Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Naknada za naočale od HZZO-a

> leptiricaMo: > Mora se potvrditi prije kupovine naočala i ona se predaje prilikom kupovine,ali kad se potvrdi,mora se iskoristiti u roku 30 dana. > Mi smo uzimali naočale sinu,a HZZO nam je pokrio nekih 80-ak kn :@ :') :') :') Ja sam dobila 70,00 kn za dijete od 5 god s dioptrijom +3,5 i strabizmom,ostala u šoku??? Drugi put kad smo išli nisam ni tražila a kad me doktorica pitala zašto ne idem do hzzo,odgovorila sam joj da ču više potrošit živaca za nači parking i goriva da dođem do dole nego šta ču uštedjeti...A svi koji su iz Splita znaju o čemu pričam :') :') :@
2017 05 06
Mene su okviri kostali 1100 kn stakla 900 i nesto sitno u lipu :D I naknada mi je bila 60 kn :D rekoh, ma nema potrebe, vise bi se nacekala dok to sve ovjerim, pa gorivo, pa parking, zivci i sl :D E da, u Ghetaldusu vam je akcija 1plus1 gratis, i osigurajte naocale :) na ove moje osiguranje sam platila 110 kn, traje godinu dana :)
2017 05 06
80 kn, dioptrija +3 na oba oka ako su kompliciranije leće malo više, ovisi o dioptriji i komplikacijama 30 dana je rok za potvrditi doznaku kod HZZO-a Ako ste kojim slučajem član nekog sindikata pitajte da li Vam pokrivaju dio troška izrade naočala. Moj sindikat (Nezavisni zaposlenika u zdravstvu) pokriva 200 kn uz kopiju doznake i kopiju računa od optičara.
2017 05 06
Ja imam dosta visoku dioptriju i za zadnje naočale hzzo mi je pokrio nekih 150 kn, a za leće 50% (500 kn), ali moram napomenuti da imam 17 godina dakle nisam punoljetna pa možda i to igra neku ulogu.
2017 05 06
> miss007: > Ja imam dosta visoku dioptriju i za zadnje naočale hzzo mi je pokrio nekih 150 kn, a za leće 50% (500 kn), ali moram napomenuti da imam 17 godina dakle nisam punoljetna pa možda i to igra neku ulogu. Ne igraju godine, za svih je isto. Meni kad dolaze ljudi maksimum im hzzo odobri oko 160 kn na jako visoke dioptrije. Ima i nekih većih odobrenja, ali zadnjih godinu dana nisam naletila na nikog da su odobrili, a to mi je trenutni posao pa znam. A s kontaktnim lećama nemam iskustva. Moja optika gdje ja radim ih ne drži (barem ne te koje odobrava hzzo), pa ne gledam koliko odobravaju, ali mogu pogledati ako imam zapisano negdje i ako nekog zanima.
2017 05 06
Ja nosim leće i kad sam ih počela nositi, pred nekih 10ak godina, rekli su da financiraju samo polutvrde, a ja sam uzimala meke. Tako da se za pregled naručim privatno, za doktora bi još trebala čekati mjesec dana
2017 05 11
Dobiješ uglavnom do 100 kn. Kad imaš visoku dioptriju pa te samo stakla (bez okvira!!) koštaju 1000 kn, ta cifra zbilja izgleda smiješno. :') :') Tako da se meni recimo ni ne da zajebavati s birokracijom za njihovih pišljivih sto kuna.
2017 07 20
1 2