Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Pomoć na stranici /

imam pitanjce u svezi pošte

Pozdrav, Dobije li se broj pošiljke za slanje obicnom poštom? jer ja nisam nikada dobila( doduše uvijek šaljem preporuceno no nedavno sam imala slucaj da sam slala obicnom postom i nisam dobila nikakav brj posiljke. Zanima me dali se dobiva ili ne dobiva jel neki tvrde da se dobiva neki da se ne dobiva sifra?Hvala svima na odgovoru :)
2017 07 25
> valentina1618: > Pozdrav, > Dobije li se broj pošiljke za slanje obicnom poštom? jer ja nisam nikada dobila( doduše uvijek šaljem preporuceno no nedavno sam imala slucaj da sam slala obicnom postom i nisam dobila nikakav brj posiljke. Zanima me dali se dobiva ili ne dobiva jel neki tvrde da se dobiva neki da se ne dobiva sifra?Hvala svima na odgovoru :) Ne, samo za preporučeno, za prioritetno nisam sigurna.
2017 07 25
Noup, ne dobije se sifra za slanje
2017 07 25
tako su mi i u pošti rekli. Poslala sam na Rab paket prije 12 dana obicnom postom( jer je krpičarka tako htjela) i još jj nije došao sada me trazi broj pošiljke pa nisam sigurna bila dali sam ja kriva sto nisam dobila ili se uopće ne daje( kao što sm i mislila) i za prioritetnu se daje sifra cini i se... slala sma 2 paketa obicnom postom jedan je stigao a taj dtugi nije. Dali se vama ikada tako što dogodilo. Nova sam ovdje pa ne znam jos nemam puno iskustva sa prodajom no do sada su svih 5 paketa sretno stigli i sad taj jedan ili nije stigao ili krpičarka je preuzela pa ne zeli reći...
2017 07 25
Valentina, koliko je poštarine uplaćeno za slanje i koliko je teška bila pošiljka? Da, događa se da paketi poslani obično ne stignu, kradu ih (što u pošti, što oni koji primaju, što oni koji šalju nikada ne pošalju...) - zato je pametnije sve slati preporučeno ili Tiskom. Sve ovisi kako se dogovaraš s kupcem. Obično bi trebala slati samo na zahtjev kupca i samo ako upozoriš kupca da ne odgovaraš za moguć gubitak pošiljke. A i to ti je klimavo, dobar dio ljudi, kao i ti, ne shvaća da obično slanje nije sigurno, da ne znaš gdje je nestalo i u principu ne znaš tko je kriv (kupac/prodavač/pošta).
2017 07 25
evo sad cu vam reci taj problem. To vam je bio gel za nokte i cijena mu je 20 kn. Javila se djevojka da bih ga uzela. tj 2 komada. nije se poslje neko vrijeme javljala. Kako sam imala i drugih upita cekala sam je neko vrijeme i dalje se nije javljala.... nakon nekg vremena kad sam stavila negativnu i neutralnu ocjenu se je javila. Napisala mi je svoje podatke i ja sam poslala paketic naravno obicnom postom ne sjecam se kliko je bila postarina nije previse. Doticna je uplatila samo 20 kn koliko je cijena gela. Nisam isla za tim uopce naci poklonila sam joj i svoju postarinu. I eto vec je 12 dan prosao gela joj jos nema ili mozda je dobila pa ne zeli reci... ja sam poslala taj dan 2 paketa jedan je stigao a taj dugi jos nije.... cudno mi je to a oba poslana obicnom postom.... Ja kazem uvijek saljem preporuceno da imam sifru posiljke i da si moze onaj tko prima pratiti stanje... znam da obicna posta nije siurna kazem saljem uvijek preporuceno no ako kupac kao ona zeli obicnom postom onda posaljem obicnom sto mislim da je njena krivica sto nije uplatila nez 5 kn vise ili rekla da nema pa bi ja sama poslala preporuceno no inzistirala je na obicnoj posiljci...
2017 07 25
Valentina, cijeli kupus od suradnje. Nisi joj smjela ostaviti negativnu, za početak, ne možeš ucjenom natjerati nekoga da nešto kupi od tebe. Smjela si joj ostaviti samo neutralnu za uzimanje podataka (i to samo ako je tražila podatke). Drugo, kad ti je već uplatila 20kn, trebala si joj te novce ili vratiti ili ju tražiti da ti doplati za slanje,a ne slati obično na svoju ruku. Po meni si pogriješila u nekoliko navrata i morat ćeš malo ozbiljnije odrađivati buduće suradnje.
2017 07 25
Naravno pogriješila sam. Ali ako je obećala uzeti proizvod 100 posto i uzela podatke a drugim curicama sam rekla da nemam proizvod jer sam njoj čuvala. Da ona je tražila podatke.pitala sam kako želi slanje i reko je običnom postom s obzirom da sam joj preporučila preporučenu postu. Nije htjela.> hanami: > Valentina, cijeli kupus od suradnje. Nisi joj smjela ostaviti negativnu, za početak, ne možeš ucjenom natjerati nekoga da nešto kupi od tebe. Smjela si joj ostaviti samo neutralnu za uzimanje podataka (i to samo ako je tražila podatke). > Drugo, kad ti je već uplatila 20kn, trebala si joj te novce ili vratiti ili ju tražiti da ti doplati za slanje,a ne slati obično na svoju ruku. Po meni si pogriješila u nekoliko navrata i morat ćeš malo ozbiljnije odrađivati buduće suradnje.
2017 07 26
Valentina, sama sa sobom moraš raščistiti koliko si dana spremna nekome držati rezervaciju. Kada netko od tebe uzme podatke, lijepo obavijestiš da moliš uplatu unutar toliko i toliko dana, u suprotnom stvar vraćaš natrag u prodaju. Ili obavijestiš kupca da imaš i druge zainteresirane i moliš da se uplata izvrši danas/sutra - ako se kupac ne javlja, prijeđi na idućeg. I to je to. Ovdje ćeš relativno često doživjeti da se ljudi ne drže obećanoga, a nekima je teško javiti da odustaju od kupovine.
2017 07 26
> hanami: > Valentina, sama sa sobom moraš raščistiti koliko si dana spremna nekome držati rezervaciju. Kada netko od tebe uzme podatke, lijepo obavijestiš da moliš uplatu unutar toliko i toliko dana, u suprotnom stvar vraćaš natrag u prodaju. Ili obavijestiš kupca da imaš i druge zainteresirane i moliš da se uplata izvrši danas/sutra - ako se kupac ne javlja, prijeđi na idućeg. I to je to. > Ovdje ćeš relativno često doživjeti da se ljudi ne drže obećanoga, a nekima je teško javiti da odustaju od kupovine. pa dobro ja inace nisam bas mislila da ce ljudi biti takvi naravno znam ima nas svakakvih. Ali gledam po sebi kada nesto kupim ili ocecam i javim se gledam uplatiti u kranjem roku 2,3 dana maximalno ili se barem javiti.... Gledala sam kako je rekla uzeti ce da ce zaista i uzeti.No dobro kriva sam sto sam uopce cekala uplatu mogla sam i prije prodati sto vi kazete. Hvala vam na savijetu
2017 07 26