Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

Pošta preporučeno 27 kn!?!?

Slanje pošiljke kao paket do 100kn vrijednosti je 18kn ili 20kn ako zelite da postar donese paket kuci. Ali ako stavite vrijednost 300kn onda postarina skace na 27kuna S obzirom sa su naocale (ne znam da li je u pitanju neka skuplji brend) mozda je cura racunala vecu vrijednost ukoliko se zagubi...
2020 05 28
Točno i meni max 18kn ... Nikad nisam platila više..
2020 05 28
Ja cure moje ne znam u kojoj pošti vi saljete,ali ja najcesce saljem u Zagrebu na vodnikovoj i jednom sam platila za sat postarinu 29 kn dok bi drugi dan slala majicu i platila postarinu 20 kn.Meni nikad nije jasno kak oni to racunaju.Znam da ide po tezini ali oni ko da svaki put mi daju drugu cijenu za postarinu.
2020 05 28
> lucija95biebss: > Ja cure moje ne znam u kojoj pošti vi saljete,ali ja najcesce saljem u Zagrebu na vodnikovoj i jednom sam platila za sat postarinu 29 kn dok bi drugi dan slala majicu i platila postarinu 20 kn.Meni nikad nije jasno kak oni to racunaju.Znam da ide po tezini ali oni ko da svaki put mi daju drugu cijenu za postarinu. Na svakoj potvrdi ti pise tezina tako da nema sta tu bit nejasno. A drugo je to ako ti uvale dodatne usluge bez pitanja. Meni je jedanput uvaljala da ide prioritetno bez pitanja i trazila sam storno i da stavi bez toga.
2020 05 29
> lucija95biebss: > Ja cure moje ne znam u kojoj pošti vi saljete,ali ja najcesce saljem u Zagrebu na vodnikovoj i jednom sam platila za sat postarinu 29 kn dok bi drugi dan slala majicu i platila postarinu 20 kn.Meni nikad nije jasno kak oni to racunaju.Znam da ide po tezini ali oni ko da svaki put mi daju drugu cijenu za postarinu. I meni ovako - pošta na Gruškoj. Svaki put drugačije. Odjeću najčešće šaljem u kuverti s mjehurićima, nju platim posebno cca 4 kn i to ne računam u poštarinu. Ali baš svaki put neka druga cifra bude, zato pokušavam najviše slati Tiskom jer je barem cijena fiksna. Vidim da se tu spominje slanje kao obični paket za 18 kuna. Znači li to da je takav obični paket manje osiguran od pošiljke s preporukom?
2020 05 29
Ako se artikl šalje kao preporučena pošiljka, što je pismo teže, to je veća postarina, i ako još ubacite neku uslugu kao brza dostava ili povratnica - naravno da se popne do 29kn a ne trebate dodatne usluge jer na preporučenu dobijete opet br za praćenje, osim ako kupac želi i plaća veću poštarinu Ako se šalje kao običan paket do 2 kg,u vrijednosti do 100kn, poštarina je 18kn, i nikakve dodatne usluge ne treba tražiti jer je praćenje već uključeno u tu cijenu. šaljem iz Zagreba, ugl s trnja, izvažem artikl doma i prema postinom online cjeniku izračunam kolika će biti poštarina. i nikada nisam imala dodatne troškove (osim za crveni kriz)
2020 05 29
> MiniMini: > > lucija95biebss: > > Ja cure moje ne znam u kojoj pošti vi saljete,ali ja najcesce saljem u Zagrebu na vodnikovoj i jednom sam platila za sat postarinu 29 kn dok bi drugi dan slala majicu i platila postarinu 20 kn.Meni nikad nije jasno kak oni to racunaju.Znam da ide po tezini ali oni ko da svaki put mi daju drugu cijenu za postarinu. > I meni ovako - pošta na Gruškoj. Svaki put drugačije. Odjeću najčešće šaljem u kuverti s mjehurićima, nju platim posebno cca 4 kn i to ne računam u poštarinu. Ali baš svaki put neka druga cifra bude, zato pokušavam najviše slati Tiskom jer je barem cijena fiksna. > Vidim da se tu spominje slanje kao obični paket za 18 kuna. Znači li to da je takav obični paket manje osiguran od pošiljke s preporukom? Odjeću je najbolje slati kao običan paket, jer do 2kg je 18kn pt. ako se salje u kuverti, preporučeno - što je roba teža to je i cijena veća
2020 05 29
Zato je meni Tisak najbolji jer je cijena poštarine sigurna. Naravno ako imate mogućnost primanja Tiskom. 😊
2020 05 29
> bigorange: > > MiniMini: > > > lucija95biebss: > > > Ja cure moje ne znam u kojoj pošti vi saljete,ali ja najcesce saljem u Zagrebu na vodnikovoj i jednom sam platila za sat postarinu 29 kn dok bi drugi dan slala majicu i platila postarinu 20 kn.Meni nikad nije jasno kak oni to racunaju.Znam da ide po tezini ali oni ko da svaki put mi daju drugu cijenu za postarinu. > > I meni ovako - pošta na Gruškoj. Svaki put drugačije. Odjeću najčešće šaljem u kuverti s mjehurićima, nju platim posebno cca 4 kn i to ne računam u poštarinu. Ali baš svaki put neka druga cifra bude, zato pokušavam najviše slati Tiskom jer je barem cijena fiksna. > > Vidim da se tu spominje slanje kao obični paket za 18 kuna. Znači li to da je takav obični paket manje osiguran od pošiljke s preporukom? > Odjeću je najbolje slati kao običan paket, jer do 2kg je 18kn pt. ako se salje u kuverti, preporučeno - što je roba teža to je i cijena veća Tako i ja radim. Meni su rekli da vrijednost do 100kn mogu napisati ako saljem paket, al ako saljem preporuceno, ne mogu staviti nikakvu vrijednost. Je li to znaci da u slucaju gubitka preporucenog slanja, nikome nista? Onda na isto nam dode obicno Il preporuceno slanje, sto se tice gubitka i vrijednosti... PS kad kupujem, u vecini slucajeva kazem obicno slanje, jer mi je do sada sve bilo u redu, cak mi zna obicno slanje brze dodi od preporucenog, pa sad ti budi pametan😅
2020 05 29
U slučaju gubitka preporučene pošiljke možete od Pošte izvući iznos od 5 ili 6, nisam sigurna, plaćenih poštarina. U slučaju gubitka pošiljke poslane kao paket, Pošta vam nadoknadi gubitak u visini poštarine plus naznačenu vrijednost. Obično slanje je najgora moguća varijanta, nema nikakvog dokaza da je poslano, nikakvog dokaza da je stiglo, nikakvog dokaza da nije stiglo i sve varijante muljaže su moguće. A u slučaju stvarnog gubljenja Pošta ,jasno, ne odgovara i ne nadoknađuje ništa.
2020 05 29
> lara96: > > bigorange: > > > MiniMini: > > > > lucija95biebss: > > > > Ja cure moje ne znam u kojoj pošti vi saljete,ali ja najcesce saljem u Zagrebu na vodnikovoj i jednom sam platila za sat postarinu 29 kn dok bi drugi dan slala majicu i platila postarinu 20 kn.Meni nikad nije jasno kak oni to racunaju.Znam da ide po tezini ali oni ko da svaki put mi daju drugu cijenu za postarinu. > > > I meni ovako - pošta na Gruškoj. Svaki put drugačije. Odjeću najčešće šaljem u kuverti s mjehurićima, nju platim posebno cca 4 kn i to ne računam u poštarinu. Ali baš svaki put neka druga cifra bude, zato pokušavam najviše slati Tiskom jer je barem cijena fiksna. > > > Vidim da se tu spominje slanje kao obični paket za 18 kuna. Znači li to da je takav obični paket manje osiguran od pošiljke s preporukom? > > Odjeću je najbolje slati kao običan paket, jer do 2kg je 18kn pt. ako se salje u kuverti, preporučeno - što je roba teža to je i cijena veća > Tako i ja radim. Meni su rekli da vrijednost do 100kn mogu napisati ako saljem paket, al ako saljem preporuceno, ne mogu staviti nikakvu vrijednost. Je li to znaci da u slucaju gubitka preporucenog slanja, nikome nista? Onda na isto nam dode obicno Il preporuceno slanje, sto se tice gubitka i vrijednosti... > PS kad kupujem, u vecini slucajeva kazem obicno slanje, jer mi je do sada sve bilo u redu, cak mi zna obicno slanje brze dodi od preporucenog, pa sad ti budi pametan😅 Možete staviti i vrijednost od 500, 600...kn, ali tada se i poštarina povećava. Preporučeno slanje nema veze s brzinom dospijeća. Pošiljka može i ne mora stići prije one poslane 'obično' . Jedino 'prioritetno' slanje utječe na brže stizanje, ali - to često ne bude tako.
2020 05 29
> gitadevi: > U slučaju gubitka preporučene pošiljke možete od Pošte izvući iznos od 5 ili 6, nisam sigurna, plaćenih poštarina. > U slučaju gubitka pošiljke poslane kao paket, Pošta vam nadoknadi gubitak u visini poštarine plus naznačenu vrijednost. > Obično slanje je najgora moguća varijanta, nema nikakvog dokaza da je poslano, nikakvog dokaza da je stiglo, nikakvog dokaza da nije stiglo i sve varijante muljaže su moguće. A u slučaju stvarnog gubljenja Pošta ,jasno, ne odgovara i ne nadoknađuje ništa. Hvala na odgovoru.🙂
2020 05 29
Da li se poštom uopće može slati preporučeno? Sjećam se da sam negdje u siječnju imala procedure s poštom - jer su mi tvrdili da od sada ne mogu slati ništa u koverti i preporučeno - osim dokumenta. Znači samo kao paket. Ne znam da li se nešto promijenilo od tada (jer mi je glupo doći u poštu kad su me već jednom otpilili da ne može) - sada sve šaljem preko Tiska. Točno znam kolika će biti poštarina + što ponekad neke tanje stvari uredno prošvercam u koverti. Jer slanje poštom kao paket opet znači da će kupac morati ići u poštu po to (a to sad znači u pravilu puno čekanja - barem je tako kod mene)... Kioska ipak ima više, a i ne čeka se ispred kioska po pola sata kao u (mojoj) pošti... :')
2020 06 02
Ma dajte molim vas. Naravno da se može slati preporučeno. Bitno je samo da je 'pristojno ' zapakirano. Ja sam prošli tjedan poslala parfem , u njegovoj originalnoj kutiji i zatim u koverti s mjehurićima, kao preporuku.Inače okretnem Tiskov paket naopako pa tako šaljem, ili kupim Poštine kutije, ako mi ponestane zaliha. I uvijek se točno zna kolika je poštarina, jer se ona naplaćuje po gramaži, a može se i doma izvagati pošiljka, pa znati kolika će biti poštarina. Nije točno ni to da se po svaki paket mora na Poštu, ako se doplati za donošenje na vrata.
2020 06 02
1 2