Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Pomoć na stranici /

Nejavljanje podataka za slanje nakon uplate.

Pozdrav, Imam cudnu situaciju. Naime, korisnica je kupila artikl od mene i odmah uplatila tocan iznos. U oglasu je napomena da postarina iznosi 18kn za slanje tiskom, sto je i platila. Poslala mi je svoje podatke za slanje, osim podataka o tisku i zamolila slanje preporuceno. 10min nakon njene poruke sam joj odgovorila da saljem tiskom, a ne postom i zamolila podatke od tiska, ali se odlogirala i otad nije bila online. Posiljku jos nisam poslala. Isla sam do poste danas prije posla da je posaljem pa da se rijesim toga, ali je bilo 18 ljudi prije mene u redu, ali nisam mogla toliko cekati, sto je i razlog zasto ne saljem pakete postom ako mogu isto obaviti na tisku za minutu.
2021 03 18
Možda da po adresi na Tisak lokatoru nađete njoj najbliži Tisak, pa joj javite ovdje ili ju čak nazovete da li je ok da joj tamo pošaljete paket? Mislim, treba ga navesti na Tisak formularu, nadam se da imate njezin broj mobitela...
2021 03 18
Nemam njen broj, nemam nikakav kontakt...
2021 03 18
Onda ostavite njezine stvari sa strane, skupa sa njezinim novcima, pa kad se žena uspije javiti, pa neka odluči sama da li joj je još uvijek potrebna Vaša roba ili bi željela da joj se novci vrate (naravno, umanjene za poštarinu, ipak ste joj robu čuvali, možda gubili kupce i slično). Ako pošaljete, možda žena ne stigne podići, pa Vam se paket vrati, onda niste išta napravili.... Eventualno ženi stvorili dodatni trošak, ukoliko ipak htjedne Vaše stvari koje je platila (naravno, ponovno bi trebala poštarinu uplatiti). Ukoliko ipak pristane da joj se stvar naknadno pošalje, onda te novce iskoristite za slanje poštom/Tiskom, kako ženi bude najbolje pasalo. Tako bih bar ja napravila.
2021 03 18
> Desinićka: > Nemam njen broj, nemam nikakav kontakt... Sigurno postoji razlog zašto vas je molila da joj pošaljete poštom. Ne čitaju svi kako tko šalje, ali se odmah nakon upita to treba naglasiti, u vašem slučaju, da ne šaljete poštom.
2021 03 18
Ja bi to poslala poštom. Ovo mi je malo blesavo navlačenje oko lako riješive situacije. Idući put naglasite prije uplate ili tražite podatke prije uplate.
2021 03 18
U opisu profila piše da šalje tiskom, kupac je trebao prije uplate provjeriti može li joj ipak poslati poštom (ako opis nije promijenjen u međuvremenu). Ako je pisalo i u oglasu, sumnjam da joj je promaklo na oba mjesta. Ako vam je problem poslati poštom, pričekajte još malo da se javi, ja ne bih slala ni na koji tisak na svoju ruku.
2021 03 18
> schmetterling: > U opisu profila piše da šalje tiskom, kupac je trebao prije uplate provjeriti može li joj ipak poslati poštom (ako opis nije promijenjen u međuvremenu). Ako je pisalo i u oglasu, sumnjam da joj je promaklo na oba mjesta. > Ako vam je problem poslati poštom, pričekajte još malo da se javi, ja ne bih slala ni na koji tisak na svoju ruku. ja bi isto tako! Ne vidin da je prodavačica išta krivo ovde učinila...lipo i opušteno čekat, javiće se ova...
2021 03 18
Doslovno 10min nakon njene poruke sam joj napisala da saljem tiskom ali se odlogirala odmah nakon sto mi je javila podatke za slanje. Ne ocekujem da ljudi citaju opis u profilu, ali u oglasu pise da saljem tiskom. Al cak ni slanje postom ne bi bio problem, pod uvjetom da se dogovorimo, ne ovako.
2021 03 18
Ne znam, valjda je sve ok i postoji opravdani razlog zasto se ne javlja. Samo ne bih htjela da mi se dogodi da pocne dramiti jer nisam poslala paket, da je hocu prevarit i sta ti ja znam.
2021 03 18
Ma opušteno, uplatila vam je za pt tiskom, za preporuku vi morate izvagati i reći kolika bi bila pt. Niste poslali paket jer ona nije poslala podatke koji su vam potrebni da bi ga poslali kako je pisalo i kako je uplaćeno, tako da vas ne može optužiti za prijevaru. Ako joj ne bude odgovarao tisak, vratite joj novce kad se ulogira i to je to.
2021 03 18
> Desinićka: > Ne znam, valjda je sve ok i postoji opravdani razlog zasto se ne javlja. Samo ne bih htjela da mi se dogodi da pocne dramiti jer nisam poslala paket, da je hocu prevarit i sta ti ja znam. Nema prostora sumnji u prevaru, ali tko zna zašto joj je bitno poštom, a ne tiskom, vjerojatno postoji razlog. I meni je draže poslati tiskom, a poštom ako da, pošaljem HPexpressom ili Overseas-om, to mi je jednostavnije, naručim ih kada mi odgovara, dodam par kuna više za trošak otpreme i ne moram čekati u redu.
2021 03 18
Možda žena nema blizu Tisak, možda želi da joj stigne na kućnu adresu.Probajte naći vrijeme kad nije gužva na pošti i pošaljite joj kako je molila.
2021 03 18
> schmetterling: > Ako joj ne bude odgovarao tisak, vratite joj novce kad se ulogira i to je to. Ponekada se i kupcu treba prilagoditi, bez obzira na princip ili vrijeme koje smo isplanirali za slanje. Žena je zamolila slanje poštom, ponavljam, vjerojatno postoji razlog, nije hir, a još manje imperativ. Ne moramo uvijek đonom, ako nije po mojem, ne šaljem, vraćam uplatu.
2021 03 18
> katarinamartina: > > schmetterling: > > Ako joj ne bude odgovarao tisak, vratite joj novce kad se ulogira i to je to. > Ponekada se i kupcu treba prilagoditi, bez obzira na princip ili vrijeme koje smo isplanirali za slanje. Žena je zamolila slanje poštom, ponavljam, vjerojatno postoji razlog, nije hir, a još manje imperativ. > Ne moramo uvijek đonom, ako nije po mojem, ne šaljem, vraćam uplatu. Ne radi se o principu ni vremenu, već o tom što je to zamolila tek nakon što je uplatila za slanje tiskom. Isto se moglo zamoliti i tijekom dogovora i prije uplate jer je na više mjesta naglašeno da šalje tiskom. Ako nije čitala oglas, to opet nije krivnja prodavačice. S druge strane, nije hir ni to što netko odluči slati samo tiskom/hp-om/overseas-om ili nečim desetim - ima pravo na to i kupac bi to trebao ispoštovati, a ne poslati podatke za poštu pa app.
2021 03 18
1 2 3