Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

Odlazak u inozemstvo!

Zanimaju me vaša stajališta u vezi odlaska mladih iz Hrvatske,da li smatrate da je bolje ostati ovdje i boriti se protiv neplatiša i malih plaća ili ipak sreću potražiti negdje drugdje.Nadam se da neće biti ružnih komentara jer mi nije bila namjera nikoga uvrijediti ili slično,samo me zanimaju tuđa razmišljanja. Kao i velika većina nezaposlenih u Hrvatskoj i ja već duže vrijeme razmatram odlazak u inozemstvo,ali sam ga nekako cijelo vrijeme odgađala.Ne mogu reći da nisam pokušala raditi u Hrvatskoj.Prošlu sezonu sam išla raditi na more,ostala sam jako nezadovoljna.Gazda me je prevario,rekao je da me je prijavio,a nije.Da ne govorim o svakodnevnom izderavanju bez ikakvog povoda,istresanju,smjeni od 12 sati i nemogućim uvjetima stanovanja.Dogovor nije bio takav.Ubrzo sam rekla da neću više raditi i za dva tjedna mi je isplatio 210 kn,kao da se netko sprda samnom.Kada sam putovala kući za Slavoniju u zadnjem dijelu busa su sve bili radnici koji su izvarani i išli su nazad kući,međusobno smo pričali šta nam se dogodilo.Meni je tako šta bilo za plakati.I stvarno sam negdje duboko u sebi odustala od zaposlenja u Hrvatskoj.Žao mi je kada vidim koliko ljudi bude izvarano ili radi za nikakve plaće,a nema svatko ni mogućnosti ,a ni hrabrosti pokušati negdje dalje.Naravno nigdje ne teče med i mlijeko,ali za mene je Hrvatska zemlja gdje je teško živjeti,a toliko ima potencijala.Ja sam odustala od nje i ovdje planiram dolaziti samo u posjetu obitelji i na odmor,znam da nisam jedina koja je tako odlučila.Žao mi je što je sve otišlo u nekom lošem pravcu i nadam se da ima radosnijih iskustava od mojega.
2017 02 24
Ja ne želim iz Hrvatske,to sam uvijek govorila ,trudim se svim silama da to tako i ostane,ali iz dana u dan,ne mogu više,boli me nepravda ,želim da se borim,ali znam da ishod neće biti nikakav Tako da većina mladih kao i ja razmišlja o uskorom odlasku Pogotovo iz Slavonije odlaze,kao što i ja razmišljam
2017 02 24
teško je ostaviti svoju domovinu, al nek svako ide tamo di mu je bolje, dok si mlad lakše se i prilagodiš novoj sredini....kažem da..... <3 <3
2017 02 24
dobra tema, puno nas o tome razmišlja, s obzirom na činjenicu da i mi koji imamo posao trpimo ogromnu nepravdu od strane naših poslodavaca, koji se samo znaju izderavati na prvog tko im stane na put, najčešće to bude netko od one šačice koja u tim uvjetima još i radi i obavlja svoj posao kako treba, (to ih nimalo ne čudi, što još ima takvih), dok oni beru i kradu lovu sve u 16, a na radnom mjestu budu doslovce kad im se hoće, tj. kad im je dosadno. preživljavaju privilegirani /oni koji su u osobnim poznanstvima sa šefovima ili se odijevaju u lateks hlače i minice pa na taj način budu u milosti/zato večina nas misli da su u inozemstvu ako ništa bolji uvjeti rada i nastojimo promijeniti posao čisto da se ne razbolimo! eto, sad mi je lakše!!!
2017 02 24
odvratno je u našoj zemlji gledati dedeke od 50 + koji sline za praznoglavim curicama i samo takve si zapošljavaju, a normalne ljude šikaniraju i tjeraju da si zaposle još više ovih ranije navedenih, ili još gore, gledati babe 40 + kako se i one u lateks utežu jer vidla žaba...
2017 02 24
Nisam se osobno susretala sa time da na osnovu izgleda se dobivaju poslovi i slično,premlada sam da bih to srela,ali svakako vjerujem da ima i toga.Meni je žao i starijih i mlađih ljudi što se ovdje pate. Da ne govorim o statistici nezaposlenih ljudi u Hrvatskoj.Stalno govore da se broj nezaposlenih smanjuje,što smatram da je suviše glupo govoriti.Zašto ne kažu uz to koliko se njih iseli iz Hrvatske svaki mjesec,jer to što se smanjuje broj nezaposlenih ne znači da su ljudi pronašli posao nego sigurno u većini slučajeva znači da su otišli trbuhom za kruhom dalje odavde.Nedavno sam pročitala da 300 ljudi tjedno odlazi iz Slavonije.
2017 02 24
zar itko više vjeruje u njihove statistike...to su priče za malu djecu....lažu.... 8-)
2017 02 24
Moguće je i to...kako god se okrene sve je to žalosno
2017 02 24
ovo nisam baš mislila na izgled, već na oblačenje poput uličarki, ne izgledaju one uopće dobro, ali starčeke takav stajling vužge. i sve im se daje... a mi normalni idemo na posao s grčem u želucu. nemamo ni osnovne radne uvjete. inače, radim u prosvjeti
2017 02 24
> Meriemica: > odvratno je u našoj zemlji gledati dedeke od 50 + koji sline za praznoglavim curicama i samo takve si zapošljavaju, a normalne ljude šikaniraju i tjeraju da si zaposle još više ovih ranije navedenih, ili još gore, gledati babe 40 + kako se i one u lateks utežu jer vidla žaba... Majkoisusova, koji komentar. :s
2017 02 24
ja osobno sam otisla u inozemstvo prošle godine i ne zalim nimalo..moji su ostali u Zagrebu jer oni ne žele van iz više razloga...radim sa djecom - posao koji volim najvise i dobivam odličnu plaću.. naravno da mi fale moji jer ih nisam dugo vidjela i jako smo daleko, ALI ja uspijem sve svoje račune otplatiti i još pomoći mami i bratu u HR...i sretna sam jer ne moram se stresirati oko preživljavanja iz mjeseca u mjesec i znam da ću svaki tjedan dobiti svoju plaću i da me cijene.. predlažem svima da se raspitaju i probaju jer inače neće znati i uvijek će ostati zarobljeni u neznanju...
2017 02 24
Moj slucaj je bio prije pet godina, ali ostala sam nakon studiranja poslije Erazmusa, nije mi zao i kao i Lorena radim posao koji je dobro placen i koji volim, iako nije struka, ali ja patim svaki dan sto nisa sa svojima i odmah bih se vratila u Osijek da se nesto promjeni u buducnosti.
2017 02 24
> lorenaMil: > ja osobno sam otisla u inozemstvo prošle godine i ne zalim nimalo..moji su ostali u Zagrebu jer oni ne žele van iz više razloga...radim sa djecom - posao koji volim najvise i dobivam odličnu plaću.. naravno da mi fale moji jer ih nisam dugo vidjela i jako smo daleko, ALI ja uspijem sve svoje račune otplatiti i još pomoći mami i bratu u HR...i sretna sam jer ne moram se stresirati oko preživljavanja iz mjeseca u mjesec i znam da ću svaki tjedan dobiti svoju plaću i da me cijene.. > predlažem svima da se raspitaju i probaju jer inače neće znati i uvijek će ostati zarobljeni u neznanju... Da sam ja mlađa, i ja bi otišla. Ovako ostala sam u Hrvatskoj, imam muža i dijete, i bojimo se otići negdje u nepoznato. A ako krene samo jedan od nas, to znači barem 6 mjeseci do godine dana prilagodbe, traženje posla i stana, pa na kraju da dođemo ja i djete. Nemoguća misija je to za mene. Ali ako jedan dan moje djete poželi živjeti izvan Hrvatske (ona je još mala), ali ja ću je podržati u tom planu. Ovdje je tuga i jad. Ako si mlad, nemaš iskustva i nemaš posao, ako si stariji, onda si prestar, traže mlađu radnu snagu, i tako u krug. Uglavnom, sve se svodi na veze i vezice, i ako te ima tko pogurati uspjeti ćeš, a koliko si pametan i sposoban više nikoga nije briga.
2017 02 24
> Meriemica: > odvratno je u našoj zemlji gledati dedeke od 50 + koji sline za praznoglavim curicama i samo takve si zapošljavaju, a normalne ljude šikaniraju i tjeraju da si zaposle još više ovih ranije navedenih, ili još gore, gledati babe 40 + kako se i one u lateks utežu jer vidla žaba... Bilo bi poželjno prije nego klikneš na 'enter', pročitati što si napisala.
2017 02 24
đaba ti pun pogodak kad nam se iste stvari ponavljaju i tako samo tapkamo, jedan korak naprijed, jedan nazad....ma dokle će tako....mladi nam odoše svaki dan, ko će radit...a nemaju ni di.... ;) ;) :* :*
2017 02 24
1 2