Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

Mackoljupci :)

> Alalala1211: > Joj preslatka je slika gdje zajedno spavaju. Moja je i dalje luda. Ruke su mi kao bojno polje, ne znam vise sto da radim. Izgrizena i izgrebana, ta sam!! Smiri se malo prije spavanja i to je to, jedino tad je mozemo pomaziti bez da nas grize! Malo čvrste ruke ne bi škodilo😉 Kad vas krene gristi odlučno ne i lagano joj puhnite u njuškicu dok se ne okani grebanja i griženja ruku, nek nauči da su one samo za maženje i nošenje.
2019 10 17
> LeSock: > > Alalala1211: > > Joj preslatka je slika gdje zajedno spavaju. Moja je i dalje luda. Ruke su mi kao bojno polje, ne znam vise sto da radim. Izgrizena i izgrebana, ta sam!! Smiri se malo prije spavanja i to je to, jedino tad je mozemo pomaziti bez da nas grize! > Malo čvrste ruke ne bi škodilo😉 > Kad vas krene gristi odlučno ne i lagano joj puhnite u njuškicu dok se ne okani grebanja i griženja ruku, nek nauči da su one samo za maženje i nošenje. Vjerujte mi ispuhala se ja i isfrktala i izvikala svaki put kad grize i grebe, dakle maltene stalno, ispadam ja macka, a ne ona ahahah, ostadoh vise bez zraka ali ona me uopce ne sljivi samo navali jos jace. Stvarno se pocinjem brinuti hoce li se to ikada promijeniti. Ono zamislite sta ce to biti kad naraste, vec sad boli ko sam vrag. Samo gleda ruke i skace na njih ko luda, ako sakrijem sake grize povise sve sto dohvati, suludo!
2019 10 17
> Brdosuza: > Gušta na suncu..pa ga upeče 😂😂 > ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/3ec516f6788945917a281a63e878a2d3.jpg) Predivan <3
2019 10 17
> PretrpaniOrmar: > > Alalala1211: > > > LeSock: > > > > Alalala1211: > > > > Joj preslatka je slika gdje zajedno spavaju. Moja je i dalje luda. Ruke su mi kao bojno polje, ne znam vise sto da radim. Izgrizena i izgrebana, ta sam!! Smiri se malo prije spavanja i to je to, jedino tad je mozemo pomaziti bez da nas grize! > > > Malo čvrste ruke ne bi škodilo😉 > > > Kad vas krene gristi odlučno ne i lagano joj puhnite u njuškicu dok se ne okani grebanja i griženja ruku, nek nauči da su one samo za maženje i nošenje. > > Vjerujte mi ispuhala se ja i isfrktala i izvikala svaki put kad grize i grebe, dakle maltene stalno, ispadam ja macka, a ne ona ahahah, ostadoh vise bez zraka ali ona me uopce ne sljivi samo navali jos jace. Stvarno se pocinjem brinuti hoce li se to ikada promijeniti. Ono zamislite sta ce to biti kad naraste, vec sad boli ko sam vrag. Samo gleda ruke i skace na njih ko luda, ako sakrijem sake grize povise sve sto dohvati, suludo! > u pravilu nakon kastriranja se malo smire, ali ako je ona i dalje tako "agresivna" a po slikama je očito riječ o maloj maci, to je njezin način igre (pogotovo ako je ona jedina maca u kući). Razumite i nju sama je, nema nikoga za igru tko se zna igrati na njen način osim vas. Probajte ju istrčavati sa raznim mahalicama i lopticama - isto je i kod pasa, destruktivni su kad ne ispolje tu svoju energiju trčanjem ili igrom. Mi smo iz sličnog razloga nabavili Luigija da se Jeremy ima s kim igrati - najbolja odluka ikad :") > sada se njih dva ganjaju, grizu, jure i hrvaju po čitavom stanu - polome dosta toga, al ajd... :') Stvarno se dosta igramo sa njom i da jos je mala ima cca 2 mjeseca. Pokusati cu ubaciti krace ali cesce periode igre pa javim kako napredujemo. Mozda da pokusam i ignore kad poludi tako da shvati da tako nece dobiti nikakvu paznju, a kad napravi nesto dobro pomazit je ili dati joj malo hrane za nagradu.
2019 10 18
Osim toga nije mi bas jasno koliko cesto joj davati jesti, ona nije od maca koje pitaju ili mjaucu, ali uredno pojede kad joj se da hrana. Ponekad sve odjednom ponekad u nekoliko navrata ali da sam ja ona i ludujem ko ona, bila bi stalno gladna s obzirom na broj potrosenih kalorija ahahhaha. Ono kad je pogledam meni izgleda stvarno mrsava ali jede ona itekako, sad smo na 1070 tako da dobro napreduje.
2019 10 18
> PretrpaniOrmar: > ja svojima vlažnu hranu dajem 4-5 puta dnevno ali po malo...da ne stoji vani...a krekeriće im bacam po stanu pa ih oni love....tako da nekako kombiniramo vježbanje i hranu :s učiš u hodu.... Dobra ideja :) moja jede krekere samo ako joj ih natopim u malo vode pa se razmeksaju, valjda jos nema sve zubice ili su mlijecni pa joj ih je tesko ili dosadno gristi.
2019 10 18
@Alalala1211, nemoj se ništa brinuti, to je još mali razigrani mačić. uskoro će početi ''grebati'' s uvučenim kandžicama i postupno se smirivati. trenutno mu je sve izazov na igru. takva je sestrina maca koja ima 3 mjeseca. do nedavno joj se nije moglo približiti a da ne grize i grebe, a sada je već puno bolje. što se hranjena tiče, dok je još tako mali cca 2 velike žlice hrane 5x dnevno. kako odrasta spustiti hranjenje na 3-4x dnevno i malo povećati količinu. naš isto baš ne ljubi suhu hranu što je razumljivo jer još je mali i ima male zubiće i teško mu je to grickati, pa suhu miješamo s mokrom. @PretrpaniOrmar, dok ne kiše i ne kašlje, dobro je. prehlade kod maci su normalna pojava. ali ako ti krene kihati i kašljati, odmah do veterinara. nama su za oči preporučili običnu gazu i mlaku vodu. ako nastavi i dalje krmeljati, onda isto do veterinara da vam da mast za infekcije.
2019 10 18
> maloodjece: > @Alalala1211, nemoj se ništa brinuti, to je još mali razigrani mačić. uskoro će početi ''grebati'' s uvučenim kandžicama i postupno se smirivati. trenutno mu je sve izazov na igru. takva je sestrina maca koja ima 3 mjeseca. do nedavno joj se nije moglo približiti a da ne grize i grebe, a sada je već puno bolje. > što se hranjena tiče, dok je još tako mali cca 2 velike žlice hrane 5x dnevno. kako odrasta spustiti hranjenje na 3-4x dnevno i malo povećati količinu. naš isto baš ne ljubi suhu hranu što je razumljivo jer još je mali i ima male zubiće i teško mu je to grickati, pa suhu miješamo s mokrom. > @PretrpaniOrmar, dok ne kiše i ne kašlje, dobro je. prehlade kod maci su normalna pojava. ali ako ti krene kihati i kašljati, odmah do veterinara. nama su za oči preporučili običnu gazu i mlaku vodu. ako nastavi i dalje krmeljati, onda isto do veterinara da vam da mast za infekcije. Hvala na infu :)
2019 10 18
> PretrpaniOrmar: > moj je zdrav, to od Le Sock malo krmelja :") eto mi kada tipkam prije nego li popijem kavu do kraja :D
2019 10 18
Ja svojim mačkama ne trpam ništa osim onoga što preporučio vet, plafon su mi umjetne suze. Zasad su se oči smirile, imali smo jedno bljuvanje i sad cijeli dan spava standardno razvaljen s nogom u zraku🙄 Koliko mu god to bila trauma morali budemo k vetu ako vikend ne prođe, da su ovi bliže malo bolje opremljeni išli bi odmah, ali mi nije drago da ga naslijepo pikaju s antibioticima. Glistica je danas ujutro klincu ostao zatvoren na balkonu, nije skužio da je vani i zatvorio je vrata. Vele susjedi da je tulio do 11 bez prestanka, budala😂
2019 10 18
![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/03a6a0979b5f50330b0620e63f18f32c.jpg) Pa sad vi recite da ne izgledam kao klokan
2019 10 19
![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/b901b2a627d589b69f263e078e27ba03.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/92595704b096c38ee25d4c32809b80f4.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/0f59bccf150e812314a7ccc8ddc80ac7.jpg)
2019 10 19
Evo da se malo izjadam, upravo dosli od veta, pred dva dana mi je pocela odbijati hranu, igra se uredno, skace, trce, mazi se, ono izgleda kao apsolutno zdrava macka, danas povratila dva puta i nista vet napravila biokemiju krvi, sve ok plus CRP blago povisen, temperature nema, dobila antibiotik klavuksil, vitamin b12 i ptinolin ako je do zeluca, nesto poput peptorana, sutra i prekosutra opet pravac vet da ponovi injekciju. Cim smo dosli doma opet je povratila, vet je rekla da to i proljev moze bit reakcija na antibiotik, kakica za sada uredna. Uglavnom nema konkretnog objasnjenja sto je moglo uzrokovati povisen CRP, odbijanje hrane i povracanje. I sve to za lijepih 520 kn. Je li koja od vas imala slicnu situaciju? Stvarno sam zabrinuta.
2019 10 30
Pitanje je koliki je CRP, odnosno koliko je to blago povišenje? Mačke mogu povraćati zbog nakupljene dlake, pojedenog smrdljivog martina, stresa... Inače kojih mjesec dana vlada neka mačja viroza sa sličnim simptomima. Moji ju nisu dobili, ali po Zagrebu su ambulante pune bolesnih mačaka.
2019 10 31
ajoj :( naš je bio tjedan dana na injekcijama i još tjedan dana na klavocin sirupu jer je kihao, kašljao i imao upalu grla, ali nije povraćao niti odbijao hranu. sada je opet nešto počeo balaviti i jučer je iskašljao nekakvu hrpicu žute sluzi, kao šlajm neki pa pratimo da vidimo je li nešto ozbiljno ili ne. imam dojam da otkako smo ga udomili nikako da se do kraja oporavi, uvijek nešto! o troškovima veterinara neću ni pričati :s grozno je gledati da vam se životinja tako muči, a ne možete joj pomoći. znam da ti je sada teško, ali male mace su jednako osjetljive i podložne bolestima kao i one jako stare. visoki CRP može biti iz niza razloga - od prevelike aktivnosti mačke do infekcije. nemoj se previše brinuti, treba prvo vidjeti kako će terapija djelovati. držim palčeve da brzo ozdravi <3
2019 10 31
1 2 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 20