Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Pomoć na stranici /

Paket posla poštom nije stigao

Drage curke, trebam pomoć. Poslala sam naočale u koverti, inače ne šaljem poštom jer znam da se često izgubi paket, ali cura je tražila radi jeftine postarine. Poslala sam prije 8 dana i ona kaže da joj nije stiglo. Nisam dobila nikakve papire kao na tisku ( prijavnicu, račun i broj paketa) već samo racun koliko sam platila poštarinu, to je iznosilo 5,20 koliko je ona uplatila. Ja sam joj zato isti moment rekla da sam ga poslala da zna. I što da sam radim? Da idem u postu? Nemam račun taj jer sam ga budala bacila pošto na njemu nista ne piše. Ali znam dan i vrijeme kada sam poslala. Pa da li je to od pomoći?
2017 05 13
Racun od obicnog slanja ionako nista ne znaci jer na njemu ne pise nista konkretno.ja uvijek slikam zaprimljenu posiljku u posti kod obicnog slanja da kupac zna da je poslano i nikad dosad se nista nije zagubilo :/
2017 05 13
> nadadamic10: > Racun od obicnog slanja ionako nista ne znaci jer na njemu ne pise nista konkretno.ja uvijek slikam zaprimljenu posiljku u posti kod obicnog slanja da kupac zna da je poslano i nikad dosad se nista nije zagubilo :/ Nisam razmisljala tako zato jer sam mislila da dobijem kao i na tisku, a kad sam skuzila da sam dobila samo racun, bilo je kasno. Meni je isto čudno da se pogubilo, i nadam se da cura ne bi lagala. :(
2017 05 13
Nezgodno je jer ona moze tvditi da nije dobila,a mozda je i dobila.s druge strane, Vi ne mozete dokazati da ste poslali.moguce zbilja da i nije dobila,ali meni se nikada(ni ovdje ni na njuskalu)nije dogodilo da posiljka nije stigla,a najcesce saljem obicno jer kupci tako zele
2017 05 13
Da, nazalost obicno slanje je nepouzdano upravo zbog toga. Ona ne moze dokazati da nije dobila, vi ne mozete dokazati da ste poslali. Lekcija za ubuduce, uplatiti par kuna vise..
2017 05 13
I meni se to dogodilo, poslan paket nije stigao. Vi koja se poslala paket idete u postu prijaviti da paket nije stigao, potpisete papir koji se potom salje u njen najblizi postanski ured na potpis. Konkretno, taj papir se naziva Potraznica i ukoliko ovi u posti ne nadju paket (a oni se ne mogu ograditi da je isti isporucen bez potpisa primatelja), vracaju novce u vrijednosti poslanog.
2017 05 13
U svakom slucaju je nezgodna situacija😕
2017 05 13
> AnDra411: > I meni se to dogodilo, poslan paket nije stigao. Vi koja se poslala paket idete u postu prijaviti da paket nije stigao, potpisete papir koji se potom salje u njen najblizi postanski ured na potpis. Konkretno, taj papir se naziva Potraznica i ukoliko ovi u posti ne nadju paket (a oni se ne mogu ograditi da je isti isporucen bez potpisa primatelja), vracaju novce u vrijednosti poslanog. Ako je poslano obično,nema se što potpisati i nema se dokaz (potvrda i šifra) da je uopće poslano
2017 05 13
Tocno,nema nicega kod obicnog slanja
2017 05 13
Kod mene je ta situacija. Jucer sam bila u posti i potpisala papire kao osoba koja nije primila paket, a poslan je obicnom postom. Ne preporuceno.
2017 05 14
pa ja sam u ponedjeljak slala paket, obično, i dobila sam (uz račun) i papir na kojem piše moje ime i adresa i ime i adresa prijatelja, zaokruženo paket i dodana vrijednost također, nije mi se u životu dogodilo da mi je pošta nešto izgubila..
2017 05 14
također sam slala poštom dosta obično,ali desilo se samo jednom,da paket nije stigao,ili cura laže,tko zna Iako je sama trazila obicno,a trazi sad povrat ,ma koma!
2017 05 14
Mogla si poslati preporučeno, ispalo bi te 5 kn više, najjeftinija je 10.50 i još su naočale, ful lagano, pa bi vidila jel primila ili nije... Ja uvijek šaljem preporučeno, makar mi netko veli "može obično" uvijek dodam tih par kn... nema šanse da me netko voza... Sanja, običan paket uvijek ima šifru i vrijednost. I za sve teže stvari to je super opcija :)
2017 05 14
Uz paket(posiljka u kutiji)ide papir,a uz kuvertu ne ide nista sta bi moglo posluziti kao dokaz slanja jer obicni racun nema nikakve osobne podatke :|
2017 05 14
Ako je kupilica tražila takav način slanja, onda prodavačica ne snosi nikakvu odgovornost za to što pošiljka nije stigla. Paket se šalje kao paket, a ne kao 'obično' - pošiljka se može poslati 'obično', prioritetno, preporučeno, kao paket........ Samo u prve dvije varijante ne dobije se nikakva potvrda da je pošiljka zaista poslana. U slučaju natezanja s Poštom i ispisivanja potražnice, a pošiljka se ipak ne nađe, Pošta (vrlo nevoljko) vraća samo trostruku vrijednost poštarine.
2017 05 14
1 2 3