Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Vađenje umnjaka

Ako stavljate aparatic izvadite umnjake. Ja sam prije aparata mjesec dana izvadila 2 umnjaka kod oralnog kirurga. Bolovanje 5 dana jer se ne smije na propuh i sve 5. Anestezija i nista ne osijetis, piti antibiotik da se ne upali i ne na propuh.
2019 03 19
I btw, sa ovim umnjakom koji nije izasao i bio skroz u obrazu gore, izgledala sam kao covjek slon par dana dana nakon operacije. natecena i izoblicena. A ovaj donji nikakve otekline.
2019 03 19
A kako se kreću cijene?
2019 03 19
> sanjaurban: > > thecount: > > > > > Možeš mi malo objasniti ovo da želiš svoje četvorke? Jer su ih meni isto izvadili zbog aparatića 🙁 još imam rupe tamo gdje su bile, nosim aparatić, opruge, gumice... Svakakve rezervne djelove 😅 > Joj, sad bih trebala reći koliko imam godina....uglavnom sam aparatić nosila davno kad nije bilo opruga, gumica, šarafića u boji i svih ortodontskih čuda današnje civilizacije- već sam po aparatić išla u drugu državu prema ideji mojih roditelja. Bunila sam se na vađenje zdravih četvorki jer mi je to bilo neshvatljivo glupo iz dječje perspektive. Nakon nošenja, zubi mi se nisu potpuno ispravili, a na mjestu četvorki imam rupe u koje ne stane više još jedan zub. To je dovoljno mjesta (među zubima) da te može podsjećati na situaciju kada si se trebao bolje buniti kao dijete. Nadam se da me razumiješ. > No danas smo u civilizaciji gdje ortodonti valjda znaju što rade. Tako da se nadam da će ti sve proći kako treba! Hvala na odgovoru. Nadam se da ce sve biti ok, mislim, sve ide po planu zasad.
2019 03 19
> monadamon: > A kako se kreću cijene? Meni su naplatili kao obican zub jer je i vadenje bilo obicno, 250kn, mislim da je od 800 do 1000kn ako se radi o kompleksnijem zahvatu kod oralnog kirurga.
2019 03 19
To sve ide na uputnicu za nula kuna.
2019 03 19
> Tanči14: > To sve ide na uputnicu za nula kuna. Tu uputnicu može izdati zubar ili moram ići kod doktora opće prakse? Zbilja ne znam kako ide s vađenjem zubi jer nikad nisam imala takvih problema.
2019 03 19
Zubar daje uputnicu i narucite se i dobijete datum, nekada za 7 dana nekada 20dana... ovisi o guzvama
2019 03 19
A u privatnika u St krecu se cijene oko 1300kn al je to glupost kad ima odlicnih oralnih kirurga preko uputnice
2019 03 19
Super, hvala na odgovorima! :")
2019 03 19
Uzmete uputnicu kod svog stomatologa i ujutro odete u Gundulićevu na stomatološki fakultet na oralnu kirurgiju. Ne trebate se naručiti. Samo odete i pričekate svoj red. Neka vas ne preplaši gužva. Unutra su tri stolca i tri ekipe i to uistinu ide brzo. Tamo vas pregledaju, obave RTG i objasne situaciju te vas naruče na zahvat. I to je to. Sve potpuno besplatno. Ja sam prezadovoljna i s uslugom i sa stručnošću. I ne, ne operiraju studenti, već doktori, odnosno profesori. Studenti eventualno gledaju ako su tamo. Meni su jednom samo bili na pregledu i ljubazno su me zamolili smiju li pogledati slike i moje zube dok je profesor sve nadzirao i prije me pregledao i dogovorio zahvat sa mnom.
2019 03 19
Meni su pred 2 tj vadili donji lijevi koji je iz čeljusti napola rasto u kost nazad, nije ni izašao van, samo se onako 'bijelilo''. Cijeli 'zahvat' (inekcije, cekanje da počnu djelovat i samo vađenje) je trajalo nit 15 min, a najviše me bolila inekcija... bolovi nakon nit trunkicu. 😊
2019 03 21
Najprije napraviš ortopan da ti stomatolog vidi korjenje pa procjeni da li se može samo izvaditi ili je potreba operacijski zahvat. Ja sam izvadila sva 4 prevencije radi jer imam malu čeljust i nikako ih nisam mogla oprati tako da bi se počeli kvariti kad-tad. Tri su izvađena normalno samo uz anesteziju dok sam jedan vadila operativno i to me jedino boljelo jedno 4 dana jer sam imala i šav i svašta nesšto. Ali, ništa čega se trebaš bojati :) Zbilja ništa extra, bolje to riješi vađenjem jer po meni nema smisla popravljati umnjake i ulagati u njih jer su jako skloni kvarenju, a zbog njih često nadrapaju i sedmice jer su naslonjene na njih pa isto nisu detaljno oprane.
2019 03 26
Hvala svima! Bila sam na pregledu kod zubarke i rekla je da su umnjaci zdravi, ali imaju pigmentaciju. Zna li netko kako se to može ukloniti? Ona ih nije htjela dirati i brusiti taj dio da ne ošteti zub i da mi se ne počne kvariti.
2019 03 26
> monadamon: > Hvala svima! Bila sam na pregledu kod zubarke i rekla je da su umnjaci zdravi, ali imaju pigmentaciju. Zna li netko kako se to može ukloniti? Ona ih nije htjela dirati i brusiti taj dio da ne ošteti zub i da mi se ne počne kvariti. Mozda pjeskarenje?
2019 03 29