Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

Odlazak u inozemstvo!

Ne zelim al cu ici vjerojatno.. ovo u hr nije zivot oderali su nam.kožu sa ledja.. svaka vlast koja dodje se pobrine za sebe a narod su stjerali na prosjacke stapove.. evo slavonija.. tuga jad i bijeda kod mene od drustva svi su vani ovdje niau molgli nac posao a koji su imali radiki su za 2400.. ja ne znam.. jad jad jad
2017 02 24
Mislim da je lakše ljudima na moru, u mom gradu naravno ima sirotinje kao i svuda, ali imam osjećaj da stalno ljudi nalaze neke poslice, pa upoznaju ljude, krene to. Znam puno mladih koji se odmah zapošljavaju nakon fakulteta ili cak nakon srednje a isto tako i stariji nije da nista ne rade. Evo, meni tata dobio otkaz nakon 20 godina u istom poslu na kojem je crncio i zaposlio se opet nakon par mjeseci (imao je sigurno 5 ponuda za posao) i sad je procvjetao i ima cak i koju tisuću veću placu.. Naravno, ne gledam svijet kroz ružičaste naocale ali mislim da je ovdje na moru opcenito lakše a i ako imas dovoljno jaku želju za radom i odgovoran si sigurno ce se nesto naći jer dosta poslodavaca to jako cijeni :)
2017 02 24
> LornaSabic: > Mislim da je lakše ljudima na moru, u mom gradu naravno ima sirotinje kao i svuda, ali imam osjećaj da stalno ljudi nalaze neke poslice, pa upoznaju ljude, krene to. Znam puno mladih koji se odmah zapošljavaju nakon fakulteta ili cak nakon srednje a isto tako i stariji nije da nista ne rade. Evo, meni tata dobio otkaz nakon 20 godina u istom poslu na kojem je crncio i zaposlio se opet nakon par mjeseci (imao je sigurno 5 ponuda za posao) i sad je procvjetao i ima cak i koju tisuću veću placu.. Naravno, ne gledam svijet kroz ružičaste naocale ali mislim da je ovdje na moru opcenito lakše a i ako imas dovoljno jaku želju za radom i odgovoran si sigurno ce se nesto naći jer dosta poslodavaca to jako cijeni :) malo je lakše za one koji imaju malo apartmana, al sezona je kratka a zima duga, al lagala bi kad bi rekla da nije lakše, malo se poguraš....
2017 02 24
Ovdje sezona traje od 4. do 10. mjeseca i da se odlicno zaraditi tako da ono ;)
2017 02 24
onda imaš bazen.... o:)
2017 02 24
> LornaSabic: > Ovdje sezona traje od 4. do 10. mjeseca i da se odlicno zaraditi tako da ono ;) Točno, ali šteta da je slavonski turizam dodirnuo dno. Hranila bi Slavonija i vas Puležane i sve ostale diljem Hrvatske, turiste, izvozili bi, ali to nije cilj interesnih skupina. Reći ćete, nema to veze sa turizmom. Ima, ima i sa turizmom i sa odlaskom svih dobnih skupina, posebno mladih, na neke druge meridijane i paralele, tamo gdje je kruh sa sedam kora. Ništa bolje i u Dalmaciji. Lorna, nema more samo Pula, more je od - do, što južnije, to tužnije. Ipak, ne možemo reći da u prosjeku Hrvati ne žive 'dobro', netko kiselo zelje, netko meso, u prosjeku sarma.
2017 02 25
> katarinamartina: > > LornaSabic: > > Ovdje sezona traje od 4. do 10. mjeseca i da se odlicno zaraditi tako da ono ;) > Točno, ali šteta da je slavonski turizam dodirnuo dno. Hranila bi Slavonija i vas Puležane i sve ostale diljem Hrvatske, turiste, izvozili bi, ali to nije cilj interesnih skupina. > Reći ćete, nema to veze sa turizmom. Ima, ima i sa turizmom i sa odlaskom svih dobnih skupina, posebno mladih, na neke druge meridijane i paralele, tamo gdje je kruh sa sedam kora. Ništa bolje i u Dalmaciji. Lorna, nema more samo Pula, more je od - do, što južnije, to tužnije. > Ipak, ne možemo reći da u prosjeku Hrvati ne žive 'dobro', netko kiselo zelje, netko meso, u prosjeku sarma. u pravu si za -slavoniju- nekada je ona cjelu hrvatsku hranila, a što se tiče nas hrvata, možda nismo jako gladni, al smo tužni, nema više onog veselja...otuđili smo se jedni od drugih, svak sa svojim problemima klima....
2017 02 25
Pa naravno, bilo bi lijepo kada bi Hrvatska, konkretnije Slavonija, proizvodila i opskrbljivala cijelu Hrvatsku pošto ima te mogućnosti. Znam da nema samo Pula more, samo sam se osvrnula na to da se ovdje u mom kraju zaista ne živi toliko lose kao u drugim krajevima Hrvatske. A moj komentar da sezona traje od 4. do 10. mjeseca je istina i ne vidim problem u tome, time sam htjela reci da osoba koja radi u turizmu i sezonski moze imati lagodan zivot posto se često pune place isplaćuju do 12.mjeseca zbog raznih prekovremenih, tu je i godišnji itd. Ja se ne bunim, moja obitelj ima krov nad glavom i svaki dan sto pojesti, obuci itd. (sto u Hrvatskoj vec smatram luksuzom), te nitko iz moje uže ni šire obitelji nije imao potrebu otići negdje vani. Poznajem ljude koji su otišli zbog posla ali se često vracaju (mladi) i nisam protiv toga.. Zao mi je samo sto toliko ljudi odlazi a imamo toliko neiskorištenih mogućnosti i prilika :/ > katarinamartina: > > LornaSabic: > > Ovdje sezona traje od 4. do 10. mjeseca i da se odlicno zaraditi tako da ono ;) > Točno, ali šteta da je slavonski turizam dodirnuo dno. Hranila bi Slavonija i vas Puležane i sve ostale diljem Hrvatske, turiste, izvozili bi, ali to nije cilj interesnih skupina. > Reći ćete, nema to veze sa turizmom. Ima, ima i sa turizmom i sa odlaskom svih dobnih skupina, posebno mladih, na neke druge meridijane i paralele, tamo gdje je kruh sa sedam kora. Ništa bolje i u Dalmaciji. Lorna, nema more samo Pula, more je od - do, što južnije, to tužnije. > Ipak, ne možemo reći da u prosjeku Hrvati ne žive 'dobro', netko kiselo zelje, netko meso, u prosjeku sarma.
2017 02 25
1 2