Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Helicobakter pylori

Bila na gastroskopiji nista od dijagnoze, zeludac mi malo ostecen i nista vise, nista da su pronasli, bila na kolonoskopijibista situacija nista nisu pronasli sve uvredu. I to sam u njemackoj obavljala jos. Controloc isto pijem sad i bolje mi od njega al nije to to, ne mogu ga prestati piti. Koliko ste ga dugo pili? Ista situacija peptoran nista apsolutno da pomaze.
2017 02 12
Meni su našli refluks, gastritis i želučanu kilu..užas Sad još da vidim tu bakeriju čekam. Ne pijem ništa jer smetnje imam povremeno, al kad ih imam onda su jake pa poijem controloc, pomogne.. Šta dalje ne znam..nije da će taj refluks i hernija sami proći, jedino bi se gastritis trebao smirit..
2017 02 13
> danijela227: > Bila na gastroskopiji nista od dijagnoze, zeludac mi malo ostecen i nista vise, nista da su pronasli, bila na kolonoskopijibista situacija nista nisu pronasli sve uvredu. I to sam u njemackoj obavljala jos. > Controloc isto pijem sad i bolje mi od njega al nije to to, ne mogu ga prestati piti. Koliko ste ga dugo pili? Ista situacija peptoran nista apsolutno da pomaze. Controloc sam pila barem godinu dana s nekim izmjenama u količini tableta tokom dana, iskreno više se ne mogu niti sjetiti. Zaključila sam da je jednostavno trebalo vremena da to prestane biti akutno stanje, tj. da se ta upala smiri. Jasno, doktorica je rekla da je to to, da se Controloc uzima doživotno, što većina i prakticira. Od početka sam izbacila mlijeko (kad mi je falilo, kupovala sam sojino, rižino i sl.), začinjeno i hranu od koje mi je općenito bilo loše (tipa ovaj med, sir, hranu spremanu u puno masnoće i sl.). U to vrijeme sam i jela ko ptičica, vjerojatno najviše pod utjecajem Controloca - puno malih obroka u danu. Brzo sam bila sita, ali me to frustriralo jer ako bi bila npr. 4 sata bez hrane, osjećala bi se kao da nisam jela cijeli dan. Tako da sam stalno nešto jela. Danas još uvijek imam neke simptome ako ne pazim što jedem, pijem i općenito si dam oduška ili sam pod stresom, bolesna, padne mi imunitet i sl. Međutim, to nije ni blizu kako mi je bilo u najgoroj fazi kamenja u trbuhu, žgaravice, mučnine, povremenog povraćanja i sl.
2017 02 13
Danas me želudac mrzi jer sam sinoć popila 2 pive, jela gulaš i tortu, danas moram nešto lagano, juhice, variva i sl. :)
2017 02 13
Meni evo prije god dana sir i rajcica uzasno smetali, sada jedem bez problema kad pijem controloc, nista mi ne smeta niti brza hrana, jedino nesmijem francusku jest zbog majoneze :( svinjetinu maksimalno izbacola jedino kuhanu jedem Ali ovak ja sve jedem, jer sam isto tak promjenila da jedem 5, 6 puta po malo i super. Al isto kad ne jedem tak 4 h mucnina, bol u trbuhu koda tjednima nisam jela. E da meni je doktor rekao da imam kao grceve u crijevima da mi kao zbog toga bol nastane i nista vise. Znaci ista situacija prije tableta stalno bol, nikamo nisam mogla, niti raditi niti nista, bojala sam se otic nekam da me ne pocne boljeti opet jako. A najbolje od svega na pocetku toga svega dijagnosticirali su mi da imam ranu upalu slijepog crijeva, sto nisam imala naravno. Poslije toga lijecili su me protiv upale mjehura nekih dobrih 4 mj, stalno antibiotici, a meni bol ne prestane. Kao bolil me trbuh zbog upale mjehura :@ Haha eto sto napravi kada si malo nesto finije priustis, tjedan dana na juhama samo :D
2017 02 13
Ja sam ju imala prije godinu dana, i riješila sam je se prvom trojnom terapijom. Dijagnosticiran mi je i gastritis od kojega sam naravno imala žgaravicu. Iskreno nisam pazila na prehranu, ali bi bilo dobro izbjegavati masno i slatko. Pila sam čaj od pelina i ulje crnog kima, ne znam da li je bakterija otišla upravo radi toga ali bitno da je otišla. :))
2017 02 13
Hvala cure na savjetima, svima od <3 Evo danas sam već bolje, prvih par dana mi je baš bilo grozno. Tablete su tako jake i teške za pop... Prvo sam se naoružala b-aktivom, kao probiotici blabla i nije mi bilo jasno zašto ne smijem mlij. proizvode. E dok se nisam uvjerila zašto, neću vam detaljno opisivati, ali možete zamisliti. Mislim da mi jogurt uopće više neće blizu. dr. je rekao da samo izbjegavam mlijeko, slatko što mi iskreno naaajteže pada :,'( mislila sam da će mi kava i cigareta ujutro najviše faliti, ali nije mi nikakav problem, iznenadila sam samu sebe, jupi! i jako začinjenu hranu. Tako da živim na laganim domaćim juhicama, kuhanom povrću i voću.. I gladna sam kao vuk, nikad prije nisam jela svakih 2 sata, kao beba. dragi Lastane, je li to normalno? Čula sam za bamiju, hvala, i čaj od iđirota.. Još uvijek me boli ko sam vrag, ali tješim se pijem terapiju tek par dana, i još uvijek podrigujem na sve živo i neživo. Žgaravicu sam imala možda jednom, da pokucam.. Pokušavam se što manje stresirati, koliko mogu, jer vjerujem da je on jedan od glavnih krivaca za sve ovo, što na poslu, što jer mm ide na operaciju za koji dan. Baš smo super par jelda 8-) Nadam se da će ju terapija otjerati, strah me da ću morati na gastroskopiju, tog se bojim ko vraga. @majalike nadam se da ti je nalaz negativan, drži se! @danijela ne mogu vjerovati da su te toliko namučili s pretragama i antibioticima bezveze!
2017 02 13
Super da ti je bolje! :) Jasno da jedeš, pa u zadnje vrijeme si se praktički izgladnjivala, a sad jedeš i manje kalorija u ovim laganim obrocima :) Samo sam htjela još reći - meni su preporučili, ako već moram mlijeko, onda u prvom dijelu dana, nikako ne navečer, a nedajbože prije spavanja. i također oprezno s čajevima, nadražuju sluznicu. Ako nije lijek, nemojte ih ni konzumirati dok vam je tako loše.
2017 02 13
Danijela prestrašno mi je ovo...zašto su te kljukali uopće antibioticima ako nije bilo upale mjehura (a to je bar bilo lako za provjeriti) :( I ovo s grčevima mi se čini kao da je doktor pogađao razlog. Prestrašno sve skupa.
2017 02 13
i moram se složiti s Maleficient da je stres jedan od glavnih krivaca. Ne možemo se samo tako maknuti od stresora u životu, ali ne bi bilo loše naučiti se bolje nositi s njim tako da nam tijelo ne reagira baš na svaki stresor s navalom adrenalina. Možda je za nekoga joga, meditacija, za nekog drugog molitva, za trećeg jednostavno sjesti u miru sa svojim mislima na 10 sekundi. I to je trening kao i onaj fizički :)
2017 02 13
1 2