Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Vađenje umnjaka

> thecount: > > monadamon: > > Hvala svima! Bila sam na pregledu kod zubarke i rekla je da su umnjaci zdravi, ali imaju pigmentaciju. Zna li netko kako se to može ukloniti? Ona ih nije htjela dirati i brusiti taj dio da ne ošteti zub i da mi se ne počne kvariti. > Mozda pjeskarenje? Dogovorila sam pjeskarenje prije no što sam znala da je samo pigmentacija, ali nije se baš nešto skinulo... Dio je, ali svejedno je dosta toga ostalo 😔
2019 03 29
> monadamon: > > thecount: > > > monadamon: > > > Hvala svima! Bila sam na pregledu kod zubarke i rekla je da su umnjaci zdravi, ali imaju pigmentaciju. Zna li netko kako se to može ukloniti? Ona ih nije htjela dirati i brusiti taj dio da ne ošteti zub i da mi se ne počne kvariti. > > Mozda pjeskarenje? > Dogovorila sam pjeskarenje prije no što sam znala da je samo pigmentacija, ali nije se baš nešto skinulo... Dio je, ali svejedno je dosta toga ostalo 😔 Pa jel to pocetak karijesa ili? Ako nije nista pokvareno onda nemojte dirati, ionako se ne vidi. Ako je, moze se izbrusit i stavit nadogradnja/kompozit, zub ce biti kao nov.
2019 03 30
> thecount: > Pa jel to pocetak karijesa ili? Ako nije nista pokvareno onda nemojte dirati, ionako se ne vidi. Ako je, moze se izbrusit i stavit nadogradnja/kompozit, zub ce biti kao nov. Zbilja ne znam, ne razumijem se toliko u to. Mislila sam da je karijes i da je zub pokvaren, ali ona je probala onom iglicom i rekla da kada je karijes ta iglica propadne i zub je na tom dijelu mekan no meni je tvrd kao i svaki drugi zdravi zub i da se ne brinem. Rekla je da se može ukloniti brušenjem no ne želi oštetiti zdravi zub pa dok god ne mora ništa na njemu dirati da najrađe ne bi, a i ako ću ga morati vaditi zbog aparatića bolje da bude zdrav nego pokvaren i upaljen. Ne vidi se, ona se čudila kako sam uopće uspjela vidjeti pa sam rekla da imam zubarsko ogledalce kod kuće :') mislila sam da možda postoji neki način da to još doma uklonim koliko ide, ali ako ne ide neću ništa kopati po tome.
2019 03 30
> monadamon: > > thecount: > > Pa jel to pocetak karijesa ili? Ako nije nista pokvareno onda nemojte dirati, ionako se ne vidi. Ako je, moze se izbrusit i stavit nadogradnja/kompozit, zub ce biti kao nov. > Zbilja ne znam, ne razumijem se toliko u to. Mislila sam da je karijes i da je zub pokvaren, ali ona je probala onom iglicom i rekla da kada je karijes ta iglica propadne i zub je na tom dijelu mekan no meni je tvrd kao i svaki drugi zdravi zub i da se ne brinem. Rekla je da se može ukloniti brušenjem no ne želi oštetiti zdravi zub pa dok god ne mora ništa na njemu dirati da najrađe ne bi, a i ako ću ga morati vaditi zbog aparatića bolje da bude zdrav nego pokvaren i upaljen. > Ne vidi se, ona se čudila kako sam uopće uspjela vidjeti pa sam rekla da imam zubarsko ogledalce kod kuće :') mislila sam da možda postoji neki način da to još doma uklonim koliko ide, ali ako ne ide neću ništa kopati po tome. > Ma ne ne, najbolje ne dirati ako je zub zdrav. Nemoj sama kopati nikako. Hahah, imam i ja ogledalce, nije zubarsko ali je maleno. Otkad nosim aparatic il sam pred ogledalom ili mi je ogledalo u ustima 😂 u svakom slucaju, sretno!
2019 03 31
> thecount: > Ma ne ne, najbolje ne dirati ako je zub zdrav. Nemoj sama kopati nikako. Hahah, imam i ja ogledalce, nije zubarsko ali je maleno. Otkad nosim aparatic il sam pred ogledalom ili mi je ogledalo u ustima 😂 u svakom slucaju, sretno! I know that feeling 😂 davno sam imala fiksni aparatić, ali na žalost napravljena mi je još veća šteta pa sad moram ispravljati 😔 Hvalaaa <3
2019 03 31
> monadamon: > > thecount: > > Ma ne ne, najbolje ne dirati ako je zub zdrav. Nemoj sama kopati nikako. Hahah, imam i ja ogledalce, nije zubarsko ali je maleno. Otkad nosim aparatic il sam pred ogledalom ili mi je ogledalo u ustima 😂 u svakom slucaju, sretno! > I know that feeling 😂 davno sam imala fiksni aparatić, ali na žalost napravljena mi je još veća šteta pa sad moram ispravljati 😔 > Hvalaaa <3 Koliko kosta ima da ih odrobijam ako mi nesto zeznu! 😎
2019 03 31
1 2 3 4