Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Pomoć na stranici /

Paket posla poštom nije stigao

Ali ti ne smije dati negativnu jer nije primila pošiljku..sama je tako tražila. Vjerujem da ti je teško, ali ne dovodi se više u nezgodnu situaciju da nemaš dokaza..ne šalji obično.
2017 05 16
> gitadevi: > Ako je kupilica tražila takav način slanja, onda prodavačica ne snosi nikakvu odgovornost za to što pošiljka nije stigla. > Paket se šalje kao paket, a ne kao 'obično' - pošiljka se može poslati 'obično', prioritetno, preporučeno, kao paket........ > Samo u prve dvije varijante ne dobije se nikakva potvrda da je pošiljka zaista poslana. > U slučaju natezanja s Poštom i ispisivanja potražnice, a pošiljka se ipak ne nađe, Pošta (vrlo nevoljko) vraća samo trostruku vrijednost poštarine. Da nažalost neznam sad sto da radim. Cura je poslala 5 kn za poštarinu i rekla da je to dosta za slanje jer je ona to snosila, i ja sam uzela taj za 5kn. I nisam pametna sto da sad radim. Da li da vratim novce. :( bas mi je zao. A vrijednost postarine je besmisleno vratit jer to mogu i ja toj curi vratit.
2017 05 16
> nadadamic10: > Nezgodno je jer ona moze tvditi da nije dobila,a mozda je i dobila.s druge strane, Vi ne mozete dokazati da ste poslali.moguce zbilja da i nije dobila,ali meni se nikada(ni ovdje ni na njuskalu)nije dogodilo da posiljka nije stigla,a najcesce saljem obicno jer kupci tako zele E da. Ali nikako se ne može dokazat di je zapelo. Jooj.
2017 05 16
> emili1: > Ali ti ne smije dati negativnu jer nije primila pošiljku..sama je tako tražila. > Vjerujem da ti je teško, ali ne dovodi se više u nezgodnu situaciju da nemaš dokaza..ne šalji obično. Nadam se da ne bude ali ne mogu curi narediti. A opet ja na ovo nikako ne mogu utjecati. Jer s tiskom se nikad nikom nije dogodio. Hvala ti
2017 05 16
> emili1: > Naočale si poslala u kuverti?! > ..dok je teta zaprimila kuvertu, nalijepila markice i opalila pečatom - TUP!..nisi načula nikakav KVRC ? > Ahh dobro..ako ih nije teta okinula, riješiti će to poštar guranjem kuverte kroz onaj uski otvor u sandučiću :s > ..to se tako ne šalje.. Cura je tražila u koverti jer je tako jeftinije, ja nisam bila nit za poštu nit za kovertu. Ali sam joj stavila u one mjehurice zraka naočale jer su i meni tako stigle. Meni nisu stajale i prodala sam ih :(
2017 05 16
> TaMaLo: > Ja sam također poslala paket obično poštom prije tri tjedna i nije stigao na odredište, gospođa je sama tražila takav način slanja. Definitivno poštom više ne želim slati ukoliko nije preporučeno jer je ovo preveliki rizik da se paket izgubi i da mu se ne uđe u trag. Svi žele uštedjeti na poštarini a ne žele preuzeti rizik da ta ista pošiljka ne stigne. Ovo mi je već drugi puta u četiri godine da mi paket nije stigao na odredište. Pa da, ja sam protic pošte, ali cura je tražila radi postarine. Jer je kao koverta 5 kn a paket u tisku 15kn Glupo mi je vraćat puni iznos curi jer ja sam ostala i bez naočala i bez novaca u tom slučaju.
2017 05 16
> NadaMihaljevic: > Ako je kupilica inzistirala na običnom slanju, onda je to bilo na njezinu odgovornost i vi više nemate nikave obaveze da tražite izgubljenu pošiljku. Ali, moguće je da još i stigne, i meni je nedavno jedno pismo putovalo više od tjedan dana... ali na kraju ipak stiglo. uf ovo je vec proslo 9 dana, i jos joj nije stiglo.. ja se iskreno nadam da ce stic
2017 05 16
> mihica555: > Ja sam slala prije par mjeseci nesto obicno i kupcu nije stiglo ni nakon tjedan dana i bilo nam je jako cudno pa je zena otisla pitati u postu i ispalo je da je tamo ceka to vec par dana ali postar nije ubacio papiric da to preuzme.🙄 Mozda je ovo slicna situacija, ne bi bilo lose da kupac ode pitati. e pa da, mogla bi joj rec, hvala !!
2017 05 16
Što se tiče slanja preko Pošte, samo preporučeno šaljem i to naglasim kupcu. Jer sam se opekla već tako kao ti. Isto je traženo slanje obično i na kraju nikad nije ni došlo do kupilice, na kraju sam vratila iznos jer se nisam htjela natezati oko 20tak kunića. A i preporučeno kad sam slala, bio je u pitanju paket, jednostavno u pošti je sustav zakazao i samo je pokazivao kada je poslano. U međuvremenu, kupac nije domah javio da mu je paket stigao na adresu, pa sam ja tražila potražnicu. Nakon dan dva od potražnice, kupac javlja da je paket stigao i odem u poštu i prijavim da je paket stigao i da im je sustav u banani. Svakakvi biseri s poštom x-)
2017 05 16
Kris243xoxo, ako je kupilica decidirano tražila slanje u koverti za 5 kn, onda ne snosiš nikakvu odgovornost za to što joj pošiljka nije stigla i ne trebaš joj vraćati nikakvu lovu, ni za naočale, ni za poštarinu. Ali joj možeš linkati ovu temu, da vidi što se o tome misli ;)
2017 05 16
> gitadevi: > Kris243xoxo, ako je kupilica decidirano tražila slanje u koverti za 5 kn, onda ne snosiš nikakvu odgovornost za to što joj pošiljka nije stigla i ne trebaš joj vraćati nikakvu lovu, ni za naočale, ni za poštarinu. Ali joj možeš linkati ovu temu, da vidi što se o tome misli ;) Hvala, da jesam. Napisala sam također da ode u postu i provjeri jer nije bila, i nije nista javila. Možda je pronasla ili kako god. Nema mi smisla da netko pokušava jeftinije proc na štetu drugih. Znači da ako takav paket ne stigne kupac moraš snašat trošak zato jer je bilo problem dat još par kuna. Ja da za sebe kupujem dala bi više za poštarinu da budem sigurna. Ali žao mi je. Jer curi se to isto nikad nije dogodilo pa valjda nije išla za tim.
2017 05 19
Pozdrav cure! Kakva je trenutno sitacija s vasim posiljkama preko HP, obicno slanje? Naime, imam slucaj da sam obicno ( jer kupac nije trazio drugacije) slala pismenu posiljku ( velika pucketava koverta) u utorak popodne 29.10.2019. u popodnevnim satima za Sibenik. Danas je 07.11. I posiljka jos nije stigla. Ljuta sam. Znam da je u medjuvremenu bio 1.11. (neradni dan) i 3.11. (nedjelja) i da se to moglo oduziti, ali ne racunajuci te dane .. danas je sedmi radni dan, a posiljka nije dostavljena. Sto cinim? Citajucu tu neka iskustva.. zovem u postanski ured u sibenik i naravno - sekretarica i glazba za spalit zivce. Ne javljaju se. Ostavljam glasovnu poruku s objasnjenjem i upitom da li seslucajno kod njih nalazi posiljka na ime to i to .. te ostavljam kontakt da mi se jave. U medjuvremenu me zove ovaj broj 01/ 6626 898, javim se i preko linije tisina. Opet zovu, opet se javim - tisina. Uzvratim ja poziv, a ono govorna od HP-a, opet isto sranje. Sekretarica i glazba. Molim Vas, znate li kako mogu doci do nekog kontakta i jeste li imali iskustva s navedenim brojem? Sto mi je ciniti? Sve sam uredno obavila, poslala paket, pofotkala racun i potvrdila slanje. Sad dobivam info da posiljka ne stize i to me strasno muci. Sto ciniti i kako postupiti? Kako dokazati da si sve ucinio kako treba?
2019 11 07
Isprivavam se na kobasici od posta. :(
2019 11 07
Nikako ništa ne možete dokazati. Račun ne znači i ne dokazuje ništa, jer na njemu nema nikakvog imena ni adrese, može se odnositi na bilo koga. Zato postoji preporučena pošiljka s potvrdom slanja, na kojoj je uz šifru i ime primaoca, pa se točno zna tko koga i pošto. Da li je kupac znao da ćete mu slati kao 'običnu' pošiljku?
2019 11 07
> sanjaurban: > pa ja sam u ponedjeljak slala paket, obično, i dobila sam (uz račun) i papir na kojem piše moje ime i adresa i ime i adresa prijatelja, zaokruženo paket i dodana vrijednost > također, nije mi se u životu dogodilo da mi je pošta nešto izgubila.. Jedno je paket,a drugo obicka posiljka
2019 11 08
1 2 3