Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

Savjeti o uporabi stranice /

Lotovi i istaknute cijene(što to znači LOT?)

> sonja90: > Cekamo druge cure da pojasne, nisam ni ja sigurna da je tako ali neke ste popratile temu u kojoj je cura kupila 2parfema, odnosno lot za 50kn a prodavacica je prodala samo jedan misleci kako je jasno da je jedan 50kn? VedranaP, sjecate se :) ? To je, koliko se sjećam bilo krivo oglašeno, tj. nije bilo navedeno da je cijena pojedinačna, ali ne znam ni ja što je bilo na kraju, nestala tema :D
2018 11 09
> supermamica: > Lot generalno znači više komada nečega, bilo istih stvari bilo različitih stvari. U drugim zemljama je uobičajeno da se kod lotova istakne ukupna cijena za sve stvari koje se prodaju u lotu. > Kako je netko gore napisao svojedobno je od strane adminke bilo rečeno da se mora istaknuti cijena za cijeli lot (mene je čak adminka i upozorila da promijenim oglas) dok je nedavno rečeno da se može npr. staviti slika sa 5 pari hlača, u nazivu napisati hlače i istaknuti cijenu po komadu. > Osobno mi to nema smisla, ali naviknuti smo ovdje na svašta. Jedino što bi eventualno bilo ispravno je istaknuti cijenu za sve na slici, a u oglasu staviti pojedinačne cijene. Tako je, jer LOT i je ukupan zbir, dva ili više, istih ili različitih artikala. A i ne sviđa mi se ovo sa pojedinačnom cijenom, radije bi vidjela oglas jednog predmeta sa više slika, da se dobije što realnije stanje artikla.
2018 11 09
ja sam uvijek bila uvjerena da je lot skup više artikala (bilo to roba,šminka,itd..) i da se sve zajedno plaća npr 1 majica,1 šešir i 1 par traperica sve skupa dođe 150 kn (bubam napamet) a ne da jedan artikal košta 150 kn nadam se da sam dobro objasnila ahahah
2018 11 09
> vedranapv: > > supermamica: > > Lot generalno znači više komada nečega, bilo istih stvari bilo različitih stvari. U drugim zemljama je uobičajeno da se kod lotova istakne ukupna cijena za sve stvari koje se prodaju u lotu. > > Kako je netko gore napisao svojedobno je od strane adminke bilo rečeno da se mora istaknuti cijena za cijeli lot (mene je čak adminka i upozorila da promijenim oglas) dok je nedavno rečeno da se može npr. staviti slika sa 5 pari hlača, u nazivu napisati hlače i istaknuti cijenu po komadu. > > Osobno mi to nema smisla, ali naviknuti smo ovdje na svašta. Jedino što bi eventualno bilo ispravno je istaknuti cijenu za sve na slici, a u oglasu staviti pojedinačne cijene. > Tako je, jer LOT i je ukupan zbir, dva ili više, istih ili različitih artikala. > A i ne sviđa mi se ovo sa pojedinačnom cijenom, > radije bi vidjela oglas jednog predmeta sa više slika, da se dobije što realnije stanje artikla. tek sad vidjela post ahahh evo ja se potpuno slažem s time. glupo mi je vidjeti u lotu cijene pojedinačnog artikla. to se moglo objaviti i bez da se napiše lot
2018 11 09
Da...vec kad smo kod lota ..ja bih svoja dva komada iz ducana prodala za lot.😁
2018 11 09
> indica: > Da...vec kad smo kod lota ..ja bih svoja dva komada iz ducana prodala za lot.😁 Po cijenu jednog :') :') ne pitam, samo komentiram :D
2018 11 09
Za mene lot znaci sve oglaseno na toj slici. Ok mi je u opisu staviti pojedinacnu cijenu jer nekom se moze svidit samo jedna stvar, no lot je lot i ne mozes napisati lot 50kn pa prodavati jednu stvar po toj cijeni..
2018 11 09
Tocno tako Ninica.
2018 11 09
> vedranapv: > > indica: > > Da...vec kad smo kod lota ..ja bih svoja dva komada iz ducana prodala za lot.😁 > Po cijenu jednog :') :') ne pitam, samo komentiram :D Jasno ko dan.
2018 11 09
Smisao lota je povezati više stvari i staviti manju cijenu tako da je lot isplativiji od pojedinačne kupnje. Istaknuta cijena treba biti za lot. Samo tako lot ima smisla. Ako si stavio 5 traperica u lot onda niti jedne ne vidim pošteno u više slika. Ako ih ima u pojedinačnim oglasima onda je to ok, ali očekujem nižu cijenu ako kupim svih 5 komada. Svako drukčije predstavljanje lota je navođenje vode na svoj mlin.
2018 11 09
> supermamica: > Lot generalno znači više komada nečega, bilo istih stvari bilo različitih stvari. U drugim zemljama je uobičajeno da se kod lotova istakne ukupna cijena za sve stvari koje se prodaju u lotu. > Kako je netko gore napisao svojedobno je od strane adminke bilo rečeno da se mora istaknuti cijena za cijeli lot (mene je čak adminka i upozorila da promijenim oglas) dok je nedavno rečeno da se može npr. staviti slika sa 5 pari hlača, u nazivu napisati hlače i istaknuti cijenu po komadu. > Osobno mi to nema smisla, ali naviknuti smo ovdje na svašta. Jedino što bi eventualno bilo ispravno je istaknuti cijenu za sve na slici, a u oglasu staviti pojedinačne cijene. Adminka upozorila?! Onda je jasno. A znaci li to da lot podrazumijeva artikle iste namjene i cijene ili ne moraju biti iste namjene, odnosno moze li lot biti hlace i majica ili su sve npr.majice?
2018 11 09
Zašto bi morali biti iste namjene?Lot je više komada nečega,pa bilo to čega.Fino kaže,bilo istih,bilo različitih stvari.Ako je na slici npr. hlače i majica,a naslov je lot 30kn,to bi značilo sve za 30kn.Ako piše komplet 30kn,opet mora biti zajedno 30kn,a ne pojedinačno.Za mene samo to ima smisla.
2018 11 09
> sonja90: > Adminka upozorila?! Onda je jasno. > A znaci li to da lot podrazumijeva artikle iste namjene i cijene ili ne moraju biti iste namjene, odnosno moze li lot biti hlace i majica ili su sve npr.majice? A da, to je bilo prije par godina kada je bila velika čistka oglasa, preprodavača itd., imala sam tri para čarapa na slici, a cijena je bila navedena za jedan. Tada me je upozorila da cijena mora biti istaknuta za cijeli lot. No nedavno je bilo rečeno da se tako može oglasiti. U svakom slučaju zbunjujuće i bez nekog reda. Ali da, lot generalno znači više komada nečega, bilo istih stvari bilo različitih...
2018 11 10
> supermamica: > > sonja90: > > Adminka upozorila?! Onda je jasno. > > A znaci li to da lot podrazumijeva artikle iste namjene i cijene ili ne moraju biti iste namjene, odnosno moze li lot biti hlace i majica ili su sve npr.majice? > A da, to je bilo prije par godina kada je bila velika čistka oglasa, preprodavača itd., imala sam tri para čarapa na slici, a cijena je bila navedena za jedan. Tada me je upozorila da cijena mora biti istaknuta za cijeli lot. No nedavno je bilo rečeno da se tako može oglasiti. > U svakom slučaju zbunjujuće i bez nekog reda. > Ali da, lot generalno znači više komada nečega, bilo istih stvari bilo različitih... to su onda bila dva različita admina o:)
2018 11 10
> vedranapv: > > indica: > > Da...vec kad smo kod lota ..ja bih svoja dva komada iz ducana prodala za lot.😁 > Po cijenu jednog :') :') ne pitam, samo komentiram :D Naravno.Sve dam samo da prodam😉
2018 11 16