Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Ponavljajuce vaginalne gljivicne infekcije!

Pozz cure, imam 35 godina i do sada nisam imala nekih vecih problema sa gljivicama. Od 12 tog mjeseca prosle godine svako dva mjeseca imam gljivicnu infekciju. Pored toga svi preparati koji se koriste za lijecenje gljivicnih infekcija mi smetaju (canesten i plymicol). Pokusala sam istu lijeciti sa acidosalus vaginaletama ali takodjer sam osjetila nenormalno pecenje, pretpostavljam zbog kontakta cajevca sa iziritiranom kozom vagine. Nikada nemam gljivice izvana, uvijek iznutra. Zdrava sam, kompletna krvna slika je napravljena i u redu je, nisam trudna i imam uredne menstruacije. Napravila s ginekoloski pregled i nalaz je bio u redu takodjer i svi brisevi, klamidija, ureoplazma itd. cak tada nije bilo ni gljivica. Pila sam bio cult candea kapsule tri mjeseca i promijenila sam prehranu bez ugljikohidrata i slatkog na neka tri mjeseca plus kefir zrnca. Partner nije uzrok imamo odnose sa zastitom) cak smo i promijenili kondome i koristimo one bez lateksa misleci da mozda oni uzrokuju infekciju. Ne koristim nikakve intimne sampone, nosim samo pamucno donje rublje, ne stojim u mokrom kostimu i uvijek se dobro posusim nakon kupanja. Antibiotike ne koristim. Na savjet lijecnice provjerila sam feritin (zeljezo u jetri) koji je doista bio nizak te sam popila tri kure Floradix tonika po njenoj preporuci. Medjutim ja i dalje svako dva mjeseca imam gljivice koje sada lijecim iskljucivo vaginalnim probiotikom (Linex lady mi najbolje pomaze) ali se prestao proizvoditi i ne nalazim na trzistu ni jedan drugi koji ima iste karakteristike. Da li je neka od vas imala ili ima isti problem i kako ga je uspjela rijesiti. Ocajna sam vise!!!
2018 12 05
oh, opet fejk profil o uzgoju gljiva i mahovine podno pupka. ostro konkurira onoj od sinoc, o ljuskavim bradavicama.
2018 12 05
Malo mi je morbidno da neko napise ovako dug i detaljan post sale radi. Mozda se jednostavno radi o nekoj od korisnica koja je zelila ostat anonimna. U svakom slucaju dosta mojih prijateljica tu i tamo muku muci s gljivetinama, ali tu i tamo i u pravilu ga rjesi sa canestenom tako da ne znam koji odgovor dat da vam bude od pomoci.
2018 12 05
Probajte sa Lactogyn kapsulama.
2018 12 05
Diflukan 150mg, jedna jedina tableta - u roku manje od 24h kao da nista nije bilo.
2018 12 05
> iraira: > Diflukan 150mg, jedna jedina tableta - u roku manje od 24h kao da nista nije bilo. Treba li prije diflukana napraviti pretrage jetre? Cini mi se da procitah nesto slicno, jer dosta tesko pada na jetru. Inace, i mene muce od ljeta... Ginekolog mi je rekao kako se vraća zbog toga sto antimikotici (što vaginalete, što kreme) smanjuju razinu leukocita pa nam taj smanjeni imunitet pogoduje da opet izbiju. Evo očekujem ih i ovaj mjesec i nakon toga planiram Diflukan jer drugih rjesenja vise nemam 🙄
2018 12 06
> marija007x: > > iraira: > > Diflukan 150mg, jedna jedina tableta - u roku manje od 24h kao da nista nije bilo. > Treba li prije diflukana napraviti pretrage jetre? Cini mi se da procitah nesto slicno, jer dosta tesko pada na jetru. > Inace, i mene muce od ljeta... > Ginekolog mi je rekao kako se vraća zbog toga sto antimikotici (što vaginalete, što kreme) smanjuju razinu leukocita pa nam taj smanjeni imunitet pogoduje da opet izbiju. Evo očekujem ih i ovaj mjesec i nakon toga planiram Diflukan jer drugih rjesenja vise nemam 🙄 To vam nazalost ne znam. Ja se relativno redovito pregledavam putem sistematskih, tako da s jetrom i svim ostalim mi je sve ok. Meni jedino to pomogne, i to odmah, takvo suludo olaksanje, za razliku od svega ostaloga. Vec znam nkn kure antib. Sto mi slijedi, a imam super obiteljsku lijecnicu, kod koje idem 100god i zna moj organizam i kako na sto reagiram. Nisam nazalost med. Djelatnik, niti dovoljno upucena za druge, ali meni je to jedini spas, a vi odvagnite benefite i koristi jednog, drugog, treceg...
2018 12 06
> evella: > Probajte sa Lactogyn kapsulama. Pila, nazalost nikakve koristi.
2018 12 06
> iraira: > Diflukan 150mg, jedna jedina tableta - u roku manje od 24h kao da nista nije bilo. Da poznato mi je, to nekako cuvam za zadnju opciju jer je dosta tezak lijek. Ja se nekako borim s vaginalnim probioticima ali problem je sto je to postalo kostanta i to mi nije normalno, a nitko od lijecnika ni ginekologa (pitala sam razna misljenja) mi ne zna dati suvisli odgovor sto moze biti uzrok nego samo slijezu ramenima, kao dogadja se, dio su fizioloske flore, malo vaginaleta i rijeseno, a ja sam ta koja svako toliko pati, zalijeci pa opet pati i tako u krug. To me doslovno izludjuje!
2018 12 06
Jacajte imunitet, beta glukan. izbjegavajte antibiotike, ili se bar pazite od upala. Kad pade imunitet, postanete skloni tome. A vi ocito jeste..
2018 12 06
> ivy4862: > Jacajte imunitet, beta glukan. izbjegavajte antibiotike, ili se bar pazite od upala. Kad pade imunitet, postanete skloni tome. A vi ocito jeste.. To i je ono najludje od svega, rekla bih da imam vise nego odlican imunitet. U zivotu nisam popila kuru antibiotika, budem prehladjena par dana jednom godisnje, ne pijem apsolutno nikakve lijekove, nemam alergija, ono nema mi logike, zar to sve ne bi trebalo biti pokazatelj jako dobrog imuniteta? A opet gljivice su tu...
2018 12 06
> NeedHelp: > > iraira: > > Diflukan 150mg, jedna jedina tableta - u roku manje od 24h kao da nista nije bilo. > Da poznato mi je, to nekako cuvam za zadnju opciju jer je dosta tezak lijek. > Ja se nekako borim s vaginalnim probioticima ali problem je sto je to postalo kostanta i to mi nije normalno, a nitko od lijecnika ni ginekologa (pitala sam razna misljenja) mi ne zna dati suvisli odgovor sto moze biti uzrok nego samo slijezu ramenima, kao dogadja se, dio su fizioloske flore, malo vaginaleta i rijeseno, a ja sam ta koja svako toliko pati, zalijeci pa opet pati i tako u krug. To me doslovno izludjuje! Onda vas vise nista ne kosta ovo probati - ja se preporodila;) Mirna sam vec huhu, ni ne pamtim odkad;)
2018 12 06
A ne skodi vam probati. I ja bih za sebe bila rekla da imam dobar imunitet. Ja imam blagi oblik psorijaze. I koristila ja svakakve skupe kremice, nista posebnog pomaka nema. Povuce se pa se vrati. Dok se nisan pocela vise opcenito paziti, i pocela san to piti. Niti traga. Ne kazem da bi pomoglo jednako nekom sa pravom psorijazom. Al vjerujem da od pada imuniteta sve pocinje, nekom ovo nekom ono, ovisi sto vam je boljka. Naravno, ne kazen da ce vam samo to pomoci u trenutnom problemu, al da probate povesti i o tome racuna pa vidite
2018 12 06
Svaka dva mjeseca a zdrava si ko dren? Neki vrag mora biti uzrok? Možda će ti se činiti banalno..ali izbjegavaj sjedenje na WC školjkama (ni kod tete - extra čistunke..). Na nju sjedni samo doma..a kraj nje uvijek imaj Sanytol (u spreju) za dezinfekciju (na Tisku zna biti na akciji, po 18,00 kn)..pol minute posla za prebrisati prije neg' sjedneš..
2018 12 06
Uz sve ovo što si navela (a očito da pomaže jer gljivice privremeno nestanu) trebalo bi izbjegavati nošenje uskih hlača, ne koristiti omekšivač za veš (ili koristiti onaj hipoalergenski) i obavezno peglati donji veš. Također je dobro noću spavati bez gaća i par puta tjedno napraviti kupku od hrastove kore.
2018 12 06
1 2 3 Sljedeći