Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Pomoć na stranici /

Nejavljanje podataka za slanje nakon uplate.

> katarinamartina: > > schmetterling: > > Ako joj ne bude odgovarao tisak, vratite joj novce kad se ulogira i to je to. > Ponekada se i kupcu treba prilagoditi, bez obzira na princip ili vrijeme koje smo isplanirali za slanje. Žena je zamolila slanje poštom, ponavljam, vjerojatno postoji razlog, nije hir, a još manje imperativ. > Ne moramo uvijek đonom, ako nije po mojem, ne šaljem, vraćam uplatu. S ovim se slažem! Stoji i to da bi se kupac trebao informirati, ali uz toliko prevara ovdje (trojne prevare s krađom identiteta, uvaljivanje, laži o uplati i sl.) meni ovakve situacije zaista nisu problematične. Dogodilo mi se jednom da smo se ja i gospođa kojoj sam slala krivo razumjele i umjesto tiskom sam joj poslala poštom. Preuzela je paket, sve je bilo u redu i čak smo kasnije još jednom surađivale.
2021 03 18
> iskrica83: > Možda žena nema blizu Tisak, možda želi da joj stigne na kućnu adresu.Probajte naći vrijeme kad nije gužva na pošti i pošaljite joj kako je molila. Al stvar je u tome da nije pitala. 😀 Sve ok, nije kraj svijeta otici u postu, al po meni bilo fer zamoliti slanje postom i pricekati moj odgovor a ne odmah logout. Poanta je u dogovoru.
2021 03 18
> Desinićka: > > iskrica83: > > Možda žena nema blizu Tisak, možda želi da joj stigne na kućnu adresu.Probajte naći vrijeme kad nije gužva na pošti i pošaljite joj kako je molila. > Al stvar je u tome da nije pitala. 😀 > Sve ok, nije kraj svijeta otici u postu, al po meni bilo fer zamoliti slanje postom i pricekati moj odgovor a ne odmah logout. Poanta je u dogovoru. Uostalom ako cu bas cjepidlacit, slanje paketa postom je poskupilo, prije je isto bilo 18kn koliko se sjecam, a nedavno sam ja slala za tipa 23
2021 03 18
Ja bih na Vašem mjestu, ako mi je zgodno poslala poštom, a ako nije vratila bih joj novce, vratila artikl u prodaju i ostavila ovdje objašnjenje zašto sam tako napravila. Slažem se kako je jedna korisnica napisala da ne treba uvijek đonom ili se inatiti, ali u slučaju da je Vama pošta daleko, da je često gužva, da si ne možete uklopiti to u raspored i u konačnici - ne želite, onda je ok i opcija vraćanja. Meni je npr.Pošta 2km daleko, nemam auto, šaljem samo Tiskom i da mi se ovo dogodilo vratila bih jer bih izgubila sat i pol dok pošaljem što mi u trenutnim okolnostima nije opcija. Da mi je oboje blizu i svejedno poslala bih kakogod... Poanta je da ste vi jasno istaknuli kako šaljete a ona nije pitala za drukčije prije nego je uzela podatke, odlogirala se, nemate kontakt i način da iskomunicirate stvar..
2021 03 18
Ovo nije big deal spram prijevara, ali koliko vidim Vama je u cilju imat čistu situaciju i ovo riješiti. Treba biti fleksibilan, ali evo i kod primanja paketa, ja uvijek tražim Tisak jer se s poštarom uvijek mimoiđem, radim u dva grada, a kako je pošta daleko ne stižem ići u nju po pakete, tj.stižem ali trošim i na taxi i vrijeme + duže putuje, a nekad mi je bitno da dođe ranije...da sam doma i sjedim ili je tu netko od ukućana-bilo bi mi svejedno.. Tako da-gledajte što Vi želite i odlučite neovisno o nama
2021 03 18
> Desinićka: > > iskrica83: > > Možda žena nema blizu Tisak, možda želi da joj stigne na kućnu adresu.Probajte naći vrijeme kad nije gužva na pošti i pošaljite joj kako je molila. > Al stvar je u tome da nije pitala. 😀 > Sve ok, nije kraj svijeta otici u postu, al po meni bilo fer zamoliti slanje postom i pricekati moj odgovor a ne odmah logout. Poanta je u dogovoru. Ne znamo razlog, ali očito postoji. Možda kad se logira i vidi temu ne bude joj baš ugodno. Uplatila je i lijepo zamolila ako može poštom. Ne treba je razvlačiti po forumu, moje skromno mišljenje.
2021 03 18
Isto tako prodavačica ima razloge zašto šalje Tiskom i to treba poštovati. Mislim da ovo nije ni neugodno ni razvlačenje već čisto normalan razgovor i rasprava o situaciji, nisu ni njeni podaci stavljeni niti ju tko napada...niti se treba itko ljutiti na ikoga, tricky situacija u kojoj se pomaže prodavačici da donese odluku.
2021 03 18
Naravno, svatko će napraviti kako misli da je najbolje, ja sam komentirala kako ja ne bi, a to je otvarala temu i pitala za mišljenje da li da ipak pošaljem poštom ili vratim uplatu. Nije se nikoga prozvalo imenom i prezimenom niti nickom, ali kad se logira neće joj biti teško skužiti da se o njoj radi. Trebalo je odmah vratiti uplatu ili poslati poštom, treća opcija ne postoji.
2021 03 18
Tako bih i ja napravila, ali nekad ljudima treba pomoć drugih da donesu odluku da bi se osjećali ok s njom, mislim da se prodavačica brine da će kako je rekla prozvati se nju za pokušaj muljanja ili nešto...ali za to nema razloga i nakon odluke se tema može i obrisati, mislim da je tako i najpametnije...pa reći njoj osobno u inbox zašto se odlučilo kako je
2021 03 18
Iako, malo je i neobično što je samo tako nestala, ok možda žena ima nekih problema a možda je i dio strategije "ako ne ostavim podatke i ne javljam se poslat će mi svakako poštom"...
2021 03 18
> schmetterling: > > katarinamartina: > > > schmetterling: > > > Ako joj ne bude odgovarao tisak, vratite joj novce kad se ulogira i to je to. > > Ponekada se i kupcu treba prilagoditi, bez obzira na princip ili vrijeme koje smo isplanirali za slanje. Žena je zamolila slanje poštom, ponavljam, vjerojatno postoji razlog, nije hir, a još manje imperativ. > > Ne moramo uvijek đonom, ako nije po mojem, ne šaljem, vraćam uplatu. > Ne radi se o principu ni vremenu, već o tom što je to zamolila tek nakon što je uplatila za slanje tiskom. Isto se moglo zamoliti i tijekom dogovora i prije uplate jer je na više mjesta naglašeno da šalje tiskom. Ako nije čitala oglas, to opet nije krivnja prodavačice. S druge strane, nije hir ni to što netko odluči slati samo tiskom/hp-om/overseas-om ili nečim desetim - ima pravo na to i kupac bi to trebao ispoštovati, a ne poslati podatke za poštu pa app. S jedne strane da, potrebno se o svemu raspitati prije kupnje. Ali s druge to ipak nije baš tako velika greška. Možda je slučajno zaboravila napisati. No ako su Vama takve sitnice zaista presudne, vrijedne živciranja ili rasprave, imate pravo na to. Prodavačica kupcu naravno može vratiti novac ili pričekati da se ulogira i zamoliti podatke tiska.
2021 03 18
Ako je kupilica imala suradnje, treba zamoliti nekoga tko zna njezin br mobitela da joj pusti sms neka pogleda u inbox. Nakon toga konačni dogovor, povrat ili slanje tiskom. Ne znam što drugo reći, ovo je samo gubljenje vremena.
2021 03 18
> Fraagaria: > Iako, malo je i neobično što je samo tako nestala, ok možda žena ima nekih problema a možda je i dio strategije "ako ne ostavim podatke i ne javljam se poslat će mi svakako poštom"... Meni isto djeluje kao strategija, sve je jasno napisano, a i sama je uplatila iznos za tisak. Prilagodba uvijek , ali u tijeku dogovora i ako paše i jednoj i drugoj strani. Ni ja nisam doživjela temu kao razvlačenje, niti vidim išta loše u tome da se korisnica prepozna kad i ako otvori forum - znat će za drugi put. Bitno je da njeni podaci nisu napisani i da ostali ne znaju o kom se radi. Pretpostavljam da uplatu ne može vratiti dok se cura ne ulogira ako ima samo podatke za slanje poštom. Razlog za nečije isključivo slanje tiskom ili isključivo primanje poštom nije bitan, kupilica je ovdje podbacila u dogovoru i komunikaciji.
2021 03 18
> schmetterling: > > Fraagaria: > > Iako, malo je i neobično što je samo tako nestala, ok možda žena ima nekih problema a možda je i dio strategije "ako ne ostavim podatke i ne javljam se poslat će mi svakako poštom"... > Meni isto djeluje kao strategija, sve je jasno napisano, a i sama je uplatila iznos za tisak. Prilagodba uvijek , ali u tijeku dogovora i ako paše i jednoj i drugoj strani. Ni ja nisam doživjela temu kao razvlačenje, niti vidim išta loše u tome da se korisnica prepozna kad i ako otvori forum - znat će za drugi put. Bitno je da njeni podaci nisu napisani i da ostali ne znaju o kom se radi. Pretpostavljam da uplatu ne može vratiti dok se cura ne ulogira ako ima samo podatke za slanje poštom. Razlog za nečije isključivo slanje tiskom ili isključivo primanje poštom nije bitan, kupilica je ovdje podbacila u dogovoru i komunikaciji. Da, jer gledam po sebi kada ostavim podatke za slanje ulogiram se kasnije da vidim da li mi je paket poslan, tj.zanima me što se s njim događa... zato mi djeluje kao strategija... A tema će možda dobro doći prodavačici ako ju kupilica bude napadala što je vratila novce, pa čisto da vidi da ima još nas koji mislimo da ovo nije u redu... Mislila sam da možda može vratiti novce ako ima net bankarstvo pa može vidjeti broj računa, ja sam jednom tako vratila kad mi je jedna osoba uzela podatke i odustala, pa nakon 5 dana ipak uplatila, a ja sam u međuvremenu dogovorila prodaju, pa sam samo prebacila novce na taj isti račun s kojeg mi je uplaćeno
2021 03 19
Meni samo jedno nije jasno. Da li kupilica ima povratnih ocjena ili nema niti jednu. Ako ima, do sada se moglo nekoga zamoliti iz njenih suradnji da joj pošalje poruku na mob da pogleda u inbox ili, na temelju podataka koje prodavačica ima, saznati neki kontakt broj, a to se može. Ne čitaju svi opis, u tom slučaju se odmah nakon upita naglasi način slanja, tipa..ne šaljem poštom, isključivo tiskom ili ne šaljem tiskom, nego poštom i gotovo. Meni je ovo pomalo inat ili princip ali zabetonirano na najjače. Ajmo biti malo flekibilniji, a ne dramiti tamo gdje zaista nije potrebno. Pronađu se i malo žešće prevarantice i vrate uplate, a ova kupilica to nije niti slučajno. Do sada je paket već mogao biti na odredištu, a zašto se kupilica ne logira mi ne znamo, vjerojatno ima neki drugi razlog, a ne taj koji se stalno provlači, strategija. Uplatila je pošteno, ako je par kuna manje, to se može naknadno kad se logira tražiti da razliku uplati i sve 5. Ne znamo tko je kupilica, ali isto možemo donositi zaključke da je možda jedna od onih koja dva prodana artikla ima u omiljenima, jedna se nije logirala 4-5 dana, druga malo duže, a možda nije niti jedna, nego neka druga kojoj nisu u omiljenima. Kad se ima volje, sve se može saznati legalno i jednostavno. Ima cura koje čekaju da im problem rješava 'forumska družina', a nakon toga niti hvala, iako se sve radi bezuvjetno, ali jedno 'hvala' je znak poštovanja i kulture. Treba se pokrenuti i nešto konkretno napraviti, od tipkanja nema koristi.
2021 03 19