Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

Kako zastititi psa?

Postovanje,moje pitanje je kako zastititi psa od cjepiva protiv bjesnoce koje je pogubno po psa ako se cijepi svake godine a inzistiraju na tome?
2020 09 27
Prema našem zakonu dužni ste psa cijepiti protiv bjesnila neovisno o tome kakav je vaš stav o tome.
2020 09 27
> gitadevi: > Prema našem zakonu dužni ste psa cijepiti protiv bjesnila neovisno o tome kakav je vaš stav o tome. Znam da je na snazi uzimanje novca na stetu pasa i vlasnika pod izgovorom borbe protiv bjesnoce.Nadam se nekim pozitivnim pricama na tu temu.
2020 09 27
Kakvim pozitivnim pricama? Ljudi koji su zaobisli zakone i time riskiraju zdravlje drugih pasa i ljudi u slucaju da ih vas ljubimac, ako dode do bjesnoce dakako, ugrize? Ne bi to nazvala pozitivnim pricama niti cijepljenje uzimanjem novca. Pricate o zastiti psa, a tude ljubimce ne bi zastitili. Zanimljivo.
2020 09 27
Bjesnoća nije iskorijenjena. Lani su nađeni šišmiši koji su bili oboljeli. Predlani i ove godine lisice. I tako uvijek negdje bude pronađena bolesna životinja. Budući da je bjesnoća tzv. zoonoza, odnosno bolest koja prelazi sa životinja na ljude, suludo je uopće raspravljati o izbjegavanju cjepiva, a i kažnjivo je.
2020 09 27
> nefertiti111: > Kakvim pozitivnim pricama? Ljudi koji su zaobisli zakone i time riskiraju zdravlje drugih pasa i ljudi u slucaju da ih vas ljubimac, ako dode do bjesnoce dakako, ugrize? > Ne bi to nazvala pozitivnim pricama niti cijepljenje uzimanjem novca. Pricate o zastiti psa, a tude ljubimce ne bi zastitili. Zanimljivo. Niste culi da je dovoljno cijepiti po uputama prizvodjaca cjepiva i da je dovoljno cijepiti svake dvije ili tri godine i da postoji pretraga kojom se moze ustanoviti da li je potrebno cijepiti i kada ..i zastita psa mi je na prvom mjestu .Ja sam od onih sto skupljaju sto drugi bace,ne zanima me ciji je..ja ih volim,sve.
2020 09 27
> Tanči14: > Bjesnoća nije iskorijenjena. > Lani su nađeni šišmiši koji su bili oboljeli. > Predlani i ove godine lisice. > I tako uvijek negdje bude pronađena bolesna životinja. > Budući da je bjesnoća tzv. zoonoza, odnosno bolest koja prelazi sa životinja na ljude, suludo je uopće raspravljati o izbjegavanju cjepiva, a i kažnjivo je. Mora da se bjesnoca samo Hrvatske drzi posto susjedne zemlje cijepe po uputama prizvodjaca ili nije uopce obavezno.
2020 09 27
U jeku epidemije COVID-19 i gotovo milijun umrlih od iste, uistinu nema mjesta ovakvom sarkazmu. Zakoni RH su jasni- obaveza vlasnika pasa je cijepiti psa jednom godišnje protiv bjesnoće. Ostale zemlje me ne zanimaju. Ne cijepite li psa, očekujte poziv suca za prekršaje i kaznu i svejedno ćete tada morati cijepiti psa. IlDruga opcija je da odselite u neku od zemalja na koje se pozivate.
2020 09 27
> Tanči14: > U jeku epidemije COVID-19 i gotovo milijun umrlih od iste, uistinu nema mjesta ovakvom sarkazmu. > Zakoni RH su jasni- obaveza vlasnika pasa je cijepiti psa jednom godišnje protiv bjesnoće. > Ostale zemlje me ne zanimaju. > Ne cijepite li psa, očekujte poziv suca za prekršaje i kaznu i svejedno ćete tada morati cijepiti psa. > IlDruga opcija je da odselite u neku od zemalja na koje se pozivate. Vi lobirate?Inace,cemu ovaj brifing,ne mislite valjda da mozete utjecati na moje zivotne odluke.
2020 09 27
> teodora1: > Postovanje,moje pitanje je kako zastititi psa od cjepiva protiv bjesnoce koje je pogubno po psa ako se cijepi svake godine a inzistiraju na tome? Nemate previše brige ,oni ta cjepiva za bjesnoću smanje ili razrjede, ali cjena ostaje ista.i sam vet nam je priznao to , On nam je kao kućni prijatelj jer imamo OPG i surađujemo često,tako da je to sve muljaža i zarada nažalost.I upravu ste svake druge godine bih trebalo tako je nama i rekao veterinar ,ali zašto da se bune ako zakon tako kaže.Ja cjepim psa i sve ostalo, i neobavezna cjepiva isto, nekako mislim da više koristi daju, nego štete.
2020 09 27
> EMINNAD: > > teodora1: > > Postovanje,moje pitanje je kako zastititi psa od cjepiva protiv bjesnoce koje je pogubno po psa ako se cijepi svake godine a inzistiraju na tome? > Nemate previše brige ,oni ta cjepiva za bjesnoću smanje ili razrjede, ali cjena ostaje ista.i sam vet nam je priznao to , On nam je kao kućni prijatelj jer imamo OPG i surađujemo često,tako da je to sve muljaža i zarada nažalost.I upravu ste svake druge godine bih trebalo tako je nama i rekao veterinar ,ali zašto da se bune ako zakon tako kaže.Ja cjepim psa i sve ostalo, i neobavezna cjepiva isto, nekako mislim da više koristi daju, nego štete. Skoro da mi je drago procitati jer mi stvarno nije do novca.
2020 09 27
> teodora1: > Postovanje,moje pitanje je kako zastititi psa od cjepiva protiv bjesnoce koje je pogubno po psa ako se cijepi svake godine a inzistiraju na tome? Ja imam psa koji ima 2 kg i nigdje ne ide od mene,tako da nema šanse da dobije bjesnoću.Cijepim ga samo protiv zaraznih bolesti i to u dogovoru s veterinarom. On mi je da me on neće prijaviti. Morate znati i to da ne možete prijeći granicu sa psom,ukoliko nije.cijepljen protiv bjesnoće,najmanje 3 tjedna prije prijelaza granice.Čipiran vam obavezno mora biti,jer ako vas slučajno zaustavi komunalna ,a pas nije čipiran,plaćate kaznu.Moja susjeda je prošlu zimu platila 200 kn.Pretpostavljam da onda provjeravaju i da li je pas cijepljen protiv bjesnoće.Tako da vam je to rizik na vlastitu odgovornost.U svakom slučaju,ako imate većeg psa,pametnije bi bilo da ga cijepite jer su veće šanse da vas zaustave.Ja svog uglavnom nosim u torbi,osobito zimi,pa nije primjetan.
2020 09 28
Potpuno ste u pravu, cijepljenje jednom u dvije godine dostatno je prema uputama proizvođača. Ovdje se reagiralo uglavnom na vaše pitanje kako zaštititi psa od obaveznog cijepljenja - možda je pitanje nespretno sročeno - pa se i odgovorilo da je to, zapravo , nemoguće, jer je zakon kakav je . Ne obazirite se na to što su neki nepotrebno grubi i neljubazni u komunikaciji. Oni koji skrbe o više pasa češće su na meti inspekcija (često i zbog prijava jalnih susjeda), kaznama se iz novčanika izvuče više love nego za cijepljenje, a psa se onda ipak mora cijepiti. A cjepivo, svi znamo, ima dobrih i loših strana, nevezano kome je namijenjeno.
2020 09 28
Hvala svima.
2020 09 29
Znam za puno manjih pasa koji su uginuli od cjepiva. Vani cijepe bjesnoću jednom u tri godine
2020 10 04
1 2