Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Slobodno vrijeme i hobiji /

Putovanja, odmori /

Prag-iskustva/savjeti :)

Pozdrav cure, planiramo za zimske praznike u prag na 4-5 dana pa ako neko ima preporuke za hotel, gdje sto posjetiti, kakva su iskustva..? 🥰🥰
2019 11 20
Križikove fontane, pod muss!!! Budu tematske projekcije na njima, kad sam ja bila na eskurziji u srednjoj zakačila nas projekcija mjuzikla Mamma Mia hahaha, ali isto je bilo zanimljivo. Karlov most, puno je priča vezano uz njega, ma što više toga obiđite :) Sjećam se da sam odsjela u hotelu Albion sa školom, nisu neka lijepa iskustva, imaju skupu suvenirnicu u prizemlju i kožne fotelje, internet tada 2012. nije bio besplatan. Ako ćete kupovati sokiće, grickalice i slično, zaobilazite kioske, uđite u trgovinu, dođe Vas duplo jeftinije, iako im je hrana gotovo bagatela (bila, valjda je i danas, donose pune gepeke kada dolaze na ljetovanje kod nas)... Imaju famoznu pivnicu gdje se isto možeš najest i napit za malo para i tako x-)
2019 11 20
Hvala😄!!
2019 11 20
Obavezno posjetiti restoran Restaurant U Templářů Celetná( adresa Celetná 27) drze ga makedonci i zaista je odlican.Sto se tice izlazaka jedan od boljih klubova je definitivno Karlovy Lazne.Obici i Praški Dvorac nalazi se na brdu tako da se vidi cijeli grad kad dodete gore.Probajte i njihove tradicionalne kobasice koje mozete kupiti na standovima na trgu, probaiti njihovo tradicionalno pice Becherovka i naravno pivo( Gambrinus,Staropramen,Kozel).Slazem se gore s prethodnim komentarom da kupujete u trgovinama jer zaista su im cijene povoljne.Ono sto je nezaobilazno u Pragu jest trdelnik, odnosno chimney cake.Jos jedno mjesto za obici je Židovska cetvrt koja se nalazi između Starog trga i rijeke Vltave tu mozete posjetiti Kafkinu kucu koja je danas muzej.Neke od dobrih pivnica su vam Pivnica Fleku,The Pub..eto nadam se da sam bar malo pomogla, bila sam vec 2 puta u Pragu i definitivno je grad u koji se rado vracam,predivno je,zaista ima puno toga sto se moze vidjeti,probati..:)
2019 11 21
Prag je predivan, nudi puno toga zanimljivog i ne može se u par dana sve ni proći. Malo praktičnih savjeta s moje strane: 1. klopu i cugu ne ići konzumirati u restorane i birceve koji su na trgu ili pored znamenitosti; u sporednim uličicama u blizini se prođe puno jeftinije. Drugo, dok se šećete po ulicama, dućančićima i sl., Obavezno nositi torbu/ ruksak naprijed i držati rukom, paziti u svakom trenutku jer ima jako puno džeparoša. Treće, meni dosta bitno jer sam kavopija: česi ne znaju skuhat kavu. Ukoliko želite popiti kavu, izaberite jedan od kafića ili restorana koje drže Bosanci. Ima ih jako puno, istaknuto je ime vlasnika ispod naziva. Sretan put i nezaboravno iskustvo želim! 😊
2019 11 24