Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Posljedice korone

Pozdrav svima, Molim ekipu da podijele iskustva. Preboljela sam koronu unazd dva mjeseca, sve je vise manje dobro proslo. Znam da ta bolestina na svakog djeluje drugacije no molim vas da se javite sa vasim iskustvom-imate li posljedica nakon sto ste se “vratite u normalu”? Ja imam ceste migrene, jos uvijek nemam miris, izgubim se na trenutak (ne znam gdje sam) imam vrtoglavice cak i kada sjedim i tak... do kada ce to trajati?? Sada kada ovo sve citam pada mi na pamet da moje nuspojave uopce mozda niti nisu od korone! 🤣 Inace sam zdrava i nikada mi nista nije, pa sam se preplasila.
2021 05 06
Moje je trajalo oko 3.5 mj . Bilo je od toga da ne mogu po stepenicama na kat, radila bi 5min, ležala 30min da dođem k sebi. Vrtoglavice - jap. Kosa mi je otpadala u busenima, glavobolje - nikad nisam imala problema s tim, sad me boli glava jednom tjedno - čak i trenutno :D ... No, evo nakon 3.5 mj rekla bih da sam na 80% onoga što je bilo prije. Vadila krv, ispalo da doslovce nemam D vitamin (što je učestalo općenito), no malo je čudno jer nisam baš zatvorena u kući... Vidjet ćemo kako će biti nakon što nadoknadim to. Inače sve što si navela je uobičajno i nešto što ljudi spominju. Bude sve ok, samo eto, traje malo duže.
2021 05 06
Hvala vam
2021 05 06
Realno i nakon "obične" gripe ostaju još neke posljedice koje osjetimo više ili manje, samo se o tome nije previše spominjalo. Organizmu treba vremena za oporavak. Zapravo, što ste više u strahu to ćete s više pažnje promatrati jesu li neki simptomi prisutni i nekad će vam se činiti i da su izraženiji, iako to nisu. Svakako se pokušajte što zdravije hraniti, boraviti na zraku, ne forsirati se, odmoriti kad je potrebno i naspavati se ako je potrebno. Super je što ste napisali da je sve dobro prošlo, sad se samo čuvajte za dalje.
2021 05 06
Neki od mojih vježbača i pola godine nakon što su preboljeli Covid imaju problema s kratkoročnim pamćenjem, nesanicama, 'gubljenjem'. Prijateljica liječnica preboljela ga je prije 2 mjeseca, od tada ima napade panike , a ni osjet okusa ni mirisa nisu se vratili. Liječnici kažu da su te posljedeice relativno česte i da se njihovo trajanje ne može predvidjeti, kao, očito , ni ništa drugo vezano za tu bolest. Nedavno je psihijatrica Kekin govorila u medijima o tome kako je, uz navedeno, primijećeno kako značajan broj onih koji su preboljeli covid traži psihološku pomoć zbog depresije.
2021 05 06
Meni sve smrdi po luku. Vlastiti znoj, hrana u kojoj je luk... užas, kuća kad režem luk mi toliko smrdi da moram sve proluftati. Baš sam na to postala alergična. Svi ostali mirisi su mi ok, samo mi je taj smrad postao toliko izražen. Čitala sam da je hrpu ljudi tako, ali da se vrati u normalu nakon nekog vremena
2021 05 06
> IvanaAnic: > Meni je isto tako nedavno bilo, ali nisam imala koronu. Odjeću sam si par puta za redom prala da isperem taj smrad. Znoj isto mi je smrdio, dezodorans koji sam tad koristila sam bacila jer me i on podsjećao na taj smrad 🤣 Ugl, užas Hahaha! Pa ja se zapravo i nisam testirala, ali sam izgubila okus i miris + simptomi prehlade pa kao to je to. Koji sad dezić koristiš? Ja sam sve bez aluminija i otrova bacila jer su me samo još više činili smrdljivom.
2021 05 06
meni osobno je sve odmah bilo ok, iako nisam imala simptom gubitka okusa i mirisa. ali nemam problem sa disanjem i slicno. dok je nekima proslo 6 mjeseci i jos nemaju okus, miris, ostaju bez daha. zaista ovisi od osobe do osobe
2021 05 07
Meni se relativno brzo vratio njuh i okus, nakon nekih tjedan dana. Dva mjeseca nakon što sam preboljela koronu, dobila sam herpes zooster koji inače hvata stariju populaciju, a ja imam 25 😅 pa mi doktorica rekla da hvata oslabljene imunitete. Još sam od puno ljudi čula da su ih zubi i zubno meso boljeli nakon korone.
2021 05 07
Bolovi u mišićima, osjetljivi zubi, umor. S tim da je prošlo mj dana od oboljenja, i iskreno se nadam da će proći i to. Pijem vit D, cink itd. od početka pandemije i imala sam blaži oblik sa svim školskim simptomimam korone. S tim da sam uzimala po naputku liječnika trostruku dozu cinka, i rekao mi je da pijem samo paracetamol. Sretno svima koji su preboljeli i nadajmo se dugoročnom imunitet...
2021 05 07
Preboljela u prosincu prošle godine, dan danas mi se osjetilo njuha nije vratilo :s dakle ekstrakt vanilije - nula bodova. Nadala sam se da će se stvari manje više vratit na staro do sad ali još ništa.. Mlada sam, relativno zdrava ali covid me skršio. Ispadanje kose, osjećaj probadanja u predjelu srca (sve je ok sa štitnjačom), kratak dah, iznenađujuće brzo se umaram, konstante glavobolje, i kao da sve to nije dovoljno još mi je i pamćenje otišlo u 3 lijepe. Ispočetka sam bila pomalo šokirana sa svim posljedicama ali toliko mjeseci je već prošlo da sam se i naviknula.. Idem dan po dan, ne forsiram se i ne živciram se više kad mi se totalno izgubi tijek misli tijekom razgovora da se skroz zablesavim i ne znam ni o čemu pričam ni što sam htjela reći. Sve ovo je podnošljivo, moram biti svjesna da ipak ima i gorih stvari. Doktorica kaže da si dam vremena, a istini za volju to je jedino što u ovoj situaciji mogu napraviti ,:(
2021 05 07
Hvala cure.ja sam primjetila da imam kratkorocno pamcenje, ne znam gdje sam ni sto radim trenutno, i tako 30ak puta u danu. Jezivo.
2021 05 08
> karlie: > Hvala cure.ja sam primjetila da imam kratkorocno pamcenje, ne znam gdje sam ni sto radim trenutno, i tako 30ak puta u danu. Jezivo. pokušajte zapisivati u blokić
2021 05 08
Ja preboljela prije cca godinu dana Imala sam napadaje gusenja, gingivitis teski, kasalj kao da pusim cigarete ne znam koliko godina, atrofiju misica... U izolaciji sam bila mjesec dana dok nije dosao negativan nalaz Napominjem da dok sam i imala koronu sam imala treninge (kucne) Misici su mi jednostavno “propali” bez obzira na treninge Nakon toga, nisam mogla drzat na autu kuplung, tresla mi se jako noga, kosa mi je uzasno ispadala, stalno sam bila umorna i za nista! Grlo mi je dan danas inficirano crveno i unistena desna mandula (i prije korone sam imala probleme s mandulama ali ih je kovid dokrajcio) Spasio mi je kosu botoks! Vise nema ispadanja i zgusnula se 🥰 I nazalost od preboljene korone osim grla imam bas neke napadaje panike
2021 05 10