Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

Provjera prijevoda na eng jezik

Trebala bih preporuke za stranice na kojima se može provjeriti da li je neki tekst s hrvatskog na engleski jezik dobro preveden? Znam da postoji hrvatska stranica na kojoj se može provjeriti koliko točno je gramatički napisan tekst na hrvatskom jeziku. Ali me zanima i prijevod na engleski, jesu li dobro gramatički posložene riječi i je li njihovo značenje ispravno prevedeno. Molila bih za pomoć ako nađete naziv stranice ili link (možete se i privatno javiti s linkom, jer ne znam podržava li forum postove koji sadrže link neke druge stranice). Puno hvala svima koji će odvojiti svoje vrijeme i pomoći mi.
2020 02 18
Gđa se bavi prijevodima na engleski, pa možda da se sa njom konzultirate? --> https://mojekrpice.hr/zanazg-9612
2020 02 18
to koliko znam radi čovjek, a ne stroj
2020 02 18
Ne bih da me krivo shvatite. Prevest ću sama, samo bih nakon toga provjerila tekst da li je sve ok. Postoji dosta programa/aplikacija za to pa sam pitala preporuku ukoliko netko ima provjereno da je to koristio i može preporučiti da je to ok. Čovjek može i crtati pa svejedno postoje razni programi za crtanje. Tako i ja tražim preporuku za provjeru prijevoda.
2020 02 18
Mislim da ne postoji program za to. Program ili aplikacija ili stranica prevodi na grubo, a onda lektor teksta , tj covjek koji se time bavi ispravi jezicne i gramaticke pogreske
2020 02 18
> Ivanalovak: > Mislim da ne postoji program za to. Postoji, ja redovno koristim ovaj za hrvatski. Za eng konkretno ne znam, ako ne pronađete googlanjem možete uvijek pitati nekog tko se time bavi ili izvornog govornika da vam, ovisno o dužini teksta, izađe u susret i pregleda, ali pretpostavljam da to već znate pa ono
2020 02 18
Program za hrvatski popravlja samo katastrofalne pogreške, ali ne i jezične finese, mislim da još uvijek podcrtava superlative (npr. najjadniji) jer tu vidi dva slova j....
2020 02 19
Pozdrav svima i hvala korisnici malllaaaa na preporuci. Imate stranice tipa Grammarly ili Scribens, ali takve vam aplikacije uglavnom samo upućuju na pogreške, ne nude izraze koji su prikladniji, te ne mijenjanju cijelu strukturu rečenice, što je često potrebno kada se radi o prijevodu na strani jezik. Ako se odlučite test dati na lekturu prevoditelju, tu sam. :-D
2020 02 21