Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Astigmatizam..pitanje??

Velimir, onda Vam ne treba zastita za komp. Treba Vam jako dobar antirefleks i ostale popratne stvari na staklima. Konkretno to je kod Hoye : Hilux 1,5 Hvll - 339kn preporučena mpc Essilor Orma Crizal forte Uv čini mi se oko 350kn je mpc. Nema greške koji god uzeli, mada sam ja osobno fan Hoye i nosim ih već dugo. A ako ste puno za volanom, pogotovo noćna vožnja, Essilor ima Eyedrive stakla po mpc 280kn ako ne griješim i super su (lagano broncane boje, nisu skroz prozirna), ali to stvarno samo ako ste uglavnom za volanom. Inače je bolja varijante gore navedeno pogotovo za prve naočale i privikavanje na iste.
2019 02 18
Pa neznam eto ona mi nije ni spominjala koje bi trebala a koje ne..nego je sve te nabrojala skupa..mislim da cu danas otici i ponovno ali detaljno ispitati jer tek sam sada malo infirmirana..pa mozda nademo neku sredinu😂..ako nista uzet cu kod njih okvir jer mi se bas jako svida a provjerit jos u drugima ugradnju stakla..
2019 02 18
Pazite i na okvir, da ne bude prevelik jer kod astigmatizma to zna izazivati probleme. Ne znači nužno da će i kod Vas, ali čisto kao savjet. Također, niti premale naočale nisu mudar izbor jer će Vam biti smanjeno vidno polje. Pitajte za savjet u optici.
2019 02 18
> sanja85: > Velimir, onda Vam ne treba zastita za komp. > Treba Vam jako dobar antirefleks i ostale popratne stvari na staklima. > Konkretno to je kod Hoye : Hilux 1,5 Hvll - 339kn preporučena mpc > Essilor Orma Crizal forte Uv čini mi se oko 350kn je mpc. > Nema greške koji god uzeli, mada sam ja osobno fan Hoye i nosim ih već dugo. > A ako ste puno za volanom, pogotovo noćna vožnja, Essilor ima Eyedrive stakla po mpc 280kn ako ne griješim i super su (lagano broncane boje, nisu skroz prozirna), ali to stvarno samo ako ste uglavnom za volanom. > Inače je bolja varijante gore navedeno pogotovo za prve naočale i privikavanje na iste. Znaci recimo ja mogu onda traziti te hoye jer nista ona to meni nije spominjala..niti sam znala da ima vise tih proizvidaca..ja sma mislila da oni imaji samo to svoje sta li😂hvala vam bas ste mi dosta svi skupa pomogli barem da nesta znam
2019 02 18
Sanja85, kaj ti je to struka? Vidim da se kužiš. Sljedeći put tebe pitamo za zrihtati popust :)
2019 02 18
Pa da, dobro se raspitajte kod više njih, meni je jako bitno i da su mi stakla i okviri šta je moguće laganiji , jer mi se sve teže cvike urezuju u nos, skoro do krvi ,:)
2019 02 18
> teehee: > Sanja85, kaj ti je to struka? Vidim da se kužiš. > Sljedeći put tebe pitamo za zrihtati popust :) Da❤ Plus dugogodišnje iskustvo s obzirom na veliku dpt
2019 02 18
> velimir: > > sanja85: > > Velimir, onda Vam ne treba zastita za komp. > > Treba Vam jako dobar antirefleks i ostale popratne stvari na staklima. > > Konkretno to je kod Hoye : Hilux 1,5 Hvll - 339kn preporučena mpc > > Essilor Orma Crizal forte Uv čini mi se oko 350kn je mpc. > > Nema greške koji god uzeli, mada sam ja osobno fan Hoye i nosim ih već dugo. > > A ako ste puno za volanom, pogotovo noćna vožnja, Essilor ima Eyedrive stakla po mpc 280kn ako ne griješim i super su (lagano broncane boje, nisu skroz prozirna), ali to stvarno samo ako ste uglavnom za volanom. > > Inače je bolja varijante gore navedeno pogotovo za prve naočale i privikavanje na iste. > Znaci recimo ja mogu onda traziti te hoye jer nista ona to meni nije spominjala..niti sam znala da ima vise tih proizvidaca..ja sma mislila da oni imaji samo to svoje sta li😂hvala vam bas ste mi dosta svi skupa pomogli barem da nesta znam Možeš. Ako rade s Hoyom. Ili traži nešto u rangu s tim.
2019 02 18
Ok probat cu onda predlozit nesto takvo..da bude malo bolje al opet ne tako jako skupo.vidjet cu sta ce mi ponuditi a i svakako cu se onda jos kod nas raspitat samo za stakla
2019 02 18
Ubacila bih se i ja s pitanjem. Kako funkcioniraju ti cilindri? Ja imam na jednom oku 180, a na drugom 0. Moje osnovno inženjersko znanje fizike mi kaze da je 0 stupnjeva = 0 ili 360. Kako su mi objasnili, to znači preko koliko stupnjeva oka (zjenice, ili čega već) ide na osnovnu dioptriju i ta druga dioptrija. Pa kako onda 0 stupnjeva
2019 02 18
Cilindri služe za izoštravanje slike. Uz cilindre može i ne mora biti i kratkovidnost ili dalekovidnost prisutna. Zavisno na kojem je stupnju ili osi cilindar, konkretno 180 na desnom oku, znači da je okrenut prema sljepoocnici i lijevo na 0 - također, znači da imate pravilni astigmatizam. Cilindri funkcioniraju na način da izoštre sliku oku kojem ta ista slika ne bi bila dovoljno oštra da ima samo "običnu" dioptriju. U pravilu se tu radi o drukčije građenoj očnoj jabučici pa se slika ne lomi u svim meridijanima isto i bude iskrivljena ili nedovoljno jasna.
2019 02 18
Ja mislim da ce mi dugo trebat da ja sve to pokopcam haha
2019 02 18
Imam stakla od 800 kn i super su mi.. Ne stvaraju mi nikakve probleme.. Kratkovidna sam i imam različitu dioptriju na očima.. 🙂
2019 02 20
Imam i ja astigmatizam i stakla sam platila 400kn u Kobacicu, to je srednja cijena i imaju zastitu protiv ostecenja od prasine i nekakav zastitni sloj zelenkastog sjaja protiv refleksije svijetlosti ekrana, a okvire sam platila 700kn, dok je moj decko kupio u istoj optici za 2000kn i naocale s istim staklima kao mojim koje sam opisala i dioptrijske suncane, oboje Police. A cula sam za neku outlet optiku na Tresnjevackom placu, imaju genijalne okvire za 200-300kn, full moderne i otkacene, naravno, i kvalitetne. Nisam sigurna kako se zove, no mozda neka curka bude znala o kojoj pricam pa napise... 😊 ili Google.
2019 02 23
Hvala ti puno..ali ja sam iz Slavonije pa i nemamo bas sad nekog prevelikog izbora..
2019 02 23