Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Vađenje umnjaka

> thecount: > > monadamon: > > Ahh, nekako si razmišljam da je možda oporavak brži i lakši kada nije jako pokvaren... a i planiram uskoro staviti aparatić pa mislim da ću ionako morati izvaditi. Strah me boli i zacjeljivanja, da se nešto ne inficira itd. ,:( > Necu te tjesiti, no vadenje zdravih zuba je daleko veca trauma. Napisala sam svoje iskustvo vadenja umnjaka, a vadila sam i dvije zdrave cetvorke, takoder zbog aparatica. Proklinjala sam dan kad sam se odlucila na sve to. Ali proslo je i to. Nije točno. Sve je to stvar doživljaja. Imala sam tri vrlo komplicirana vađenja i napravili su mi to na faksu u Gundulićevoj dva mlada oralna kirurga. Čak me ni ubod anestezije nije jako zabolio. Dok su mi štemali čeljust, skoro sam zaspala. Ozbiljno. Smijali su mi se i svako malo zavirivali ispod one zelene plahte s kojom prekriju glavu da vide kako sam. A ja drijemam. Mrtva umorna i drijemam. Zašili su mi rane, konac izvađen tjedan dana kasnije i sve pet.
2019 03 17
> Tanči14: > > thecount: > > > monadamon: > > > Ahh, nekako si razmišljam da je možda oporavak brži i lakši kada nije jako pokvaren... a i planiram uskoro staviti aparatić pa mislim da ću ionako morati izvaditi. Strah me boli i zacjeljivanja, da se nešto ne inficira itd. ,:( > > Necu te tjesiti, no vadenje zdravih zuba je daleko veca trauma. Napisala sam svoje iskustvo vadenja umnjaka, a vadila sam i dvije zdrave cetvorke, takoder zbog aparatica. Proklinjala sam dan kad sam se odlucila na sve to. Ali proslo je i to. > Nije točno. > Sve je to stvar doživljaja. > Imala sam tri vrlo komplicirana vađenja i napravili su mi to na faksu u Gundulićevoj dva mlada oralna kirurga. > Čak me ni ubod anestezije nije jako zabolio. > Dok su mi štemali čeljust, skoro sam zaspala. > Ozbiljno. Smijali su mi se i svako malo zavirivali ispod one zelene plahte s kojom prekriju glavu da vide kako sam. > A ja drijemam. Mrtva umorna i drijemam. > Zašili su mi rane, konac izvađen tjedan dana kasnije i sve pet. Hahah, blago tebi. Ja imam ogromno korjenje i meni je bilo bas strasno, inace sam bojazljiva tako da me kod vadenja asistent drzao za ruku. I nakon vadenja sam naotekla. Trebam stavljati i 3 implantata u celjust, vec se bojim, guglam, pa se onda jos vise preplasim iako su mi rekli da to nije nista strasno. Izdrzim migrene, menstrualne bolove, imam 8 tetovaza, ali cim sjednem u onaj stolac pretvorim se u kukavicu 😪
2019 03 17
> thecount: Čula sam da donji više bole zbog toga što je donja čeljust pomična, ali da sa gornjim može biti više komplikacija ako se oštete sinusi i ako je korijenje dugačko. Ja imam gornja dva i donji desni koji je na pola izrastao, a kvari mi se gornji lijevi :s
2019 03 17
> Tanči14: Štemali?! Ajme ovo zvuči kao horror ,:) mama mi kaže da nije ništa strašno i da se ne osjeti, niti jako boli kasnije a i ako boli da se popije tableta. A opet kad se sjetim tate... on je par noći krvario jer mu rana nije zacijelila i ostao je komadić zuba u mesu pa se inficiralo... I je l' to ona anestezija što poslije pričaš gluposti? :')
2019 03 17
> monadamon: > > Tanči14: > Štemali?! Ajme ovo zvuči kao horror ,:) mama mi kaže da nije ništa strašno i da se ne osjeti, niti jako boli kasnije a i ako boli da se popije tableta. A opet kad se sjetim tate... on je par noći krvario jer mu rana nije zacijelila i ostao je komadić zuba u mesu pa se inficiralo... > I je l' to ona anestezija što poslije pričaš gluposti? :') Mislim da mi nazalost nemamo takvu anesteziju 🙁
2019 03 17
> monadamon: > > thecount: > Čula sam da donji više bole zbog toga što je donja čeljust pomična, ali da sa gornjim može biti više komplikacija ako se oštete sinusi i ako je korijenje dugačko. Ja imam gornja dva i donji desni koji je na pola izrastao, a kvari mi se gornji lijevi :s Gornje nemam, hvala Bogu. Sve sto sam vadila bilo je dolje. I donja celjust nakon postavljanja aparatica me daleko vise boljela, tj.zubi, tako da se slazem, a ima i logike.
2019 03 17
Ja sam svoja dva donja izvadila direkt iz kosti jer imam malu celjust pa nisu imali gdje izrasti ...sam postupak nije nista bolio i oporavak je trajao nekih tj.dana s tim da sam svega dan ,dva pila tbl za bolove.Gore mi je bilo sto sam morala stalno jesti cokolino dok su moji mlatili po domacim kuhanim kobasama😂.Gornja dva imam, izuzetno su lijepi , zdravi i kvalitetni i da sam znala da su toliko dobre kvalitete izvadila bih radije kutnjake koji su sad vec dotrajali ,a njih ostavila...
2019 03 17
ja također moram na vađenje donja dva umnjaka, i nikako da odem,bojim se užasno...nisu uopće izrasli i idu ukoso,pa ih moram vaditi da ne stvaraju probleme kasnije uff... vidim da ima svakakvih iskustava,već sam čitala malo po internetu...ali naravno ovisi od osobe do osobe, o tome koliki je problem i naravno stručnjaku koji obavlja zahvat.... držite fige da uskoro skupim hrabrosti otići :D
2019 03 18
> Natalija77: > Ja sam svoja dva donja izvadila direkt iz kosti jer imam malu celjust pa nisu imali gdje izrasti ...sam postupak nije nista bolio i oporavak je trajao nekih tj.dana s tim da sam svega dan ,dva pila tbl za bolove.Gore mi je bilo sto sam morala stalno jesti cokolino dok su moji mlatili po domacim kuhanim kobasama😂.Gornja dva imam, izuzetno su lijepi , zdravi i kvalitetni i da sam znala da su toliko dobre kvalitete izvadila bih radije kutnjake koji su sad vec dotrajali ,a njih ostavila... Je l' to tupa bol ili? Ne znam što je zubobolja jer sam zadnji put popravljala zub u osnovnoj školi i tada me nije bolio nego je bio užasno osjetljiv.
2019 03 18
> monadamon: > > Natalija77: > > Ja sam svoja dva donja izvadila direkt iz kosti jer imam malu celjust pa nisu imali gdje izrasti ...sam postupak nije nista bolio i oporavak je trajao nekih tj.dana s tim da sam svega dan ,dva pila tbl za bolove.Gore mi je bilo sto sam morala stalno jesti cokolino dok su moji mlatili po domacim kuhanim kobasama😂.Gornja dva imam, izuzetno su lijepi , zdravi i kvalitetni i da sam znala da su toliko dobre kvalitete izvadila bih radije kutnjake koji su sad vec dotrajali ,a njih ostavila... > Je l' to tupa bol ili? Ne znam što je zubobolja jer sam zadnji put popravljala zub u osnovnoj školi i tada me nije bolio nego je bio užasno osjetljiv. Da,tupa bol koja se prenosi i na uho...kljuca ...sve ovisi koliki vam je prag boli...meni je bilo gore kad su mi pocinjali izlaziti ( mislila sam da imam upalu uha )nego sam oporavak poslije operacije
2019 03 18
Nisam ih uopće osjetila kada su rasli, malo me jedino zubno meso irititralo pa sam žvakala na tu stranu i stalno jezikom prelazila ,:) Nadam se da me ni ovo onda neće jako boljeti jer zbilja do sada nisam imala nikakvih većih problema, a za umnjake sam čula sve i svašta pa me to malo uplašilo.
2019 03 18
> monadamon: > Da se radi o kutnjacima ili bilo kojem drugom zubu sigurno ne bih razmišljala o vađenju ako je riječ o kvaru koji se može popraviti, ali znam da dosta zubara govori kako se njih može povaditi jer stvaraju samo probleme. To mi je predložio zubar prije cca 2 godine, ali sam rekla da ne bih htjela vaditi zdrav zub dok god nemam problema. Sada kada se počeo kvariti razmišljam da je možda bolje odmah izvaditi a ne popravljati, jer ću ga možda svejedno morati vaditi zbog aparatića. No to opet ovisi što će reći ortodont... > Hvala cure :") pogledat ću i drugu temu Jesam li ja dobro razumjela da se mogu oštetiti sinusi samo vađenjem gornjih umnjaka? Tri zubara su mi rekla da sinusi nemaju veze s donjim umnjacima. Vadila sam skroz zdrave zube, isto išla po više mišljenja- Svi su rekli da rastu ukoso i da su vrlo nezgodni i da ću ako se pokvare biti u velikim problemima pa ću ih kad-tad morati vaditi. Također, da je zbog položaja umnjaka nemoguća higijena istih. Odgađala sam to vađenje jedno 5 godina a onda se odlučila, imala sam odmah dva termina ali sam zbog groznog iskustva drugi termin otkazala. Pa ga ponovo zakazala nakon 2 godine....vadila sam zdrave četvorke također zbog aparatića i kamo sreće da nisam. Danas želim svoje zdrave četvorke, a ne savršeno posložene zube...
2019 03 18
> sanjaurban: > Jesam li ja dobro razumjela da se mogu oštetiti sinusi samo vađenjem gornjih umnjaka? > Tri zubara su mi rekla da sinusi nemaju veze s donjim umnjacima. > Vadila sam skroz zdrave zube, isto išla po više mišljenja- Svi su rekli da rastu ukoso i da su vrlo nezgodni i da ću ako se pokvare biti u velikim problemima pa ću ih kad-tad morati vaditi. Također, da je zbog položaja umnjaka nemoguća higijena istih. Odgađala sam to vađenje jedno 5 godina a onda se odlučila, imala sam odmah dva termina ali sam zbog groznog iskustva drugi termin otkazala. Pa ga ponovo zakazala nakon 2 godine....vadila sam zdrave četvorke također zbog aparatića i kamo sreće da nisam. Danas želim svoje zdrave četvorke, a ne savršeno posložene zube... Da, tako je. Donji nisu nikako povezani sa sinusima, ali pri vađenju gornjih umnjaka i kutnjaka može se otvoriti dno maksilarnih sinusa. Zbog položaja ih je zbilja teško čistiti, bar meni. Nemam puno prostora za micanje četkice pa onda svakako pokušavam.
2019 03 18
> sanjaurban: > > monadamon: > > Da se radi o kutnjacima ili bilo kojem drugom zubu sigurno ne bih razmišljala o vađenju ako je riječ o kvaru koji se može popraviti, ali znam da dosta zubara govori kako se njih može povaditi jer stvaraju samo probleme. To mi je predložio zubar prije cca 2 godine, ali sam rekla da ne bih htjela vaditi zdrav zub dok god nemam problema. Sada kada se počeo kvariti razmišljam da je možda bolje odmah izvaditi a ne popravljati, jer ću ga možda svejedno morati vaditi zbog aparatića. No to opet ovisi što će reći ortodont... > > Hvala cure :") pogledat ću i drugu temu > Jesam li ja dobro razumjela da se mogu oštetiti sinusi samo vađenjem gornjih umnjaka? > Tri zubara su mi rekla da sinusi nemaju veze s donjim umnjacima. > Vadila sam skroz zdrave zube, isto išla po više mišljenja- Svi su rekli da rastu ukoso i da su vrlo nezgodni i da ću ako se pokvare biti u velikim problemima pa ću ih kad-tad morati vaditi. Također, da je zbog položaja umnjaka nemoguća higijena istih. Odgađala sam to vađenje jedno 5 godina a onda se odlučila, imala sam odmah dva termina ali sam zbog groznog iskustva drugi termin otkazala. Pa ga ponovo zakazala nakon 2 godine....vadila sam zdrave četvorke također zbog aparatića i kamo sreće da nisam. Danas želim svoje zdrave četvorke, a ne savršeno posložene zube... Možeš mi malo objasniti ovo da želiš svoje četvorke? Jer su ih meni isto izvadili zbog aparatića 🙁 još imam rupe tamo gdje su bile, nosim aparatić, opruge, gumice... Svakakve rezervne djelove 😅
2019 03 18
> thecount: > > > Možeš mi malo objasniti ovo da želiš svoje četvorke? Jer su ih meni isto izvadili zbog aparatića 🙁 još imam rupe tamo gdje su bile, nosim aparatić, opruge, gumice... Svakakve rezervne djelove 😅 Joj, sad bih trebala reći koliko imam godina....uglavnom sam aparatić nosila davno kad nije bilo opruga, gumica, šarafića u boji i svih ortodontskih čuda današnje civilizacije- već sam po aparatić išla u drugu državu prema ideji mojih roditelja. Bunila sam se na vađenje zdravih četvorki jer mi je to bilo neshvatljivo glupo iz dječje perspektive. Nakon nošenja, zubi mi se nisu potpuno ispravili, a na mjestu četvorki imam rupe u koje ne stane više još jedan zub. To je dovoljno mjesta (među zubima) da te može podsjećati na situaciju kada si se trebao bolje buniti kao dijete. Nadam se da me razumiješ. No danas smo u civilizaciji gdje ortodonti valjda znaju što rade. Tako da se nadam da će ti sve proći kako treba!
2019 03 19