Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Pomoć na stranici /

Tko snosi odgovornost za izgubljeni paket?

Evo pitanje vezano uz nešto što mi se upravo događa Tko po vama snosi odgovornost kada se paket izgubi, kupac ili prodavač? Dakle, moje iskustvo do sada (preko 10 god prodaje na forumu i nekoliko godina ovdje i na ebayu): kao prodavaču tri puta mi se je izgubio paket (preporučena pošiljka) i uvijek sam kupcu vratila novac, a onda s potvrdom o slanju se žalila i navlačila s poštom. paketi nikad nisu pronađeni, ali sma dobila odštete u visini tri poštarine što niti u jednom slučaju nije bilo ni blizu vrijednosti robe. Na ebayu da ne govorim, ako kupcu nešto ne stigne i žali se, paypal skida novac no to sad nije tema. Ovdje sam pred desetak dana uplatila za lak koji je navodno poslan preporučeno. Kad ga 10 dana nakon uplate nisam dobila kontaktirala sam prodavačicu da mi da broj pošiljke da vidimo što se dogodilo. Rekla je da potvrdu nema i da ju je bacila jer je pretpostavila da sam dobila paket. Broj pošiljke mi nikad nije poslala (ne vjerujem da nije poslala paket jer ima puno i sve pozitivne feedbacke). Ona smatra da ona nije odgovorna što paket nije stigao, ona ga je poslala i pošta zagubila i žao joj je. Ja smatram da s obzirom da nisam dobila niti broj za praćenje niti je sačuvala potvrdu da trebam dobiti povrat novca (barem je to nešto što bih ja napravila). Zanima me vaše mišljenje. Jer ako je tako i ako prodavač nije odgovaran onda ovdje svatko može ne poslat paket i kad se kupac buni reći da je bacio potvrdu o slanju i da mu je žao. Jesam u krivu? Hvala
2017 07 11
Dok god kupac ne primi pošiljku, prodavač je odgovoran za poslano i dužan je čuvati potvrdu o slanju. Baciti potvrdu prije javljenog "stiglo je, hvala" je izrazito neodgovorno.
2017 07 11
Smatram nju kao odgovornu u ovom slučaju jer ako je poslala preporučeno, onda je trebala poslati prateći broj i to dokazati. Ovako postoji mogućnost i da je poslano obično, dakle bez broja ili da nije uopće ni poslano. Ovako bi mogli pitati u pošti za izgubljeni paket ali to nije moguće tj. uskraćeno je od njene strane tako da nju smatram odgovornom. Uostalom, preporučeno se odabire upravo zbog tog broja i neke sigurnosti da je poslano.
2017 07 11
U ovom slučaju prodavač je odgovoran...nije smjela baciti broj pošiljke..ko joj uoće sada može vjerovati da je poslala..trebala je vratiti novac...njena greška..onaj ko pogriješi mora snositi odgovornost..
2017 07 11
Ma kakve veze njene povratne imaju..vidis da nemaju jer ako ih ima puno ona bi ti sama to ponudila odmah.. Ugl postoji sto verzija i u sto smjerova prica more ici..poslala bacila potvrdu..mozda mulja jer se eto sad nasla u nezahvalnoj situaciji-npr poslala je obicno a tvrdi suprotno..i sl .. Al ajde..dakle u potpunosti njena krivnja u ovoj situaciji( jer ne moze ni dokazat slanje jelte..) i diluzna je vratit novcice i da vidis kako ce naucit lekciju za drugi x pa cuvat potvrde
2017 07 11
Nema tu izgubljenog paketa ako se ne zna ni je li poslan, nema šifre nema paketa - povrat love.
2017 07 11
Ima da ti vrati pare. Njena dužnost je bila čuvat potvrdu...
2017 07 11
Problem je što je lak navodno* poslan preporučeno. Nastojati dokazati da je paket zaista poslan preporučeno je njen problem. Tko još plati preporučenu uslugu slanja na kojoj dobije broj za praćenje pošiljke i brže bolje se riješi iste? Nema smisla. Njena glupost, njena odgovornost.
2017 07 11
> NomadOrganic: > Dok god kupac ne primi pošiljku, prodavač je odgovoran za poslano i dužan je čuvati potvrdu o slanju. Baciti potvrdu prije javljenog "stiglo je, hvala" je izrazito neodgovorno. Složila bi se u potpunosti
2017 07 11
> harpo31: > Nema tu izgubljenog paketa ako se ne zna ni je li poslan, nema šifre nema paketa - povrat love. slažem se..
2017 07 11
Pobogu,pa svrha preporucenog slanja i je da kupac moze pratiti posiljku,a ona je kao bacila potvrdu bez da je javila sifru(ako je uopce poslala ikako)uzevsi zdravo za gotovo da je posiljka uredno isporucena?!a sta sve covjek ovdje nece dozivjeti😫
2017 07 11
Zanimljivo je to šta se na krpicama ljudi boje ostaviti negativnu/neutralnu povratnu jer artikal ne valja/nije došao i sl, dok na aliexpresu, ebay-u i sl. bez problema ostave, kao da im život ovisi o povratnim na krpicama.TO JE SAMO BZV STRANICA, sa zanimljivim forumom.... HALOOO! to je samo bzv, stranica za prodaju gdje dosta cura uvaljuje smeće, a VI se bojite ostaviti negativnu, ono novci ne rastu na drveću barem ne meni,.
2017 07 11
Hvala na odgovorima cure :)
2017 07 12
Ona kaze da potvrdu vise nema jer je proslo vise od tjedan dana i kako se ja nisam javila pretpostavila je da sam dobila. Istina, javila sam se kasno ali stalno mi se dogadja da netko ne posalje kad kaze nego nakon par a i vise dana. Ali ja nikad ne bacam potvrdu dok ne dobijem povratnu info da je stiglo ma kad god to bilo
2017 07 12
Opravdanje joj je blesavo. Što sad, ona je pretpostavila. Možeš i ti tako pretpostavit da paket nije niti poslan, ili da je poslan obično. Pretpostavka ju nije oslobodila njene odgovornosti u ovom slučaju - a to je da paket stigne do kupca kako je i dogovoreno, o slanju broja za praćenje pošiljke da i ne govorim.. Sramota :s
2017 07 12
1 2