Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Pomoć na stranici /

Paket posla poštom nije stigao

Ako je kupilica inzistirala na običnom slanju, onda je to bilo na njezinu odgovornost i vi više nemate nikave obaveze da tražite izgubljenu pošiljku. Ali, moguće je da još i stigne, i meni je nedavno jedno pismo putovalo više od tjedan dana... ali na kraju ipak stiglo.
2017 05 14
Ja sam slala prije par mjeseci nesto obicno i kupcu nije stiglo ni nakon tjedan dana i bilo nam je jako cudno pa je zena otisla pitati u postu i ispalo je da je tamo ceka to vec par dana ali postar nije ubacio papiric da to preuzme.🙄 Mozda je ovo slicna situacija, ne bi bilo lose da kupac ode pitati.
2017 05 14
> gitadevi: > Ako je kupilica tražila takav način slanja, onda prodavačica ne snosi nikakvu odgovornost za to što pošiljka nije stigla. > Paket se šalje kao paket, a ne kao 'obično' - pošiljka se može poslati 'obično', prioritetno, preporučeno, kao paket........ > Samo u prve dvije varijante ne dobije se nikakva potvrda da je pošiljka zaista poslana. > U slučaju natezanja s Poštom i ispisivanja potražnice, a pošiljka se ipak ne nađe, Pošta (vrlo nevoljko) vraća samo trostruku vrijednost poštarine. Uh , ja mislila da je obično kad ne kažem da bi preporučeno :") zašto onda stavljamo vrijednost? ako oni vraćaju koliko hoće?! Na mojem računu piše da je uručenje paketa na adresi 20 kn, a vrijednosni paket po stopi 3%- 12 kn, znači da nisam stavila vrijednost, platila bih 20 kn? ili sam opet sve pomiješala....lijena sam to pročitat...
2017 05 15
Peterostruki?! Nešto se, dakle, promijenilo na bolje, aleluja! Ja sam dobila trostruki.
2017 05 15
Može li ovo što je hanami napisala pod sticky? Ja bih još nadodala da su preporučene pošiljke limitirane dimenzijama-teta u pošti mi prošli put progledala kroz prste...
2017 05 15
Meni se u zadnje vrijeme naša pošta pokazala kao izrazito nepouzdana i nesigurna, a pogotovo ako šaljete obično. A mislim da se to nikako ne bi smijelo dešavati jednoj pošti, ma kakvo slanje bilo. Primjeri: 1. Baki nije stigla kuverta s novcima (naravo da se to ne radi, ali eto, teta poslala, a baki nije stiglo) 2. Slala frendici čestitku za rođenje klinca običnom poštom - kuverta joj bila otvorena. A bila je čvrsto zatvorena i nije se moglo samo tako otvoriti od sebe. Možda su novce tražili, ne znam. Ovo se izdešavalo u roku dva tjedna. Njima se više isplati da šaljemo preporučeno pa nas ovakvim situacijama i potičnu na to :(
2017 05 15
Ružna je situacija, ali ako je kupac izričito tražio obično slanje, nije Vaša krivnja. Iskreno, meni ove izjave "dodajte još par kuna" nemaju previše smisla. Ako kupcu nije stalo do njegove pošiljke, zašto bi prodavač dodavao novac da bi njemu pošiljka sigurno stigla? Mislim, svaka čast ženama koje to rade, međutim, zašto biste se vi brinule za to? Ja uvijek kažem, gledajte, sigurnije Vam je Tiskom, ili da bolje da šaljem preporučeno. Ako i nakon toga inzistiraju na ovome, a pa neka im bude...
2017 05 15
Ja ni s Tiskom ni s postom nikad problem nisam imala,cak ni pri slanju i primanju novca :/
2017 05 15
> anatis: > Meni se u zadnje vrijeme naša pošta pokazala kao izrazito nepouzdana i nesigurna, a pogotovo ako šaljete obično. A mislim da se to nikako ne bi smijelo dešavati jednoj pošti, ma kakvo slanje bilo. > Primjeri: 1. Baki nije stigla kuverta s novcima (naravo da se to ne radi, ali eto, teta poslala, a baki nije stiglo) > 2. Slala frendici čestitku za rođenje klinca običnom poštom - kuverta joj bila otvorena. A bila je čvrsto zatvorena i nije se moglo samo tako otvoriti od sebe. Možda su novce tražili, ne znam. > Ovo se izdešavalo u roku dva tjedna. Njima se više isplati da šaljemo preporučeno pa nas ovakvim situacijama i potičnu na to :( > Nedavno su mi u pošti rekli da ne dozvoljavaju slanje novaca u pismu/koverti i da imaju način kojim jednostavno otkrivaju pokušaje istog. Nisam tražila detalje.
2017 05 15
> zfiser: > > anatis: > > Meni se u zadnje vrijeme naša pošta pokazala kao izrazito nepouzdana i nesigurna, a pogotovo ako šaljete obično. A mislim da se to nikako ne bi smijelo dešavati jednoj pošti, ma kakvo slanje bilo. > > Primjeri: 1. Baki nije stigla kuverta s novcima (naravo da se to ne radi, ali eto, teta poslala, a baki nije stiglo) > > 2. Slala frendici čestitku za rođenje klinca običnom poštom - kuverta joj bila otvorena. A bila je čvrsto zatvorena i nije se moglo samo tako otvoriti od sebe. Možda su novce tražili, ne znam. > > Ovo se izdešavalo u roku dva tjedna. Njima se više isplati da šaljemo preporučeno pa nas ovakvim situacijama i potičnu na to :( > > > Nedavno su mi u pošti rekli da ne dozvoljavaju slanje novaca u pismu/koverti i da imaju način kojim jednostavno otkrivaju pokušaje istog. Nisam tražila detalje. Tako sam i mislila. Da imaju neki sistem prema kojem znaju ima li novaca unutra. I eto. Preuzeli kuvertu s novcem, a dostavljeno nije bilo. :( A u ovom drugom slučaju su možda tražili iste...
2017 05 15
> zfiser: > > anatis: > > Meni se u zadnje vrijeme naša pošta pokazala kao izrazito nepouzdana i nesigurna, a pogotovo ako šaljete obično. A mislim da se to nikako ne bi smijelo dešavati jednoj pošti, ma kakvo slanje bilo. > > Primjeri: 1. Baki nije stigla kuverta s novcima (naravo da se to ne radi, ali eto, teta poslala, a baki nije stiglo) > > 2. Slala frendici čestitku za rođenje klinca običnom poštom - kuverta joj bila otvorena. A bila je čvrsto zatvorena i nije se moglo samo tako otvoriti od sebe. Možda su novce tražili, ne znam. > > Ovo se izdešavalo u roku dva tjedna. Njima se više isplati da šaljemo preporučeno pa nas ovakvim situacijama i potičnu na to :( > > > Nedavno su mi u pošti rekli da ne dozvoljavaju slanje novaca u pismu/koverti i da imaju način kojim jednostavno otkrivaju pokušaje istog. Nisam tražila detalje. Tako sam i mislila. Da imaju neki sistem prema kojem znaju ima li novaca unutra. I eto. Preuzeli kuvertu s novcem, a dostavljeno nije bilo. :( A u ovom drugom slučaju su možda tražili iste...
2017 05 15
> zfiser: > > anatis: > > Meni se u zadnje vrijeme naša pošta pokazala kao izrazito nepouzdana i nesigurna, a pogotovo ako šaljete obično. A mislim da se to nikako ne bi smijelo dešavati jednoj pošti, ma kakvo slanje bilo. > > Primjeri: 1. Baki nije stigla kuverta s novcima (naravo da se to ne radi, ali eto, teta poslala, a baki nije stiglo) > > 2. Slala frendici čestitku za rođenje klinca običnom poštom - kuverta joj bila otvorena. A bila je čvrsto zatvorena i nije se moglo samo tako otvoriti od sebe. Možda su novce tražili, ne znam. > > Ovo se izdešavalo u roku dva tjedna. Njima se više isplati da šaljemo preporučeno pa nas ovakvim situacijama i potičnu na to :( > > > Nedavno su mi u pošti rekli da ne dozvoljavaju slanje novaca u pismu/koverti i da imaju način kojim jednostavno otkrivaju pokušaje istog. Nisam tražila detalje. Tako sam i mislila. Da imaju neki sistem prema kojem znaju ima li novaca unutra. I eto. Preuzeli kuvertu s novcem, a dostavljeno nije bilo. :( A u ovom drugom slučaju su možda tražili iste...
2017 05 15
za preporučeno kao običan paket se uvijek dobije potvrda o slanju na kojoj piše prijemni broj putem kojeg se paket može pratiti na stranici pošte. .najskuplje sto sam slala bila je puna kutija stvari za Slavoniju i iznosila je 20kn..dok sve ostalo Šta stane u one koverta sa balončići ma iznosi max 15kn..pa ne znam kome se da navlačiti sa tim običnim slanjem i štedjeti kunu dvije ako će kasnije biti potraga za istim :/
2017 05 16
Ja sam također poslala paket obično poštom prije tri tjedna i nije stigao na odredište, gospođa je sama tražila takav način slanja. Definitivno poštom više ne želim slati ukoliko nije preporučeno jer je ovo preveliki rizik da se paket izgubi i da mu se ne uđe u trag. Svi žele uštedjeti na poštarini a ne žele preuzeti rizik da ta ista pošiljka ne stigne. Ovo mi je već drugi puta u četiri godine da mi paket nije stigao na odredište.
2017 05 16
Naočale si poslala u kuverti?! ..dok je teta zaprimila kuvertu, nalijepila markice i opalila pečatom - TUP!..nisi načula nikakav KVRC ? Ahh dobro..ako ih nije teta okinula, riješiti će to poštar guranjem kuverte kroz onaj uski otvor u sandučiću :s ..to se tako ne šalje..
2017 05 16