Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

Savjeti o uporabi stranice /

Cjenkanje na krpicama

Da odmah razjasnim, to sto ja smatram bezobraznom nuditi 50% cijene, svejedno odgovorim uvijek pristojno " Pozdrav, hvala na ponudi ali ipak ne mogu pristati na tu cijenu." Ja nikad nisam nudila nekome tko prodaje novi artikl za npr 200 kn - 100 kn sa ukljucenim Tiskom. Jer smatram to neukusnim. Sniziti za neke realne iznose mi nikad nije bio problem, pogotovo kada kupac pristojno pita, a ne kada dobijem upit: "e jel moze 25 sa tiskom????".
2019 07 19
> MariaTu1: > Da odmah razjasnim, to sto ja smatram bezobraznom nuditi 50% cijene, svejedno odgovorim uvijek pristojno " Pozdrav, hvala na ponudi ali ipak ne mogu pristati na tu cijenu." Ja nikad nisam nudila nekome tko prodaje novi artikl za npr 200 kn - 100 kn sa ukljucenim Tiskom. Jer smatram to neukusnim. Sniziti za neke realne iznose mi nikad nije bio problem, pogotovo kada kupac pristojno pita, a ne kada dobijem upit: "e jel moze 25 sa tiskom????". Upravo tako jedno je s nekime dogovorit se za ukupnu cijenu za vise artikala ili 1 s popustom,ovisno o cijeni ali to sto bi neki sve u pola cijene,pa se uvrijede ako ne pristanes također smatram bezobraznim Ovdje ima svakakvih ljudi,tako da ima i upita nekulturnih meni je jedna trazila da spustim cijenu parfema za 300kn,i jos se uvrijedila kad nisam pristala jednostavno treba imat zivaca sa normalnim ljudima se sve da dogovorit
2019 07 19
Događa se i to da je nekima dosadno ili vole pitati za popust i onda kad pristaneš - više se uopće ne jave :)
2019 07 19
I dalje tvrdim da su cijene koje određujemo vrlo subjektivne. Osobno ne bih nikada dala 150kn za običnu haljinu iz hm-a niti 200kn za jaknu od umjetne kože kao što vjerojatno niti jedna od vas ne bi platila 300kn za th čizmice. Bih li smatrala bezobraznim da mi ponudiš 100kn? Ne bih. Meni su one vrijedne i ostavit ću si ih ili pokloniti nekom bliskom ukoliko ih ovdje neću prodati. S druge pak strane, hrpetina stvari mi nema nikakvu vrijednost i iznenadi me kad me netko ne pita za spustiti cijenu. Onak mi bude i žao... Zaključila bih: bezobrazluk nema veze s cjenjkanjem. Cjenkaju se i nude preniske cijene i bezobrazne i pristojne osobe... i one koje se znaju ponašati kao i one kojima nedostaje osnova odgoja. Način komunikacije je druga stvar i nema nikakve veze s cjenjkanjem.
2019 07 19
I meni je cjenkanje sasvim u redu, i kad god me kupac pita za popust, ja pristanem :-) Ionako se trudim da mi cijene budu povoljne i da se riješim viška robe, pa mi onda nije neka velika razlika hoću li prodati artikal za 40 ili za 30 kn... ili još manje :D
2019 07 19
Poštujem različitost mišljenja, svatko ima svoje viđenje situacije i to je u redu. Npr. ja bih dala 300 kn za Tommy Hilfiger čizmice jer znam kako se cijene tih čizmica kreću u dućanu i smatram da je Vaša cijena i više nego korektna. Ne bi Vam nudila 100 kn za njih jer bi se osjećala kao da podcjenjujem Vaš artikl i ne dajem mu na vrijednosti, dok u isto vrijeme svojim artiklima dajem. I slažem se s Vama, cjenkaju se svi profili ljudi. Ja samo mislim da treba imati zdravu mjeru u svemu.
2019 07 19
Osobno mi je cjenkanje ok, pogotovo ako se uzme više stvari, onda se zaokruži neka cijena
2019 07 19
Kod mene sve moze,a ima stvari koje rado poklonim. :)
2019 07 19
> MariaTu1: > Poštujem različitost mišljenja, svatko ima svoje viđenje situacije i to je u redu. > Npr. ja bih dala 300 kn za Tommy Hilfiger čizmice jer znam kako se cijene tih čizmica kreću u dućanu i smatram da je Vaša cijena i više nego korektna. Ne bi Vam nudila 100 kn za njih jer bi se osjećala kao da podcjenjujem Vaš artikl i ne dajem mu na vrijednosti, dok u isto vrijeme svojim artiklima dajem. > I slažem se s Vama, cjenkaju se svi profili ljudi. Ja samo mislim da treba imati zdravu mjeru u svemu. Ja se slažem s vama. Ne vidim problem kada netko ponudi cijenu koja mu je prihvatljiva, a ja se riješim viška i obrnuto. Uvijek se nađe netko tko za maksimalno sniženu cijenu od npr 40 kn, traži za 30 sa poštarinom i slično, no tu se samo treba naoružati strpljenjem, te na kraju krajeva, nismo dužni prodati stvar onome tko se javi, nego onome kome želimo.
2019 07 19
Mislim da je ok pitati za neki skuplji artikl prodavača bi li ti spustio cijenu,ali mislim da je suludo pitati za nešto jeftino npr 50 kn jel može za 40 s postarinom..Više bi mi u tom slučaju bilo fer da me osoba pita možete li mi pokloniti to.. Što se tiče određivanja cijena artikala vodim se time koliko sam ja platila i od te cijene odbijem neku cifru ako je noseno ili ima neko sitno oštećenje, često to bude i niže preko 50% jer smatram da ljudi i kupuju ovdje kako bi uštedjeli nešto novca,a dobili solidan komad. Sad pretjerivat s nekim cjenkanjem baš i ne volim jer je svak od nas tu iz nekog svog razloga ,npr ja prodam odjeću koju ne nosim,a gotovo je nova i kupim nešto novo sebi .. Na kraju krajeva svaka roba ima svog kupca pa ko voli nek izvoli 😊
2019 07 19
Nemam nista protiv, mada rijetko kad sama trazim popust, nekako mi bude neugodno. Ali sto god kupac predlozi, ljubazno odgovorim, nismo svi u istoj situaciji pa da mislim da je bezobrazluk da vec ionako jeftine stvari netko trazi jos jeftinije. Ako mi pase pristanem, ako ne odbijem i dobro.
2019 07 19
Nikad nisam niti jednu curku tražila da mi spusti cijenu....osobno, meni je to neugodno. Kad nekaj trebam, nađem artikl koji mi odgovara i u krajnjem slučaju cijena je ok, kontaktiram prodavačicu i kupim. Na skroz fer upite i ponude cura da im ja smanjim cijenu, vrlo rado sam pristala, čak i poslala poklončić. Al jedna mi je ponudila nižu cijenu s poštarinom od cijene oglašenog artikla...e to mi je skroz bez veze...nisam pristala. Ako njoj nije neugodno, pa nije niti meni odbiti ju. Cure, želim vam lijep i veseo vikend, s puno smijeha i bez nervoze. ;)
2019 07 19
U principu mi je drago da kupac ponudi svoju cijenu. Kad se uspijemo dogovoriti i obje strane zadovoljne, te su mi suradnje najdraže. S druge strane, ako smatram da je ponuđeni iznos premali, zahvalim se na interesu. Osobno mi cjenkanje nije jača strana. Moj najveći domet je..."koja je zadnja cijena s uključenim slanjem?". Što kaže Winxica, meni je neugodno cjenkati se.
2019 07 19
Ma meni se čini da se radi i o rasponu cijena, za nešto ispod 50 kn se neću baš cjenkati, ali nešto iznad, recimo nešto od 80 ili 100 bi možda i probala spustiti. Al ja uvijek nekako 20kn maksimalno idem dolje, koji god da je iznos haha :')
2019 07 19
Ja volim cjenkanje :) Kad su ljudi kulturni, sve se da dogovoriti. Naravno da nekad necu pristati na puno manju cijenu, ali da se mozemo naci na pola puta, mislim da mozemo :)
2019 07 19