Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Pomoć na stranici /

Zabranjeni proizvodi, brisanje proizvoda i blokiranje korisnika - nejasnoće?

Ako se na MK može roba pokloniti i zamijeniti, zašto ne bi smjele biti povratne za te suradnje?
2020 08 17
> VeraM36: > Ako se na MK može roba pokloniti i zamijeniti, zašto ne bi smjele biti povratne za te suradnje? Pa kad postoje recenzije samo za Prodavaca ili Kupca. Zna se sto znaci kupac a sto prodavac. Ne mozemo mijesati kruske I jabuke. Npr. ja kao prodavac zelim vidjeti recenzije kupaca tj. osoba koje su nesto kupile - platile. Time dobivam informaciju da je kupac odgovoran, uplatio na vrijeme, nije nikog prevario itd. Ako osoba ima 100 rezencija kao kupac (a zapravo je primaoc poklona), to stvara prividnu pozitivnu informaciju o kupcu a zapravo to kupac uopce nije nego primatelj poklona. Isto vrijedi I za prodavaca. Zato bih htjela da administrator odgovori na moje pitanje is prethodnog posta a vezano uz recenzije za poklone/zamjene.
2020 08 18
![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/ecb59f0ee216a21838728f217bb2a3c6.jpg) https://mojekrpice.hr/blog/3/povratne-informacije
2020 08 18
> Admin2nd: > ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/ecb59f0ee216a21838728f217bb2a3c6.jpg) > https://mojekrpice.hr/blog/3/povratne-informacije Hvala. Prema tome, recenzije na temelju poklanjanja ne bi trebale postojati tj. trebale bi se brisati. Zahvaliti se moze u inbox a javnim zahvalama nema mjesta u recenzijama jer je to jeftino skupljanje laznih recenzija sto nije dozvoljeno I kao takvo trebalo bi biti kaznjivo. Tako da vi, administrator, imate posla preko glave sto se tice I brisanja recenzija pojedinih korisnika za suradnje koje se nikad nisu ni dogodile.
2020 08 18
Na našem sajtu ima puno prečih i bitnijih problema kojima se treba posvetiti prije takvog tipa brisanja povratnih. Čak i s troje modmina.
2020 08 18
> MissSenorita2: > > Admin2nd: > Hvala. Prema tome, recenzije na temelju poklanjanja ne bi trebale postojati tj. trebale bi se brisati. > Zahvaliti se moze u inbox a javnim zahvalama nema mjesta u recenzijama jer je to jeftino skupljanje laznih recenzija sto nije dozvoljeno I kao takvo trebalo bi biti kaznjivo. > Tako da vi, administrator, imate posla preko glave sto se tice I brisanja recenzija pojedinih korisnika za suradnje koje se nikad nisu ni dogodile. Te suradnje NISU lažne i DOGODILE su se. Priznajem, ja ih imam dosta po tom pitanju. Ali gledajte jednu stvar, i kada se radi o poklanjanju, u redu je da druga strana podmiri makar poštarinu. I tu ona "plaća" i po tome se može zaključiti da li je odgovorna ili ne. Ima ljudi koji žele apsolutno SVE, sve im treba, još očekuju od tih koji im poklanjaju da i poštarina ide na njihov trošak. Ne vidim ništa loše u ostavljanju javne zahvale i za takve slučajeve. Lijepo je poklanjati. Poklanjalo se meni, poklanjala sam i ja drugima. Recimo, kroz zamjene, uvijek ubacim par stvari koje osoba nije naručila, ja se riješim viška, a možda drugoj strani dobro dođe. Na jedan način i to je poklanjanje. Umjesto 1 majice koja košta recimo 20-30 kn, ja ih ubacim još par, prema tome, praktički se radi o poklanjanju. Po meni je poklanjanje i prodaja stvari u bescijenje, tipa po komadu 5 kn. Ako ćemo gledati realno, velika je razlika između kupca koji jednu stvar plati nekoliko tisuća kuna i kupca koji kupi 5-6 stvari za 100 kn. Onda bi trebalo navesti u povratnima i "novčanu vrijednost" suradnje koja je završila kupoprodajom. Mislim da bi tada ovaj portal izgubio svaki smisao.
2020 08 18
MissSenorita2, moram vam zamjeriti što niste spremni priznati grešku. Recimo, u vezi poklanjanja ste tehnicki bili u pravu prema FQA, a za zamjene niste. A vi ste istaknuli samo ovaj dio gdje ste u pravu. Ja sam bila u krivu za dosta toga, oglasavala sam stvari koje nisu dozvoljene i stavljala oglase koji su zabranjeni. Zašto? Jednostavno nisam citala pravila. Radila sam sto vidim da drugi rade. Sad sam citajući ovu temu ispravila greške, nadam se sve. Zasto i Vi ne možete priznati da ste nesto pogriješili i nastaviti dalje? A što se tice povratinih, ja sam svakom mom kupcu i prodavaču ostavila recenziju, a meni nisu bar trećina. I što sad, njima na dušu sto se kaže. Ja svoje neću brisat jer iza njih stojim, ali isto tako neću dizat frku jer ih imam 29 umjesto 35,36. Sto sad.....
2020 08 18
Istina, jer nisam znala da su recenzije za zamjene moguce (bar po mojoj logici jer ne znam tko je u tom slucaju kupac a tko prodavac), zato sam i trazila admina da pojasni kad su moguce a kad nisu. Po meni bi trebalo biti onda barem 3 kategorije (prodaja, kupnja, zamjena), a ukoliko je dozvoljeno I za poklanjanje, 4.kategorija - poklanjanje. Cisto iz razloga jer se broj stvarnih kupac-prodavac recenzija na takav nacin moze razvodniti. Navedeni primjeri iz jednog od prethodnog posta su samo neki primjeri gdje korisnici jasno napisu da je nesto bilo poklonjeno, ali puno je rezencija npr. "Super", palac gore itd. gdje se ne dobije nikakva informacija o kupnji/prodaji I ne zna se je li to bilo zbog poklona ili stvarne kupac-prodavac suradnje. Svatko voli primati poklone I na poklone ce se sigurno dobiti slatkorjecive rezencije ali im nije mjesto na kupnja/prodaja vec na poklanjanje, a te kategorije zasad nema.
2020 08 18
> Admin2nd: > Na našem sajtu ima puno prečih i bitnijih problema kojima se treba posvetiti prije takvog tipa brisanja povratnih. Čak i s troje modmina. Pa ne znam bas, recenzija sam se dotakla jer ste imali vremena meni brisati recenzije vjernih kupaca na novom profilu, a stari profil ste mi neutemljeno blokirali, cime sam automatski izgubila 9 odlicnih recenzija. Tako da zelim razjasniti sve pa tako I recenzije. A ako se recenzije dijele sakom I kapom za svako poklanjanje (makar meni nema logike jer nitko u tom slucaju nije ni prodavac ni kupac), kao I za prodaje zabranjenih artikala, onda vase brisanje bilo kakvih recenzija (I mojih I bilo cijih) opet je neprofesionalno I neozbiljno I time radite stetu osobi kojoj brisete. Zato ubuduce razmislite o svojim postupcima koji mogu nekome nanijeti stetu I provjerite da time ne krsite Zakone RH I prava korisnika.
2020 08 18
Imam pitanje za admin. zanima me zašto se profili blokiranih članova ne izbrišu. Jel ne stignete ili konkretan razlog ima.
2020 08 19
Odgovorila sam na nekoj od tema, neke profile obrišem, a neke ostavim s artiklima kako bismo ih prepoznali u slučaju otvaranja novih.
2020 08 19
1 2 ... 13 14 15