Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Njega tijela, ljepota, kozmetika /

Prirodni dezodoransi

Pozdrav! Znam da je većini poznata poveznica između raka dojke i dezodoransa koji sadrže aluminij te da sve više i stručnjaka, ali i običnih ljudi sugerira da se počnu koristiti dezodoranski prirodnih marki. Pri tome mislim generalno na marke poput Alverde i sličnih brendova iz drugih drogerija. Ono što me zanima jesu Vaša iskustva s dezodoransima koji nemaju aluminija i koliko su oni djelotvorni za nekoga s aktivnim životnim stilom. Postoje li stvarno takvi dezodoransi koji barm djelomično smanjuju znojenje i osiguravaju izostanak neugodnog mirisa? Isprobala sam bila Biobazin Zeleni čaj dezodoras i osobno mi se činio groznim, više sam se znojila, bez obzira na tuširanje dva puta dnevno, nisam imala osjećaj da je ikakav neugodni miris spriječavao. S obzirom da radim, krećem se i obavljam niz aktivnosti tijekom dana, nisam u mogućnosti da se tuširam svakih pola sata niti mislim da je normalno i poželjno da samo prihvatim "prirodan miris ljudskog tijela".
2019 03 07
Meni je dobar od Lusha :) takoder trenutno isprobavam Biobazin od zelenog caja i ok mi je u smislu da nema mirisa, no ipak se znojim i bude vidljivo preko majice. Od Lusha mi je ok :)
2019 03 07
Alverde ima puno alkohola u svom sastavu kao i Biobazini roll-oni. Mene su užasno pekli ispod pazuha, a čak nisam niti bila svježe depilirana.
2019 03 07
Lushov je i više nego efikasan, dugo mi traje, miriši divno, ne vidim razliku između njega i bilo kojih nazovi umjetnih dezića
2019 03 07
> Mukica2212: > Lushov je i više nego efikasan, dugo mi traje, miriši divno, ne vidim razliku između njega i bilo kojih nazovi umjetnih dezića Jesu li to oni kruti dezodorasni koji se nanose rukom? Ostavljaju li tragove na crnoj i bijeloj odjeći?
2019 03 07
> InesIv: > Tu nije lako biti pametan. Manje-više svima je poznato da su, prema određenim studijama, antiperspiranti puno štetniji od dezodoransa jer djeluju na način da sprječavaju znojenje i sadrže aluminijske soli. Ali, s druge strane, mnogi dezodoransi sadrže parabene, koji nisu ništa manje opasni od aluminija. Osobno sam skeptična prema kozmetici u drogerijama > koja se reklamira kao prirodna, što ne znači da mislim da ne postoji, samo ju ja nisam pronašla. Mislim da treba biti (žene osobito) pažljiv i ne koristiti previše nikakve dezodoranse. Nakon depiliranja NIKAD . Već dugo uopće ne koristim dezodoranse u spreju (boca pod tlakom), a nedavno sam prestala koristiti i roll on, i deo stick, pa i baby puder...Jednostavno me umaralo konstantno proučavati deklaracije na dezodoransima... ima li alum.soli, parabene... Osobito nakon operacije, odlučila sam da ću ih sasvim izbaciti. Ispočetka je bilo teško, jer navikneš godinama nakon tuširanja dobro izrolati pazuhe, da ne dao bog, netko ne osjeti miris znoja. Probala sam razne nazovi prirodne deodorante i u parfumerijama i u ljekarnama, i u dućanima zdrave hrane, ali nisam bila zadovoljna. Sada koristim ponekad samo malo sode bb nakon tuširanja (sapun koristim, gelove ne) plus eventualno koju kap omiljenog eteričnog ulja.I ne smrdim, vjerujte mi. Parfeme obožavam, samo ne pretjerujem s njima kao nekad. :) > Ispričavam se, nije mi bila namjera da post bude ovako opširan, samo bih htjela poručiti da treba biti oprezan što stavljamo na svoje tijelo, osobito na osjetljive dijelove. Ili barem ne pretjerivati. Razumijem i u pravu ste, mislim najbolje rješenje bi definitvno bilo biti bez, ali kako sam cijeli dan negdje i većinom svuda idem pješke ili javnim prijevozom čovjek se dosta oznoji i jednostavno se razvije neugodan miris, što mene strašno smeta.
2019 03 07
> Fenriz: > > Mukica2212: > > Lushov je i više nego efikasan, dugo mi traje, miriši divno, ne vidim razliku između njega i bilo kojih nazovi umjetnih dezića > Jesu li to oni kruti dezodorasni koji se nanose rukom? > Ostavljaju li tragove na crnoj i bijeloj odjeći? Nisam primijetila nikakve tragove, niti se znojim od njega, vrlo malo a nema neugodnog mirisa:) da, u Lushu odrežu koliko hoćete, izgledaju kao oni starinski sapuni, bitno ga je samo držati u plastičnoj vrećici da se ne osuši. Znam par žena koje ga koriste a imaju probleme sa znojenje, to im je jedino pomoglo
2019 03 07
> Nisam primijetila nikakve tragove, niti se znojim od njega, vrlo malo a nema neugodnog mirisa:) da, u Lushu odrežu koliko hoćete, izgledaju kao oni starinski sapuni, bitno ga je samo držati u plastičnoj vrećici da se ne osuši. Znam par žena koje ga koriste a imaju probleme sa znojenje, to im je jedino pomoglo Koliko cca grama tog dezića kupite i koliko Vam traje?
2019 03 07
> Fenriz: > Hvala Vam na linku, pročitala sam postove i vidim da svakakvih reakcija ima x-) > Mene je također strah ljetnih mjeseci, ali opet nakon svega što sam pročitala o tim štetnim tvarima, nekako sve teže hvatam aluminijski dezić u ruke. > Ostavljaju li Vam trag na odjeći? I imate li onaj osjećaj lijepljenja? Da, ja sam davnih dana izbacila one sa potisnim plinovima jer nikada nisam vidjela korist, nekako kao da bi više dezodoransa završilo u zraku nego na pazuhu x-) a u zadnje vrijeme dosta pazim na sastav sve kozmetike pa tako i dezodoransa. Tragove za sada nisam primijetila, nosila sam uglavnom crne i bijele majice no ne znam da li s vremenom ostavljaju... Ljepljivosti nema uopće, toga sam se najviše bojala s tim prirodnim dezodoransima. Što se tiče sode iz posta iznad; s njom treba biti jako oprezan jer je soda lužnata, a naše tijelo treba biti blago kiselo inače može doći do poremećaja i napravi se kontra efekt, a eterična ulja nekima mogu izazvati alergijske reakcije. Sve je to dosta individualno, svi imamo različitu kožu i organizam, ali upravo zbog toga treba pripaziti.
2019 03 07
> Fenriz: > > Nisam primijetila nikakve tragove, niti se znojim od njega, vrlo malo a nema neugodnog mirisa:) da, u Lushu odrežu koliko hoćete, izgledaju kao oni starinski sapuni, bitno ga je samo držati u plastičnoj vrećici da se ne osuši. Znam par žena koje ga koriste a imaju probleme sa znojenje, to im je jedino pomoglo > Koliko cca grama tog dezića kupite i koliko Vam traje? Nisam točno sigurna u cijenu, ima na njihovim stranicama konkretno, ali ja sam kupila cca kao sapun veličinu za 40 kuna, traje mi cca 2 do 3 mjeseca više manje:) tak da se isplati. I ostale stvari su im krasne ali poprilično skupe, imala sam i gel za tuširanje, sapun i traje dugo:)
2019 03 07
Aktivna sam sportašica , što će reći da se gotovo svakodnevno znojim na razno raznim treninzima. Godinama koristim isključivo sodu bikarbonu umjesto dezodoransa, na način da je na oprani pazuh natapkam vlažnim prstima. Nikakvi dodaci, nikakva eterična ulja, ništa (uzgred, neuporedivo je manji broj ljudi alergičan na eterična ulja, nego na komercijalne kozmetičke proizvode koji ih ne sadrže) osim sode bikarbone. Nikad me nije izdala. Ni nakon 15 km trčanja ne osjeti se nikakav miris znoja.zakon. Imam puno prijatelja sportaša koji su zamijenili deziće sodom.
2019 03 07
I još nešto - tjelesne stanice zdrave osobe su lužnate, a ne kisele. Problem nastaje kad se poveća'kiselost' organizma , u kojim slučajevima postoji terapija s uzimanjem sode oralnim putem.
2019 03 07
Ne osporavam da nekima odgovara i da im je odlična zamjena za dezodoranse, ali kažem da treba biti oprezan s njom jer nismo svi isti niti nam koža podnosi iste preparate. U svakom slučaju, svatko može isprobati pa što mu najbolje bude odgovaralo 😊
2019 03 08
Soda bikarbona ne narušava prirodan ph kože.
2019 03 08
Ja od puberteta imam problema s prekomjernim znojenjem, više psihički nego prirodno. Nijedan dezić mi nije valjao osim Lushovog, kupim 5 dag (35 kn) i traje mi baš dugo, imam ovaj još od prošle godine. Prvih dana bi ti miris mogao bit prejak, ali kad se navikneš bude odličan. Imaju Aromaco (taj u kamenu) i Teo, taj izgleda baš kao sapun, ovalnog oblika, i krute teksture. Meni je baš iziritirao pazuhe, a Aromaco je kremast i super se razmazuje pa mi je bolji
2019 03 08
1 2