Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

Preprodaja tudih stvari na ebayu

> Tamara5485: > Otkad su krađa i preprodaja postale "snalaženje"?! > Ovo je kao kad čitam komentare ispod članaka o lažnim diplomama, svima je to oke, normalno, kaj, ljudi su radili svoj posao dobro, bolje od onih koji imaju diplomu. Halo! > Dajte prestanite s takvim razmišljanjem. Biste li voljeli da vam djeca tako razmišjaju ili da im poslodavac bude netko tko tako razmišlja? Sve je nama normalno, utaja poreza, rad na crno, isplaćivanje dio na ruke, dio na račun, isplata pa povrat božićnice jer se to ne oporezuje, neplaćeni prekovremeni rad, doživotni rad na određeno, lažiranje, krađa, preprodaja, uvaljivanje fejkova, sve je nama normalno... Potpis od riječi do riječi. Žena je sitna kriminalka i treba ju osuditi, a ne dizati u nebesa jer je "snalažljiva".
2019 05 06
> Tamara5485: > Otkad su krađa i preprodaja postale "snalaženje"?! > Ovo je kao kad čitam komentare ispod članaka o lažnim diplomama, svima je to oke, normalno, kaj, ljudi su radili svoj posao dobro, bolje od onih koji imaju diplomu. Halo! > Dajte prestanite s takvim razmišljanjem. Biste li voljeli da vam djeca tako razmišjaju ili da im poslodavac bude netko tko tako razmišlja? Sve je nama normalno, utaja poreza, rad na crno, isplaćivanje dio na ruke, dio na račun, isplata pa povrat božićnice jer se to ne oporezuje, neplaćeni prekovremeni rad, doživotni rad na određeno, lažiranje, krađa, preprodaja, uvaljivanje fejkova, sve je nama normalno... Naravno. A razmislimo li malo sire shvatit cemo i da ona nema pojma sto prodaje kupcima na ebayu jer ona tu odjecu ni nema u trenutku kad tamo dobije upit! Dakle bez obzira na cijenu ona ne zna sto njima prodaje! I sreca za nju sto dosad nije bila zavaljana ovdje i nije automatski zavaljala nikog tamo za fake.
2019 05 06
Dok god ima ljudi koji prijavljuju i sl. nebulozne stvari bit će nam tako kako je. Postoje puno veće stvari kojima bi se trebalo baviti a to su političari koji nas iz dana u dan potkradaju, poslovi koji se dobivaju samo preko veze, itd. da ne nabrajam sve i to govorim iz vlastitog iskustva jer sam se svega nagledala. Što vi napravite s npr. hlačama koje kupite ovdje ali na kraju se ispostavi da su Vam male? Stavite ih ponovno u prodaju, ne? Na te hlače je plaćen porez i to je sve rabljena roba. Cura preprodaje rabljenu robu. Ne kupuje u trgovini pa prodaje tu i sl. - a puno njih to radi, što je s onima koji u Bosni kupuju fejkove koji su zabranjeni pa prodaju? S njima je sve ok jer većina dobije stvar koju želi jeftinije tako da ih većina i preporučuje drugima...da se razumijemo, meni nitko ne smeta i mislim da nije moja stvar čime se drugi bave. Curu koja se snašla - da, snašla jer ne, nije nikoga pokrala. Znate što je krađa, ne? Cura je pitala za hlače (ili koji već artikl), ponudila svoju cijenu i ako Vam paše, prodate joj...ako ne, ne. Može kupiti i po Vašoj ponuđenoj cijeni, a Vama je ovdje cilj kao prodavaču prodati taj artikl za cijenu koju ste stavili. Znači, ako dođe do suradnje, Vi dobivate onoliko koliko ste zamislili i na koliko ste spremni prodati artikl koji kupnjom postaje njen. Formiranje cijena je slobodno tako da ona slobodno može objaviti oglas sa svojim artiklom i prodati ga za cijenu koju želi. To više nije Vaša stvar...
2019 05 06
Ako je cura sposobna da zaradi profit od 200%, svaka joj čast. Tako prodaja i funkcionira. Mislite da Vas u trgovinama ne "pljačkaju"? S razlogom postoje maloprodajna i veleprodajna cijena. S razlogom je formiranje cijena slobodno. Završila sam fakultet na kojemu smo imali kolegij o prodaji i upravo to - tko je dobar prodavač. I pogodite što? Onaj tko uspije dobiti 100% profita smatra se vrhunskim prodavačem, a zamislite tek onoga tko uspije i preko toga? Ponavljam, porez na rabljenu robu ne postoji. Cura koja artikle prodaje na e-bayu, plaća e-bayu neku naknadu za sve ono što proda po pravilima e-baya. Dakle, ona sve radi kako spada ako izvršava sve svoje obveze kao prodavača na e-bayu i kao kupca ovdje.
2019 05 06
Jedino što ovdje može biti "problem" je ta krađa slika jer ona nema artikle odmah kod sebe, ali mislim da ni to nije neki veliki problem kada su slike javno dostupne jer ste ih Vi odlučili objaviti u svoj oglas. Istina, cura je mogla i kupiti artikl pa onda slikati svoju sliku, preprodati...ali eto, pretpostavljam da je mlada i da nema novaca da "riskira" toliko. Sjećam se da je jedna cura ovdje tražila nekoga tko bi preprodavao njene artikle uz proviziju od prodaje...kao što rade distributeri kozmetike (Avon, Oriflame i sl.), a ova cura još prodaje tuđe bez provizije. Zaista ne mogu vjerovati na što se sve ljudi žale. Kao da nema dovoljno prevara i svega ovdje, nego se sad počinje žaliti i na ovako nešto čime nitko nije oštećen. Razmislite malo - koga je oštetila? Vas, kao prodavača nije ako je kupila nešto od Vas po cijeni na koju ste Vi pristali. Kao kupac ovdje sve je učinila po pravilima. Kao prodavač na e-bayu, prodala je artikl kupcu koji je bio spreman platiti njenu cijenu za taj artikl. Dakle, ona je također zaradila. Kupac s e-baya je bio zadovoljan što je kupio artikl po cijeni koja mu je odgovarala. E-bayu je, pretpostavljam, platila proviziju koju prodavači plaćaju. Objasnite mi tko je ovdje oštećen? Država jer nije jasno odakle je porijeklo dodatne vrijednosti novca? :')
2019 05 06
Da ne spominjem da nam milijunske iznose svaki dan kradu pred očima. Nema ni osnove za prijavu ove cure. Ružno je što nezadovoljstvo čini i kako su većini zamazane oči. Vama smeta što ona nije platila porez državi? Na što da ga plati kada je porez plaćen trgovini gdje je artikl kupljen? Smeta Vam što je zaradila? Ne bi li bilo lijepo kada bi svatko mogao zaraditi toliko? Ja bih kao prodavač bila presretna da mi netko ponudi da proda moje artikle po cijeni koja mi odgovara, ponudila bih mu proviziju, a kada bi xy osoba bila sposobna zaraditi jos 200 puta veći profit na to, bila bih sretna zbog te osobe. Ona je bila sposobna prodati za tu cijenu, njena stvar, njen uspjeh. Da, uspjeh. Ovdje se ne radi o nikakvoj krađi niti radu na crno. Bila bih presretna kada bi mi djeca tako razmišljala, kada bi bila tako sposobna, a ne da su zatucana i da im tuđi uspjeh smeta jer su nezadovoljni, ljubomorna jer oni nisu uspjeli i sl. čak i pod cijenu da to ujedno predstavlja i njihov uspjeh (sitnu prodaju). Ali, ja sam ipak iz Rijeke...mi ovdje nismo toliko zatucani, mi podržavamo i gay brakove i abortus, odnosno slobodu. Nismo nezadovoljni i borimo se kako bi ukazali drugima na toleranciju i omogućili im da pogledaju malo izvan tih okvira koje su sami stvorili. Naravno da ne podržavam lažne diplome, rad na crno i što je već sve nabrojano a nema veze s ovime. Podržavam slobodu i tužno mi je gledati koliko bi se toga moglo promijeniti kada bi samo ljudi radili zajedno a ne ovako jedni protiv drugih. Lp!
2019 05 06
Ti si draga prodajaOdjece7 malo previse zabrijala..smiri se malo Svaka ti cast ako ovo podrzavas,zato nam i je divno u ovoj lijepoj nasoj..ukradi,prevari,zaj.. di god mozes..to je nasa stvarnost!
2019 05 06
> ProdajaOdjece7: > Da ne spominjem da nam milijunske iznose svaki dan kradu pred očima. Nema ni osnove za prijavu ove cure. Ružno je što nezadovoljstvo čini i kako su većini zamazane oči. Vama smeta što ona nije platila porez državi? Na što da ga plati kada je porez plaćen trgovini gdje je artikl kupljen? Smeta Vam što je zaradila? Ne bi li bilo lijepo kada bi svatko mogao zaraditi toliko? Ja bih kao prodavač bila presretna da mi netko ponudi da proda moje artikle po cijeni koja mi odgovara, ponudila bih mu proviziju, a kada bi xy osoba bila sposobna zaraditi jos 200 puta veći profit na to, bila bih sretna zbog te osobe. Ona je bila sposobna prodati za tu cijenu, njena stvar, njen uspjeh. Da, uspjeh. Ovdje se ne radi o nikakvoj krađi niti radu na crno. > Bila bih presretna kada bi mi djeca tako razmišljala, kada bi bila tako sposobna, a ne da su zatucana i da im tuđi uspjeh smeta jer su nezadovoljni, ljubomorna jer oni nisu uspjeli i sl. čak i pod cijenu da to ujedno predstavlja i njihov uspjeh (sitnu prodaju). Ali, ja sam ipak iz Rijeke...mi ovdje nismo toliko zatucani, mi podržavamo i gay brakove i abortus, odnosno slobodu. Nismo nezadovoljni i borimo se kako bi ukazali drugima na toleranciju i omogućili im da pogledaju malo izvan tih okvira koje su sami stvorili. > Naravno da ne podržavam lažne diplome, rad na crno i što je već sve nabrojano a nema veze s ovime. Podržavam slobodu i tužno mi je gledati koliko bi se toga moglo promijeniti kada bi samo ljudi radili zajedno a ne ovako jedni protiv drugih. > Lp! Đizs, šta ste vi ovdje sve nadrobili, uspoređujete preprodaju sa gay brakovima i pravu na abortus, kakve veze ima jedno s drugim!!! Pričate o toleranciji vas iz Rijeke, a istovremeno ste sve nas iz ostalih krajeva nazvali zatucanima, i to je sloboda??? wtf
2019 05 06
E fakat mi se čini da će sada samo hrpa ovih "snalazljivih" krpicarka samo dobiti inspiraciju za pošteno zaraditi novac preprodajom. Meni je ovo bila neka mala second hand oaza gdje nađeš kupiš prodaš u dobroj vjeri, ali zadnje vrijeme- čovječeee...
2019 05 06
> ProdajaOdjece7: Ovako upućena u pravila i zakone, čudi me da ne znaš kako je uz javnu objavu fotografija koje su preuzete s mreže potrebno navesti porijeklo autora, uz njegovu privolu, dakako. Dakle korisnica prodaje nepostojeće artikle. Tvojoj priči u prilog ne idu ni isprike korisnice u kojima za ove radnje "krivi" svoju sestru. Kada bi te svoje postupke smatrala ispravnima, ne bi bilo potrebe za opravdavanjem. Na ostale bedastoće nemam komentara osim što riječ "sloboda" kako ju ti koristiš nema puno veze s njezinim značenjem.
2019 05 06
Ne, ne uspoređujem niti vrijeđam. S obzirom da su se počele spominjati lažne diplome, rad na crno i ne znam ni ja što sve ne...to je bio hint na to da se ne skreće s teme. Naravno da ima liberalnih, open minded ljudi i drugdje, ali ne mogu vjerovati koliko ljudi na ovoj temi ima drugačije mišljenje - mišljenje koje nema smisla. Nitko od vas nije odgovorio - koga je cura oštetila? Opljačkala? Prevarila? Konačno se priznaje da je jedino pogrešno što je napravila ukrala sliku...jer nije navela izvor? Eto, do toga smo došli. Nisam pravnica tako da nisam upućena u Zakone kojima se nisam susrela do sada stoga se ne smatram kompetentnom ni da pričam nešto o čemu ne znam ili u što nisam sigurna. Istina, ova stranica je bila oaza za prodaju second hand odjeće. što bi navedena cura mogla i ovdje prodati po cijenama koje želi kada bi to uspjela, ali eto što je postala - stranica na kojoj se otvaraju teme gdje hrpa krpicarki komentira kako treba prijaviti osobu i ne znam ni ja što sve ne koja nikoga nije oštetila ni na koji način. Tako da ne, nismo zbog mene ni takvih kao ja tu gdje jesmo. Tu smo zbog većine koja ne može sagledati situaciju iz drugačije perspektive. Zabrijala sam? Ok...neka sam, ja se ne prestajem truditi i nadati da će ljudi shvatiti besmislenost pojedinih stvari. I naravno ne podržavam prevaru ni krađu o kojoj se ovdje ne radi jer...opet vas pitam - koga je cura pokrala?
2019 05 06
Lipo se snasla! A da je malo prosetala i potrazila posao gdje se treba ipak pomuciti za posteno zaraden novac, a ne iz kafica preko neta dizat lovu muljazom. Sezona stize...ako nista..eto ga..
2019 05 06
Ljudi moji, ovo nije u redu i točka. Bez obzira na to tko je iz Rijeke, tko je platio porez, a tko nije. Mene baš briga plaća li ona porez ili ne plaća, to ovdje uopće nije poanta.
2019 05 06
Naravno da nije bitno tko je odakle, itd. ali nisam shvatila poantu onda. Poanta je isključivo moralna? Tema je jer cura nije pitala može li se poslužiti slikom ili jer prodaje po skupljoj cijeni (što opet, nitko ne kupuje po cijeni koja mu ne odgovara). Ako je poanta isključivo moralna, mislim da bi se trebali ovako pobuniti i protiv mnogo drugih ozbiljnijih stvari zajedno ,:) Moje je mišljenje i dalje da je ovo samo win-win situacija, nije protuzakonita...nema nekog posebnog problema. Zamislite kako bi lijepo bilo kada bi se npr. udružili ovdje protiv pravih prevarantica i stali im na kraj :)
2019 05 06
> ProdajaOdjece7: > Ne, ne uspoređujem niti vrijeđam. S obzirom da su se počele spominjati lažne diplome, rad na crno i ne znam ni ja što sve ne...to je bio hint na to da se ne skreće s teme. Naravno da ima liberalnih, open minded ljudi i drugdje, ali ne mogu vjerovati koliko ljudi na ovoj temi ima drugačije mišljenje - mišljenje koje nema smisla. > Nitko od vas nije odgovorio - koga je cura oštetila? Opljačkala? Prevarila? > Konačno se priznaje da je jedino pogrešno što je napravila ukrala sliku...jer nije navela izvor? Eto, do toga smo došli. Nisam pravnica tako da nisam upućena u Zakone kojima se nisam susrela do sada stoga se ne smatram kompetentnom ni da pričam nešto o čemu ne znam ili u što nisam sigurna. > Istina, ova stranica je bila oaza za prodaju second hand odjeće. što bi navedena cura mogla i ovdje prodati po cijenama koje želi kada bi to uspjela, ali eto što je postala - stranica na kojoj se otvaraju teme gdje hrpa krpicarki komentira kako treba prijaviti osobu i ne znam ni ja što sve ne koja nikoga nije oštetila ni na koji način. Tako da ne, nismo zbog mene ni takvih kao ja tu gdje jesmo. Tu smo zbog većine koja ne može sagledati situaciju iz drugačije perspektive. Zabrijala sam? Ok...neka sam, ja se ne prestajem truditi i nadati da će ljudi shvatiti besmislenost pojedinih stvari. I naravno ne podržavam prevaru ni krađu o kojoj se ovdje ne radi jer...opet vas pitam - koga je cura pokrala? Meni samo nije jasno da vam nije jasna jedna jedina stvar , a to je da cura zaraduje "muljajuci" , ,sto oce rec, kad tako mlada ( ako kazete da je mlada) ne zazire od takvog nacina zaradivanja za zivot ,godinama se to samo moze pretvorit u nesto vece ...eto npr. u polticara(e), koji su kako kazete veci problem .... Meni je to poanta ove "rasprave"...
2019 05 06
1 2 3 4 5 6 ... 12