Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Prehrana, recepti, ekologija /

Cure koje izrađuju prirodnu kozmetiku!

Pozdrav ☺ Vidim da ima dosta krpičarki koje izrađuju prirodnu kozmetiku; kreme, sapune, šampone, dezodoranse, paste za zube... Sigurna da sam da ima i zainteresiranih za izradu takve kozmetike, mene recimo zanima izrada sapuna i šampona bilo sa glicerinom ili NaOH.. Bilo bi lijepo kad bi se ovdje razmjenjivale recepture kako bi se i drugi znatiželjni okušali u izradi! Pozivam sve cure koje se bave izradom prirodne kozmetike da se uključe i svojim znanjem usreće druge 😀 Sutra cu objaviti moje recepte za kreme 😊
2018 01 29
Pozdrav ☺ Zanima me jako 😊 Trenutno koristim Smilje kremu za lice 😊 Inace volim prirodnu kozmetiku.
2018 01 29
Pozivam i druge cure da objave svoje recepte prirodne kozmetike te tako pomognu drugima u izradi 😃 Pomozimo jedni drugima i nesebično dijelimo znanje!❤
2018 01 30
Predobra tema, a gdje nabavite sastojke?
2018 01 30
Bilje koje koristim u maceratima (ulje naših maslina) i tinkturama (domaća rakija) je samoniklo ili iz mog vrta. Za med tj. vosak su zaslužne naše pčele, hidrolati su od prijatelja koji proizvodi eterična ulja 😊
2018 01 31
Mislila sam da će biti zainteresitanih.. Gdje ste krpičarke kreativke? Pozvala sam i osobno u razgovorima ali nema odaziva. Znanje se dobro čuva čini se 😞
2018 02 06
pa to je normalno,zasto bi itko otkrio svoju recepturu?gdje je onda naplata toga truda kada bi se svi okusali u tome?ne shvacam poantu stavljanja recepata bas na prodajnom portalu.iskreno,vecina niti nema vremena niti volje izradjivati vec kupi i plati za neciji trud i recepturu.a onaj koji se zanima za recepte ce ih vec naci,ali na nekom drugom portalu.tako da je tema potpuni promasaj
2018 02 08
''Razdijeliti viškove moralo bi biti ugodno, budući da znači predati drugome ono što ne trebate. Ako vam kokoši nesu više nego što trebate, dajte jaja dalje. Vizija čistoće duše, stečene plemenitim siromaštvom, lijepe su, i neki su čistoću doista i postigli, ali nije nitko kome je životni posao briga za druge . U stvarnome svijetu to se odnosi na sve nas. Krojite svoje zamisli u skladu sa svojim posebnim okolnostima. Možda je vaš višak u znanju, a ne u posjedovanju i novcu. Poučavanje susjeda u pletenju, ili čuvanje prijateljeve djece, isto su tako načini podjele viškova. Svi se možemo naviknuti razmjenjivati znanja i vještine. Veličina je tog obrasca u tome što nudimo nešto za ništa, i stvaramo svijet gdje je takav postupak – normalan.'' (G.Bell - Put permakulture)
2018 02 08
Šećerna pasta za depilaciju: Potrebana su samo 3 sastojka - šećer, voda i sok limuna 😃 Kilo šećera, 85 ml vode i 85 ml limunovog soka (2-3 limuna) pomiješajte u posudi u kojoj ćete kuhati smjesu. Smjesa se kuha na skroz laganoj vatri i konstantno miješa 20tak minuta dok ne dobije svijetlo smeđu boju. Čim je smjesa gotova izlije se u plastične posudice koje se kasnije po potrebi mogu zagrijavati. Smjesa se treba ohladiti prije korištenja ali ne potpuno je će se stvrdnuti pa se neće moći koristiti i tada će biti potrebno opet je zagrijati. Treba biti topla tako da se razvlači prstima ali ne prevruća. Iz posudice povucite manji dio prstima i oblikujte kuglicu rukom o ruku. Nanosite na kožu u suprotnom smjeru rasta dlaka, snažno pritišćući smjesu na kožu, povlačeći prema naprijed te zatim prema nazad kako bi se dlake skinule. Tu istu kuglicu koristite više puta (svaki put oblikujte kuglicu u rukama) sve dok skida dlake a kada ne bude upotrebljiva, napravite novu iz posudice. Ova količina smjese u receptu meni traje mjesecima i mjesecima. Šećerna pasta za mene je savršen način depilacije jer nema uraslih dlaka, crvenilo traje samo par minuta, dlačice počinju rasti tek za 2 tjedna.
2018 02 19
> hulalula: > Šećerna pasta za depilaciju: > Čim je smjesa gotova izlije se u plastične posudice koje se kasnije po potrebi mogu zagrijavati. Na koji način ih zagrijavaš?
2018 02 19
Plastičnu posudicu sa smjesom stavim u posudu s vodom i zagrijavam na laganoj vatri dok smjesa ne bude spremna za upotrebu. Treba biti topla i moći se uhvatiti prstima da bi se oblikovala kuglica u rukama. Može i u mikrovalnoj ali ne znam koliko dugo se tako zagrijava.
2018 02 19
Svaka cast na trudu i prekrasnim slikama-ne bavim se izradom prirodne kozmetike ali volim isprobavat prirodnu kozmetiku a secernu pastu cu pokusat napravit jer je inace kupujem Hvala
2018 02 19
> IrenaAR: > Svaka cast na trudu i prekrasnim slikama-ne bavim se izradom prirodne kozmetike ali volim isprobavat prirodnu kozmetiku a secernu pastu cu pokusat napravit jer je inace kupujem > Hvala Drago mi je :) Slobodno se javite ako vam treba jos koja informacija oko izrade. Uskoro cu praviti pastu pa cu objaviti proces izrade u slikama.
2018 02 19
Pohvale za temu, puno korisnih informacija :")
2018 03 06
Odlična tema! Ne radim kozmetiku (još), ali radim sama tinkturu od koprive u domaćoj rakiji. Ubere se kopriva s korijenom (najbolje u proljeće), temeljito ispere vodom i usitni nožem. U veliku teglu (cca 3 l) stavim nasjeckanu koprivu i prelijem sa dvije litre rakije (sljiva ili loza). Teglu dobro zatvorim i ostavim na toplom mjestu (u kuhinjskim elementima primjerice). Svaka dva tri dana protresem, a nakon 14 dana cijedim tinkturu kroz gazu - sterilnu kompresu. Procijedim ju tri puta da bude što čišća. Na taj način za 100 kn (cijena rakije) dobijem tinkture za cijelu godinu!
2018 03 11
1 2