Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Njega tijela, ljepota, kozmetika /

IPL PHILIPS LUMEA uređaj za trajno uklanjanje dlačica

> monadamon: > > sanja85: > > > monadamon: > > > > AnDra411: > > > > Mislim da se pravi odgovor na ovo pitanje ne moze dobiti na ovom forumu. > DreamcatcherM: > > > > > Super tema samo i mene zanimalo kako taj aparat djeluje na npr.madeže i ima li kakvih štetnih posljedica? Smije li se preko njih prolaziti tj. kako koristiti aparat ako ima malih sitnih madeža na nekim zonama(lice i sl.) koje je nemoguće izbjeći? > > > Preko madeža se ne smije, tako mi bar piše u uputama (imam Rowentu). Također mi neće blicati ako pređem na područje koje je pigmentiranije od prethodnog tj. moram ponovno podesiti jačinu. O štetnostima ne znam ništa 100%, ali čula sam da neki govore da može uzrokovati rak itd., no nisam baš sigurna da li se to odnosi na tretmane u salonima koji su jači ili i ove "kućne". Uglavnom takve info ne shvaćam u potpunosti ozbiljno jer mi je to ono "rekla-kazala", osim ako je provedeno istraživanje. > > Slažem se za uzimanje s rezervom takvih podataka, tj. izjava. > > Istraživanja ako rade, za rezultate ćemo znati tek za nekoliko i više godina. > > Ono što mene (još) zanima je: ne smije se uopće koristiti po ljeti? > > Što tada? Vraćaš se na "staru" verziju depilacije? > Meni piše da se nakon "tretmana" ne smije izlagati suncu 24h. Vjerujem da se ljeti zbog sunca, znoja itd. povećava mogućnost iritacija, a da se uopće ne smije koristiti preko ljeta to isto nisam 100%. Koristila sam ga lani cijelo ljeto. Nikad nikakva iritacija ni slicno. Izbjegavala jesam preveliko izlaganje suncu taj dan nakon tretmana a sutradan sve uobicajno. Na svu srecu nisam osjetljive koze, osobe sklone iritacijama bi mozda ipak vise trebale pripaziti.
2019 03 27
Hvala žene!
2019 03 27
Madeže treba obojat bijelom olovkom, onda se može i preko njih. Ja ih zaobilazim, jednom prilikom sam previdjela male madeže i spržila ih, doslovce su bili crni, sprženi, ali su se oporavili. Blicanje preko ljeta ovisi koliko si na suncu, ja ga ne koristim period kad sam baš na moru i sunčam se, ostatak godine koristim. S time da blicam i lice i ruke tak da nema šanse da izbjegnem sunce, ali koristim SPF, za sad nikakvih problema. Veći je problem kad se potamni, više peče jer je koža tamna i kontrast između kože i dlake je manji.
2019 03 27
kako odrzavate kozu prije tretmana? kada sam isla jednom u kozmeticki, kozmeticarka mi je rekla da je najbolje prije tretmana obrijati britvicom ili nekom kremom depilacijskom kremom.. pitala sam ju za podrucje brade.. malo me strah iskreno. jednom sam to ucinila i dlake su mi jos vise narasle :( moze li tretman dobro biti odraden ukoliko pocupam pincetom? i ja si zelim kupiti IPL uredaj, no jos nisam 100% sigurna za koji model jer se ne razumijem nesto najbolje u razlicitosti.. zbilja trazim debele savjete, ali vidim da su mi neki vec ovdje i pomogli dosta.
2019 03 27
> TihanaSpernjak: > kako odrzavate kozu prije tretmana? kada sam isla jednom u kozmeticki, kozmeticarka mi je rekla da je najbolje prije tretmana obrijati britvicom ili nekom kremom depilacijskom kremom.. pitala sam ju za podrucje brade.. malo me strah iskreno. jednom sam to ucinila i dlake su mi jos vise narasle :( moze li tretman dobro biti odraden ukoliko pocupam pincetom? i ja si zelim kupiti IPL uredaj, no jos nisam 100% sigurna za koji model jer se ne razumijem nesto najbolje u razlicitosti.. zbilja trazim debele savjete, ali vidim da su mi neki vec ovdje i pomogli dosta. Ja sam dobar dio počupala epilatorom (na licu, brada- prije IPL tretmana) - a on također ima pincete jel , praktički su dlačice bile počupane. Sad nakon 4 tretmana izgleda ok mislim - dlačice su jako tanke i jedva da ima gdje koja. Jer i mene je bilo strah tj. osjećam se baš neugodno kad nešto na licu brijem jer iz prijašnjih iskustava znam kad još nisam imala IPL - nekad davno da su dlačice još jače i deblje nakon brijanja britvicom konkretno na licu pa sam se bojala ako IPL neće odraditi svoje da će mi na bradi biti harakiri. Ali preporučuje se brijanje dlačica iz razloga što brijanjem ostaje korijen dlačice na koji djeluje IPL a ako se dlačice počupaju pincetom tj. epilaotrom tada se i korijen dlačice večinom ''počupa'' pa IPL ne može djelovati na sam korijen dlačice. Ako nije vaše lice u svađi sa britvicom kao moje bez brige obrijte dio brade/nadusnice jer IPL će svakako odraditi svoje dapače još bolje nego da ste počupali pincetom kako sam i rekla zbog korijena dlačice koji je ostao tj. nije ostao.
2019 03 28
Ako počupaš nema smisla jer nema korijena i bezveze trošiš bljesak. Dlake prije treba obrijati ili skratiti trimerom kako bi ostao korijen koji se može spaliti. Dlake s lica skinem nožićima za obrve i poblicam, rezultati su super :) Pošto se ne smijem brijati ostale dlake kratim trimerom i isto funkcionira.
2019 03 28
> gea1508: > Ako počupaš nema smisla jer nema korijena i bezveze trošiš bljesak. > Dlake prije treba obrijati ili skratiti trimerom kako bi ostao korijen koji se može spaliti. > Dlake s lica skinem nožićima za obrve i poblicam, rezultati su super :) > Pošto se ne smijem brijati ostale dlake kratim trimerom i isto funkcionira. Nije istina. Ja sam prepone depilirala voskom i onda blicala svako par dana kako se korijen stvara i sad mi tu doslovno vise ne rastu dlake. I to nakon prvog koristenja. Naravno, to nije vjecno i triba odrzavat. I rezultati su individualni, ali nije istina da se dlake trebaju iskljucivo podrezivat ili brijati. Ja puno bolje rezultate imam sa pocupanim dlakama. I tako mi je savjetovala cura koja se bavi time.
2019 03 28
> gea1508: > Ako počupaš nema smisla jer nema korijena i bezveze trošiš bljesak. > Dlake prije treba obrijati ili skratiti trimerom kako bi ostao korijen koji se može spaliti. > Dlake s lica skinem nožićima za obrve i poblicam, rezultati su super :) > Pošto se ne smijem brijati ostale dlake kratim trimerom i isto funkcionira. Točno
2019 03 28
dobijete li zastitne naocale uz kupovinu uredaja? i koji uredaj mozete preporuciti osobno iz svog iskustva?
2019 03 29
> TihanaSpernjak: > dobijete li zastitne naocale uz kupovinu uredaja? i koji uredaj mozete preporuciti osobno iz svog iskustva? Naočale se ne dobiju i nisu potrebne. Model Philips Lumea BRI950
2019 03 29
Pozdrav cure! Pošto vidim, po forumima, da je jako puno cura zadovoljno ipl uređajem Philips Lumea, odlučila sam se da ću ga i ja isprobati. Ne mogu se odlučiti koji uzesti, pa bi vas zamolila za neki savjet? Dosta sam svijetle puti i imam jake i crne dlačice, koje nenormalno brzo rastu. Jako me zanima situacija sa tima bljeskovima. Vidim da neki imaju 100 000,neki 150 000,neki 250 000.Pretpostavljam da su ovi sa više, bolji i naravno da duže traju. Bez obzira na to, meni sve to djeluje jako malo (čak i ovih 250 000) jer ću ja sigurno to morati ponavljati češće. Dali je to stvarno tako kako ja zamišljam, jer ne bi voljela kupiti ga i ispucati sve u par mjeseci? Koliko dugo to može potrajati i kako znati kad lampice više ne funkcioniraju? Molim vas neko tko je bolje upućen da mi malo pojasni kako to sve funkcionira? Hvala! 😁
2019 12 20
250 000 bljeskova kažu traje 15 godina, tako piše na kutiji Pa naravno što je veli broj duže traje, ali ne znam je li stvarno istina. Nakon što sve izblicaš možeš ga baciti u smeće
2019 12 21
1 2