Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

Božićnice poslodavca

Nadam se da pitanje nije preosobno.. Dobivate li božićnicu i ako da, koliko? Nećemo sad raditi (anti)reklame, ali ja radim u jednom privatnoj firmi, dosta velikoj (oko 400 zaposlenih) i mi božićnicu ne dobivamo. Ništa. Nada. Niente. Pardon, dobivamo poklone u vidu vina, pince, slatkiša, i sl, odokativno procijenjene vrijednosti do 100kn. Ali keša nema :) Inače je firma korektna, plaća je solidna, opis posla i radni uvjeti su poprilično dobri, ali eto božićnice nema. Zanima me kako je kod drugih, jer zapravo imam osjećaj da rijetko koja firma nema tu praksu. Pa krenite me tješiti :)
2019 12 10
Moj otac ima poduzeće s malim brojem zaposlenih, korektna plaća s obzirom na posao koji rade, plaćen im je gablec svaki dan, prijevoz u vidu autobusne karte koja sjeda na plaću. Nema praksu isplačivati im božićnice već im svakome na ruke daje nešto novca kao nagradu za godišnji rad ili simulaciju. Osobno mi se više sviđa taj način odnosno taj naziv, čemu poklanjanje nečega za Božić. Ovako im uruči novce i kaže: bili smo dobri ove godine, iduće možemo još, hvala. I slobodni su od 22.12. do 7.1. što isto nije zanemarivo u današnje doba. A mama je dobila 1000 kn bon i 1000 kn na plaću. Lijepa gesta u svakom slučaju, ali kažem, ne vidim obavezu da netko isplaćuje poklon za Božić
2019 12 10
Radim u drzavnoj firmi sa oko 200-300 zaposlenih. Place su redovite i okej, nazalost bez ikakvih simulacija. Dobivamo minimalni iznos božićnice (saznala sam to nakon sto sam je dobila i tako joj se veselila :D ) i bon za supermarket u vrijednosti 400kn. Muka mi je kad cujem sto sve dobivaju drugi u privatnim i drzavnim firmama, hah.
2019 12 10
Kak to mislite simulacije, curke? :') A što se božićnice tiče, javni sektor dobije koliko dobije. Javno je.
2019 12 10
Pretpostavljam da su cure mislile na stimulaciju.
2019 12 10
Nas ove godine sve zakačilo, i bon i nagrada i stimulacija...ko bi gori sad je doli...
2019 12 10
> valeera: > Pretpostavljam da su cure mislile na stimulaciju. Haha autokorekt. Prebaci mi odmah Pa i nije baš najizvornija hrvatska riječ, istina
2019 12 10
> Mikimaus1213: > Nadam se da pitanje nije preosobno.. Dobivate li božićnicu i ako da, koliko? > Nećemo sad raditi (anti)reklame, ali ja radim u jednom privatnoj firmi, dosta velikoj (oko 400 zaposlenih) i mi božićnicu ne dobivamo. Ništa. Nada. Niente. Pardon, dobivamo poklone u vidu vina, pince, slatkiša, i sl, odokativno procijenjene vrijednosti do 100kn. Ali keša nema :) Inače je firma korektna, plaća je solidna, opis posla i radni uvjeti su poprilično dobri, ali eto božićnice nema. Zanima me kako je kod drugih, jer zapravo imam osjećaj da rijetko koja firma nema tu praksu. Pa krenite me tješiti :) Privatna firma, bavi se raznim djelatnostima...oko 300 zaposlenih. Nikad nista. Ni vino, koje bi se moglo dati, jer se jedna vrsta djelatnosti mog direktora dotice i alkohola. Eto marvo radnička iz privatnog sektora! 😂😂
2019 12 10
Državni vrtić , božićnica 1250 kn, svi zadovoljni i veseli 🎄✨💫
2019 12 10
Privatna firma, ni slobodni dan na Božić/novu godinu, a kamoli ikakav poklon ili nedajbože božićnicu. Ako budemo dobri možda nam za Božić uplate doprinose kako su obećali ( ne znam bih li tu stavila emotikona koji plače od tuge ili smijeha). Prvi posao nakon faksa, tu sam radi toga što nisam mogla naći nešto drugo s plaćom s kojom bih mogla preživjeti (živim sama u podstanarskom stanu) dok ne uleti nešto u struci.
2019 12 10
Pepco 500kn 💃💝
2019 12 10
Privatna firma, nema ničega kod nas. x-) Što se tiče radnih uvjeta, sve korektno i prosječno. Prodaju foru da nam plate domjenak pa je to umjesto božićnice. Ali ako ne ideš na domjenak ne dobiješ ništa. x-) Kakve cifre čujem da se dobivaju po državnim firmama da bi isključivo zbog toga samo otišla u državni sektor. ,:)
2019 12 11
privatna firma nit stimulacija, nit božićnice, ove godine čak ni kemijske nismo dobili (inače svake godine bude kemijski i kalendara i privjesaka za kupce pa i mi dobijemo po koji komad) Božić, Štefanje i Novu godinu ne radim jer su državni praznici, ostalo sve radim normalno, čak nije ni skraćeno na Badnjak i Staru godinu godišnjeg nemam jer nisam tu još punu godinu, a ono kaj je bilo su mi uzeli po ljeti kad su zatvorili dućan na 15 dana (njihova odluka jer u 8mj nema nikakve prodaje) uzet bolovanje mi je preskupo jer mi skinu 123kn/dan jedina prednost je kad sam sama u dućanu i odradim sve radnje i predradnje smijem sjest i tipkat na mob (ima dućana di nesmiješ ni na mobu bit)
2019 12 11
Znači ima nas :D Moram priznati da ste me malo utješile kad vidim da smo u istom sosu :P Di god se okrenem čujem dobivaju lijepe božićnice, većina sa kojima razgovaram kažu 1000+, čak dosta njih prima 13. plaću, pa to budu stvarno velike cifre. Ja osobno bi bila prezadovoljna i sa parsto kuna, 300,500kn. Čisto neka gesta i znak da te poslodavac cijeni
2019 12 11
Necu spominjati naziv firme, al privatna je firma. Prošle godine po prvi put nam je nešto odlucio uplatiti sto se tice bozicnice i to je bilo 200 kn... i jedno mjesec-dva kukao kak nam je dao taj novac... 😭😭😭😭
2019 12 17