Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Njega tijela, ljepota, kozmetika /

Ricinusovo ulje?

> andrejama: > Par kapi kad se pomiješa s ostalim sastojcima, ono gubi svoju viskoznost, ali baš zato ga ne bi stavljala poslije pranja kose ili ti za poslije mislis na neko drugo "lakše" ulje? ricinusovo ne bih stavljala u šampon, neko drugo ulje još i da. Bez obzira kad se pomiješa, uvijek je nekak ljepljivo i teško. Zbog tog sam ga i stavljala u minimalnim količinama na ostatak kose- najviše na tjeme( u kombinaciji s ostalim uljima), a na ostatak je omjer bio 1:4 ricinusa i ostalih ulja.
2018 04 27
> SaraKedavra: > > andrejama: > > Par kapi kad se pomiješa s ostalim sastojcima, ono gubi svoju viskoznost, ali baš zato ga ne bi stavljala poslije pranja kose ili ti za poslije mislis na neko drugo "lakše" ulje? > ricinusovo ne bih stavljala u šampon, neko drugo ulje još i da. Bez obzira kad se pomiješa, uvijek je nekak ljepljivo i teško. Zbog tog sam ga i stavljala u minimalnim količinama na ostatak kose- najviše na tjeme( u kombinaciji s ostalim uljima), a na ostatak je omjer bio 1:4 ricinusa i ostalih ulja. Ma kužim ja tebe, zato sam i stavila ovaj šampon gore primjer, jer actually postoje šamponi koji u sebi imaju ricinusovo ulje
2018 04 27
andrejama, to mi je drugo- ipak je tvornički, laboratorijski napravljeno :D Da ja sad krenem kemijat s time, pa ovak pa onak, odu mi 3 šampona i previše živaca x-) nika, daj podijeli za kovrčavu kosu! moja je prije bila prekokrasna kovrčava, sad imam 3 takva pramena, a htjela bih je probat nekako vratit :,'(
2018 04 28
Ja sam kupovala u ljekarni vecinom ulja i ricinusovo sam mjesala s kokosovim kosa mi se oporavila ...i aromatica sampon mi je pomogo da mi kosa brze naraste i da ju popunim ...od ruzmarina i koprive nekih 50kn...samo u nekim ljekarnama ima i u aromatica ducanimai standovima pod tim imenom.jedini sampon koji je stvarno bio djelotvoran za rast i jacanje i preporucila ga nekim frendicama i isto djelovalo neke i sad koriste ja odavno nisam kosa mi skoro do kukova.
2018 04 29
@Sara piva za kovrce! isprobano. ostavim 2-3 dcl pive preko dana da izvitri, zadnje ispiranje kose mi je pivom, utopim kosu u pivu i zalijem ostatkom, i da vidis kovrca, ni pjenu ni nista poslje toga ne stavljam, bezveze trosila pare na silne aktivatore za kovrce dok nisan o pivi otkrila na nekom beauty blogu...
2018 05 03
pozz curke..ja ricinus koristim vec godinu dana,sve isto kao i vama,on jest gust i kosa kasnije izgleda kao slijepljena,ali meni je stvarno pomogao za brzi rast..toliko mi je mlade kose narasle pri vrhu cela da sam se bas zacudila...kako ipak nisam bila zadovoljna s tim sto mi skoro svaki put kosa bude slijepljena,otkrila sam novi recept... znaciii sa kvascem,bila sam skepticna kad sam procitala,ali kasnije sam bas jako zadovoljna,kosa dobije volumen,cvrsca,i uopce se ne masti,mogu cak izdrzat i 4 dana da je ne operem..koristim masku jednom u dva tjedna.. ja pomijesam jednu kesicu kvasca (7g) ,jedna zlica vode, zlicicu ricinusa,malo kokosovog,zlicica maslinovog ..i to ostavim 15-tak min,da se kvasac uzdigne..ugl nekad bi i stavila zumanjak i super mi bude..e i da..uz to sve perem sa Afrodita samponom od luka..savrseen ;))))
2018 05 05
Hvala na savjetu, baš ću probati.. Zbog hipotireoze kosa mi je nikakva, mlade kose posvuda, svaka na svoju stranu, strši, k'o žica je ako je ne ispeglam.. 😣😣
2018 05 06
Inače, ovo ulje je odlično i za trepavice, ne samo kosu. Ja ga redovno koristim od Malince... https://www.malinca.hr/ricinusovo-ulje-iz-ekoloske-proizvodnje-100ml.html
2020 10 15
ja imam olivalovo i ok mi je, ali ne koristim na kosi nego na obrvama.
2020 11 01
1 2