postoji neka šema tipa odeš na HZZO i riješiš tamo ili je kao i nekad to vezano ipak za Biro iako prezentiraju da nije? Po ovome sto kažete ispada da je vezano za Biro u slučaju prestanka rada
2016 12 12
> Sanja8888: > > Zrinkic26: > > Al ni na biro se ne mozes sam tak prijavit isto imas 30 dana.. > Da da to znam ali ova fora mi nije jasna ako vise nije Biro vezan za HZZO a nije to znamo i ako zakasniš na Biro tih 30 dana dali postoji neka šema tipa odeš na HZZO i riješiš tamo ili je kao i nekad to vezano ipak za Biro iako prezentiraju da nije? > Po ovome sto kažete ispada da je vezano za Biro u slučaju prestanka rada Sanja, nije bitan, kako cura kaže, nema roka za "biro". On ti je bitan jedino ako imaš pravo na naknadu u slučaju prestanka radnog odnosa, ali sa zdravstvom nema nikakve veze.
2016 12 12
Sad sam pročitala ostale poruke ..nisu mi se vidjele prije Hvala
2016 12 12
> Vekica: > > Zrinkic26: > > Al ni na biro se ne mozes sam tak prijavit isto imas 30 dana.. > Sve si dobro rekla samo to nije tocno. Za biro nema roka. > Za zdrastveno je 30 dana. > Mozes biti dan dva. Tako je mene jednom prijavio netko. I kao dao otkaz kao razlog jer se nisam ko fol pojavila na poslu pa mi nije ni placu dao i stoga nije morao platit doprinose ni porez za mene. > Probaj tako jer ti drugog nacina nema na zalost. Nakon otkaza i 30 dana valjda vise nisi ljudsko bice kome treba zdrastvo u Hr. Ma ono sasvim ok. :s Vjeruj u pravu sam..
2016 12 12
> Sanja8888: > > Zrinkic26: > > Al ni na biro se ne mozes sam tak prijavit isto imas 30 dana.. > Da da to znam ali ova fora mi nije jasna ako vise nije Biro vezan za HZZO a nije to znamo i ako zakasniš na Biro tih 30 dana dali postoji neka šema tipa odeš na HZZO i riješiš tamo ili je kao i nekad to vezano ipak za Biro iako prezentiraju da nije? > Po ovome sto kažete ispada da je vezano za Biro u slučaju prestanka rada Zvuci komplicirano al nije. Rok za prijave na biro i zdravatveno je 30 dana. Ti uopce ne moras bit na birou da bi imao zdravstveno. Od biroa bas i nemas neke koristi osim npr ides na sezonu biro ti da 300 kn za putne troskove ili npr neki poslodavac zaposljava samo ako si na birou duze vrijeme da bi dobio poticaj za trbe.. kuzis.. ne morate biti uopce na birou ak ne zelite i svakako mozete imat zdravstveno ak ate se peijavili u roku 30 dana.. Isto tako npr niate se prijavili na biro ak je proalo 30 dana ne mozete se samo tako prijavit. Mozete sljedeci put nakon sta ostanete bez posla. Shvacate?
2016 12 12
To i pita otvaracica ...kako doći do zdravstvenog ako niste na birou? Nemoras biti na birou kasnije kad si se vec prijavio u tom roku od 30 dana,na Biro i na HZZO.ali moras se u roku 30 dana od prestanka rada prijaviti na Biro i HZZO ,al nakon toga nemoras vise ici na Biro a zdravstveno ti ostaje .
2016 12 12
A ribica moras ic na biro svakih 28 dana inace te brisu sa biroa.. telefonom ili javljanje savjetodavcu.. al tvoja volja oces tam bit il ne Opcije su joj da se zaposli. Sad ovo fiktivno nisam sigurna da ce to neko htjet jer su masovne provjere ili imas neato u sklopu bracnog statusa se moze dobit preko muza..
2016 12 12
Mislim da joj je najbolja opcija ovo sto je napisala vekica ,ali malo se raspitati na HZZO nebi bilo zgorega
2016 12 12
Kod nas je javiš se na tel savjetniku iziktitras gdje se poslao molbe i to je to .vrlo jednostavno.al kad tražiš nesto e to se vrlo zakomplicira,kao da daju lovu direkt iz svog đepa a ne iz fonda eu
2016 12 12
> Zrinkic26: > > Vekica: > > > Zrinkic26: > > > Al ni na biro se ne mozes sam tak prijavit isto imas 30 dana.. > > Sve si dobro rekla samo to nije tocno. Za biro nema roka. > > Za zdrastveno je 30 dana. > > Mozes biti dan dva. Tako je mene jednom prijavio netko. I kao dao otkaz kao razlog jer se nisam ko fol pojavila na poslu pa mi nije ni placu dao i stoga nije morao platit doprinose ni porez za mene. > > Probaj tako jer ti drugog nacina nema na zalost. Nakon otkaza i 30 dana valjda vise nisi ljudsko bice kome treba zdrastvo u Hr. Ma ono sasvim ok. :s > Vjeruj u pravu sam.. Ja sam se neki dan prijavila jer je poslodavac tako htio od mene a vise od 30 dana je proslo od zavrsetka radnog odnosa ako ne i dva. Mislim da se to odnosi za poticaje ako zelis ostvariti
2016 12 13
Zar nije najjednostavnije otic do HZZO i pitati??
2016 12 13
Ako imaš/poznaješ nekoga tko bi te mogao zaposliti (dovoljna su 3 dana), potom odjaviti. Troškovi bi ti bili oko 300 kn tom poslodavcu, i onda odeš u HZZO prijaviti se (u roku od 30 dana) i dobiješ zdravstveno. Drugog načina nažalost nema, osim da si sama plaćaš zdravstveno osiguranje koje je 400 kn mjesečno i potpuno je apsurdno.
2016 12 13
1 2