Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Astigmatizam..pitanje??

Također nosim naočale od djetinjstva, antirefleks je bitan i super je uvijek uzeti nešto kvalitetno, ali ne mora se nužno pretjerivati. Antirefleksi i ostale zaštite se razlikuju po kvaliteti, proizvođači većinom imaju i ekonomične linije stakala gdje je par cca 300kn. Što je staklo (plastika) skuplje, to je leća bolja. Osim toga, na leću se stavljaju i zaštitni slojevi poput tvrdog sloja da se manje haba, protiv prljanja, antistatički sloj.. sve to diže cijenu. Antirefleks za kompjuter je super, omekšava sliku, povećava kontrast, ali je i najskuplja verzija i realno ga ne trebate osim ako ne blejite čitavo radno vrijeme pred digitalnim uređajima. Sjene iznad titlova su karakteristične za ili preveliki okvir pa težu prilagodbu (pogotovo) ako se ne nosi često ili pogreška u prepisivanju dioptrije ili izradi samih naočala. Ako se naočale nose cca tjedan dana i to i dalje traje - obavezno na kontrolu. Ukoliko je njihova greška, oni trebaju snositi trošak izrade novih.
2019 02 18
Također, osim u slučaju visokih cilindara (preko 2 u pravilu), cijena je jednaka bila stakla s cilindrima ili bez. A što se tiče progresivnih naočala, one koštaju, mada su u pravilu uvijek neke akcije, ali preporučaju se kad se javi dioptrija i za daleko i za blizu ( u pravilu nakon 40. i neke godine života), i ne preporučaju se kao prve naočale ikad u životu jer su kompliciranije od "običnih". Također, neki od proizvođača nude kod progresivnih stakala ukoliko se ne naviknete na njih u roku mjesec dana, vraćate progresivna stakla i dobijate besplatno posebno za daleko, a posebno za blizinu.
2019 02 18
imam potpuno istu dg kao ti: astigmatizam i mala dioptrija. cijele cvike (TH okvir i stakla) su bile oko 1500 kn, i to u Ghetaldusu. htjedoh ti samo reći, jesi li bila baš kod oftalmologa za određivanje cilindara ili su ti to u optici odredili? jer astigmatizam može uzrokovati očni tlak (meni je) koji može biti poprilično opasan, pa da ipak odeš provjeriti. a na cvike se navikavam već 10 godina i još se nisam navikla :')
2019 02 18
> vedranapv: > Ja imam astigmatizam, i stakla sam platila cca 450, plastična lagana stakla sa cilindrom i zaštitom za ekran, > i to u Getaldusu splitskom, ima i zagrebački. > (to su naočale za blizu), za daljinu imam druge. > Vama su vjerojatno ponudili progresivne leće koje se prilagođavaju na blizu i daleko > i one du dosta skuplje. Pa iskreno ja se prvi puta susrecem s tim..pa nisam u nista upucena..uglavnom ka sam okvir nasla i onda sam pitala koliko bi bila stakla izracuna je preko 1500 kn..ja naravno laik pa se ne razumijem ali zvucalo mi je jako puno..spominjala je zastitu neku kao kad gledam tv,mob,laptop,pa kad vozim,pa kad vozim po noci svjetlo od drugog auta,kad kisa pada pa svasta nesta nisam ni upamtila..sad me zanima jel mi potrebna sva ta zastita ili
2019 02 18
Jer ja na pregledu nisam imala problema sto se tice vida..nego kad mi je stavila ta neka stakla bas mi je slika onako bila bistra..inace imam dosta suhoce u oku pa me cesto svrbe..pogotovo zimi.uglavnom dok je rekla da bi bilo dobro da ih nosim eto kad sam za laptopom i kad vozim
2019 02 18
> mirnaz: > imam potpuno istu dg kao ti: astigmatizam i mala dioptrija. cijele cvike (TH okvir i stakla) su bile oko 1500 kn, i to u Ghetaldusu. htjedoh ti samo reći, jesi li bila baš kod oftalmologa za određivanje cilindara ili su ti to u optici odredili? jer astigmatizam može uzrokovati očni tlak (meni je) koji može biti poprilično opasan, pa da ipak odeš provjeriti. a na cvike se navikavam već 10 godina i još se nisam navikla :') Bila sam privatno u getaldus poliklinici..i bas je bila doktorica oftamolog..isla sam zapravo jer imam unazad 4 god svake jeseni i zime isti problem s ocima..jako me svrbe za ne izdrzat..do sad mi je nasa dok oftamolog svasta propisivala i nikakvog pomaka i na kraju sam privatno otisla
2019 02 18
Velimir(a) iako je tvoja tema ja sam dobila ovdje sve odgovore na svoja pitanja :-). A niš ja bum svoje nosila sad deset dana pa ću vidjet jel ima pomaka. Ja sam mislila ono stavim ih na oči i kao odjednom progledam hahahah. Ja recimo imam osjetljive svijetle oči i mene iritira svjetlost vani,a pogotovo u trgovačkim centrima. I kada je onako oblačno isto me iritira, oči mi budu crvene kao da sam plakala,mislim bjeloočnica. Probala sam razne kapi po preporuci farmaceutkinja i nisam vidjela pomak.
2019 02 18
> vedranapv: > Ja imam astigmatizam, i stakla sam platila cca 450, plastična lagana stakla sa cilindrom i zaštitom za ekran, > i to u Getaldusu splitskom, ima i zagrebački. > (to su naočale za blizu), za daljinu imam druge. > Vama su vjerojatno ponudili progresivne leće koje se prilagođavaju na blizu i daleko > i one du dosta skuplje. Vedranapv, progresivne naočalne leće su puno skuplje od 1.5K kn. Ovo je cijena leća sa zaštitama vjerojatno bez nekih popusta, ali svakako ne progresiva. Nemam astigmatizam, no imam visoku dioptriju i znala sam samo naočalne leće, bez okvira, platiti i 2.5K kn, s popustima. Čuda danas rade i prodaju. Jesu li nužne zaštite? Rekla bih da nisu naodmet. Osobno ne bih kupovala naočale bez zaštita. Ipak su oči u pitanju. Treba usporediti cijene u optikama za isti proizvod, s jednakim svojstvima ili funkcijama. Zeiss je među boljim proizvođačima leća oduvijek. Essilor isto nije loš. Većina optika rade s više proizvođača.
2019 02 18
> kkorina: > Velimir(a) iako je tvoja tema ja sam dobila ovdje sve odgovore na svoja pitanja :-). A niš ja bum svoje nosila sad deset dana pa ću vidjet jel ima pomaka. Ja sam mislila ono stavim ih na oči i kao odjednom progledam hahahah. Ja recimo imam osjetljive svijetle oči i mene iritira svjetlost vani,a pogotovo u trgovačkim centrima. I kada je onako oblačno isto me iritira, oči mi budu crvene kao da sam plakala,mislim bjeloočnica. Probala sam razne kapi po preporuci farmaceutkinja i nisam vidjela pomak. Ma bitno je nesto novo se cut jer ja stvarno nisam nikako upucena u to..pa ne bih sad da me jeftinije na kraju izade skuplje😂
2019 02 18
> teehee: > > vedranapv: > > Ja imam astigmatizam, i stakla sam platila cca 450, plastična lagana stakla sa cilindrom i zaštitom za ekran, > > i to u Getaldusu splitskom, ima i zagrebački. > > (to su naočale za blizu), za daljinu imam druge. > > Vama su vjerojatno ponudili progresivne leće koje se prilagođavaju na blizu i daleko > > i one du dosta skuplje. > Vedranapv, progresivne naočalne leće su puno skuplje od 1.5K kn. > Ovo je cijena leća sa zaštitama vjerojatno bez nekih popusta, ali svakako ne progresiva. > Nemam astigmatizam, no imam visoku dioptriju i znala sam samo naočalne leće, bez okvira, platiti i 2.5K kn, s popustima. Čuda danas rade i prodaju. > Jesu li nužne zaštite? Rekla bih da nisu naodmet. Osobno ne bih kupovala naočale bez zaštita. Ipak su oči u pitanju. > Treba usporediti cijene u optikama za isti proizvod, s jednakim svojstvima ili funkcijama. Zeiss je među boljim proizvođačima leća oduvijek. Essilor isto nije loš. Većina optika rade s više proizvođača. Pa iskreno eto sta mi vi recimo savjetujete..znaci pise mi na nalazu astigmatizam i dioptriju je stavila -0.25..da li onda moram uzet stakla sa svom tom zastitom ili da uzemem samo sa antirefleksirajucom..vajda saam dobro napisala😂😂
2019 02 18
Velimir ako si pred računalom 6 i više sati, toplo preporučam zastitu za komp. Konkretno Hoyina (japanske leće) su 429kn po staklu ukoliko se optika drži preporucene mpc. Možda imaju i kakav popust za gotovinu? Uz taj antirefleksi idu i svi ostali najbolji antirefleksi i ostale dorade na staklu. Essilor je nesto skuplji. Oba proizvodača su jako dobra. Zeiss nisam osobno probala. Ako je više problem vožnja, takoder većina nudi stakla za vožnju koja imaju poseban antirefleks i filter za smanjenje odbljesaka od ceste i ostalih vozila. U ovom slučaju antirefleks za komp čak moze malo i odmoći jer omekšava sliku kako bi se oči odmarale dok zure u ekran.
2019 02 18
Uslikaj nalaz velimir
2019 02 18
> velimir: > Pa iskreno eto sta mi vi recimo savjetujete..znaci pise mi na nalazu astigmatizam i dioptriju je stavila -0.25..da li onda moram uzet stakla sa svom tom zastitom ili da uzemem samo sa antirefleksirajucom..vajda saam dobro napisala😂😂 Pa velim... mislim da je pametnije uzeti kvalitetniju stvar kad su oči u pitanju. Samo pogledaj na više mjesta možda. Mnoge optike imaju različite popuste, ne samo za gotovinu.
2019 02 18
> sanja85: > Velimir ako si pred računalom 6 i više sati, toplo preporučam zastitu za komp. > Konkretno Hoyina (japanske leće) su 429kn po staklu ukoliko se optika drži preporucene mpc. > Možda imaju i kakav popust za gotovinu? > Uz taj antirefleksi idu i svi ostali najbolji antirefleksi i ostale dorade na staklu. > Essilor je nesto skuplji. > Oba proizvodača su jako dobra. > Zeiss nisam osobno probala. > Ako je više problem vožnja, takoder većina nudi stakla za vožnju koja imaju poseban antirefleks i filter za smanjenje odbljesaka od ceste i ostalih vozila. > U ovom slučaju antirefleks za komp čak moze malo i odmoći jer omekšava sliku kako bi se oči odmarale dok zure u ekran. Ma iskreno ja nisam ni znala da imam taj problem dok nisam otisla vezano za taj svrbez. A receno mi je pedhodnim pregledima da je u pitanju alergija..a do kraja je kao suhoca u oku u pitanju..i taj astigmatizam..sto se tice kompa nisam nikad na njemu jedino na mobitelu..a za voznju vjerujem da bi mi dobro doslo jer sam i sama primjetila dami smeta ta svjetlost
2019 02 18
> velimir: > > teehee: > > > vedranapv: > > > Ja imam astigmatizam, i stakla sam platila cca 450, plastična lagana stakla sa cilindrom i zaštitom za ekran, > > > i to u Getaldusu splitskom, ima i zagrebački. > > > (to su naočale za blizu), za daljinu imam druge. > > > Vama su vjerojatno ponudili progresivne leće koje se prilagođavaju na blizu i daleko > > > i one du dosta skuplje. > > Vedranapv, progresivne naočalne leće su puno skuplje od 1.5K kn. > > Ovo je cijena leća sa zaštitama vjerojatno bez nekih popusta, ali svakako ne progresiva. > > Nemam astigmatizam, no imam visoku dioptriju i znala sam samo naočalne leće, bez okvira, platiti i 2.5K kn, s popustima. Čuda danas rade i prodaju. > > Jesu li nužne zaštite? Rekla bih da nisu naodmet. Osobno ne bih kupovala naočale bez zaštita. Ipak su oči u pitanju. > > Treba usporediti cijene u optikama za isti proizvod, s jednakim svojstvima ili funkcijama. Zeiss je među boljim proizvođačima leća oduvijek. Essilor isto nije loš. Većina optika rade s više proizvođača. > Pa iskreno eto sta mi vi recimo savjetujete..znaci pise mi na nalazu astigmatizam i dioptriju je stavila -0.25..da li onda moram uzet stakla sa svom tom zastitom ili da uzemem samo sa antirefleksirajucom..vajda saam dobro napisala😂😂 Ne znam koja je cijena za progresivne, ali razmislite što vam točno treba, npr.ako noću vozite jednom mjesečno, nije nešto što vam je baš nužno, ako PC koristite pola sata dnevno, onda vam možda ne treba, mada je meni odlična. Mislim, pitajte koje sve točno specifikacije imaju, pa onda odlučite šta vam je stvarno potrebno. I kao što je Tehee rekla, svakom slučaju je uvijek dobro kupit kvalitetnije. A nedavno su u Getaldus Zagreb imali popust 1+1 iznad 700 kn za jedne.
2019 02 18