Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Split covid cijepljenje

> malllaaaa: > A gospodin koji sjedi u tom zavodu je i član stožera. Ako to nije u onom stilu kadija te tuži, kadija ti sudi, ja ne znam što je?! > Ne razumijem kako ljudima sva ova priča bar malo ne smrdi... > Zašto bi se zdrav čovjek liječio? I kao što ste Vi naveli, uzmete lijek tek kad osjetite da Vas boli glava, ne uzimate ga kada Vas ne boli, prevencije radi, zar ne? I da, količina je bitna. U svakom doziranju lijekova, pa i u ovom bi slučaju trebala nešto značiti. Nema ni taj paracetamol iste količine isti učinak na dijete i na odraslu osobu, zašto bi 1 bocka bila dovoljna za svakoga, nevezano za njegovo opće zdravlje, težinu i slično? > I za kraj mi odgovorite, da li Vam je dano da nešto potpišete? > Pretpostavljam da ste otišli po svoju dozu, sada su dostupne na svakom kantunu. Tema je lokacija cijepljenja u Splitu.
2021 06 24
@ZrinkaVZ Mislite nehigijena na toj istoj lokaciji? I da, jedan mali detalj sam zaboravila na prošloj objavi, a to je da ministar zdravstva sjedi u toj istoj vladi koja kontrolira stožer. U prijevodu što premijer odluči, to se provodi, nevezano za ikakvu struku ili istraživanja. I da, sve te zakone potpisuje predsjednik koji je o cijeloj ovoj priči na početku pričao kao da se radi o karijesu. Mislim da je bitno da su ljudi upoznati tko su zapravo oni koji reklamiraju cijepljenje na svakoj lokaciji, a ne samo u Splitu. Ako je prodavač neljubazan u trgovini u kojoj kupujem, tamo neću ni kupiti, a kamo li da mi netko glumi stručnjaka i moralnu vertikalu i preporučuje medicinske proizvode koji mi ne trebaju i usput suptilno ucjenjuje da ću biti građanin drugog reda ako to ne uzmem, makar bilo besplatno (plaćeno iz proračuna).
2021 06 24
Admine, moze opet blokada Male prije nego sto se opet otme kontroli?
2021 06 24
> malllaaaa: > @ZrinkaVZ > Mislite nehigijena na toj istoj lokaciji? > I da, jedan mali detalj sam zaboravila na prošloj objavi, a to je da ministar zdravstva sjedi u toj istoj vladi koja kontrolira stožer. > U prijevodu što premijer odluči, to se provodi, nevezano za ikakvu struku ili istraživanja. I da, sve te zakone potpisuje predsjednik koji je o cijeloj ovoj priči na početku pričao kao da se radi o karijesu. > Mislim da je bitno da su ljudi upoznati tko su zapravo oni koji reklamiraju cijepljenje na svakoj lokaciji, a ne samo u Splitu. > Ako je prodavač neljubazan u trgovini u kojoj kupujem, tamo neću ni kupiti, a kamo li da mi netko glumi stručnjaka i moralnu vertikalu i preporučuje medicinske proizvode koji mi ne trebaju i usput suptilno ucjenjuje da ću biti građanin drugog reda ako to ne uzmem, makar bilo besplatno (plaćeno iz proračuna). Tema je lokacija, vrlo banalno za shvatiti, pa me ne ispravljaj tjerajuci preko toga vodu na mlin svoje psihoze ili koja je sifra vec u pitanju
2021 06 24
Zrinka, ona Vam je obrazovanje stekla na Fejsu i Wiki. Moramo ju ozbiljno shvatiti. Strucna je zena. Nema veze sto palamudi nevezano za temu.
2021 06 24
Ajde smirite se, sad će koranka kad dođe jesen, pa svi opet veselo nosite svoje maskice i rukavice 😍🐑
2021 06 25
> helenahelena: > Admine, moze opet blokada Male prije nego sto se opet otme kontroli? Pročitajte zakon pa se javite ;) Nije ni Ustav na odmet....
2021 06 25
> ZrinkaVZ: > > malllaaaa: > > @ZrinkaVZ > > Mislite nehigijena na toj istoj lokaciji? > > I da, jedan mali detalj sam zaboravila na prošloj objavi, a to je da ministar zdravstva sjedi u toj istoj vladi koja kontrolira stožer. > > U prijevodu što premijer odluči, to se provodi, nevezano za ikakvu struku ili istraživanja. I da, sve te zakone potpisuje predsjednik koji je o cijeloj ovoj priči na početku pričao kao da se radi o karijesu. > > Mislim da je bitno da su ljudi upoznati tko su zapravo oni koji reklamiraju cijepljenje na svakoj lokaciji, a ne samo u Splitu. > > Ako je prodavač neljubazan u trgovini u kojoj kupujem, tamo neću ni kupiti, a kamo li da mi netko glumi stručnjaka i moralnu vertikalu i preporučuje medicinske proizvode koji mi ne trebaju i usput suptilno ucjenjuje da ću biti građanin drugog reda ako to ne uzmem, makar bilo besplatno (plaćeno iz proračuna). > Tema je lokacija, vrlo banalno za shvatiti, pa me ne ispravljaj tjerajuci preko toga vodu na mlin svoje psihoze ili koja je sifra vec u pitanju Ne vrijeđajte. Ako nemate čime pobiti moje tvrdnje, radije se ne oglašavajte. I da, na jesen kreće ponovno maskenbal :") Koji ono, po redu, 4 val? Delta soj?
2021 06 25
Mislim da uopće nije potreban dodatan komentar na sve ovo. Očito je da Mala ima previše vremena pa čita vijesti s obskurnih stranica Predlažem ipak stručne knjige iz biologije, osnovne anatomije, infektologije ili možda konstruktivan razgovor s nekim stručnim licem. Nakon toga možda možeš imati pravo na mišljenje Da se opet vratim na svoj komentar, zanimljivo mi je samo kako moja frizerka ima vremena propitkivati cjepivo, razmišljati o tome, pričati s klijentima, sva se uzruja svaki dan. A nitko od mojih prijatelja i kolega s iq većim od 90 nema baš mnoge dileme. Kreteni, sigurno nisu pročitali Ustav, Mala je doktorsku disertarciju odradila na tu temu
2021 06 25
> helenahelena: > Admine, moze opet blokada Male prije nego sto se opet otme kontroli? Mala je već bila blokirana radi istih ovakvih monologa o cjepivima i ostalim urotama
2021 06 25
Mala, plitak potok se preskace, s njim se ne raspravlja. Ne znam sto admin ceka.
2021 06 25
Mislim da je tu definitivno evidentno tko je u pravu. Kao prvo cijelo vrijeme pobijanje jedne strane (koja još i ima dokaze) sa kontra komentarima, ali bez ikakvih dokaza, osim tvrdnje da nije u pravu. E pa drage moje još ni struka sama nije sigurna u cjepivo i metode tretiranja virusa i sve je još nedovoljno istraženo i znati će se tek kroz par godina, kao i uopće samo cjepivo što je ustvari i posljedice. Istina je da će se trebati ponovno i iznova opet cjepiti, jer su se i sami izjasnili da je učinkovitost par mjeseci. To jedino znamo. A ovo podcjenjivanje zanimanje frizerke i sugeriranje korisnici da se ne zamara lijepom glavicom je poseban highlight teme. I to kaže osoba koja je razmišljala o tome bi li krala po Zari ili pak kako vratiti usmrđenu, znojavu i flekavu haljinu u 3 koraka. Citiram: "Htjela sam, ali nisam imala hrabrosti". E vidiš mila neki su ipak svoje lijepe glavice koristile i u druge svrhe, išli u školu, između ostalog učili i o virusima. Pa bi sada znali, a i ostali s teme (iako ovima ni ne zamjeram toliko, jer prosjek je ionako ostao na forumu 68+ godine, pa se zaboravi), kako viruse proizvodi svako živo biće, oni su čistilice našeg organizma, kako bez njih bi nam jetra sa 15 godina izgledala kao da imamo 80. To su najnestabilnije tvorine na svijetu i ne mogu živjeti bez živog organizma. Preživjeti da i to kratkoročno, ostati na životu, ne. Najopasniji virusi se prenose većinom krvlju. No po čemu je onda ovaj toliko specifičan? To je kompleksno pitanje, jer zaista oko ovog virusa je sve atipično do sad i pobija sve teorije. Ne zna se dovoljno, ali opet kako može postojati adekvatno cjepivo, a još nisu simptomi u potpunosti evaluirani. Nadalje zanimljiv je i podatak, da svi koji su umrli od nekih drugih bolesti, a eto usput bili zaraženi koronom su proglasili uzrok smrti: korona. Prvenstveno jer za svakog umrlog kad je proglašena pandemija, države dobiju odštetu u novčanim iznosima.
2021 06 25
Muž mi je bio u međuvremenu dok traje pandemija na 4 operacije i svaki put testiran na koronu i sad zadnji put kad je baš strašno dobio temperaturu koju ničim nisu mogli sniziti i tako par dana, radio je test na koronu 3 puta svaki dan i silom su mu htjeli prišiti da ima koronu, a on uvijek bio negativan. A mogla bih razgovarati i o tome koliko se tu poziva na struku, ne kažem da ne postoje kompetentni ljudi i da nam to ipak ulijeva neko povjerenje, ali eto pri prvoj operaciji, zbog pogreške liječnika mom su popucale vene i skoro je iskrvario. Liječnik se nije previše oko svega uzrujavao, odgovor je bio samo: ah desi se. Ali privatno eto druga priča, kad smo platili zadnji put 20.000,00 kn bilo je riješeno odmah, još je morao popravljati kirurg i od prethodnog tog "socijalnog" (i još kao najboljeg), pa me sve strah pomisliti kakvi su tek ostali kao mesari. Tako da dobro pripaziti i kad se radi o struci i "kompetentnim" ljudima. Itekako vjerujem u znanost i medicinu, divne su to djelatnosti, ali problem je u našoj zemlji i koliko se malo odvaja za iste, pa eto onda se jave i apsurdi poput toga da se nema ni za ono osnovno kao što su sterilne gaze i rukavice. Pa onda se cijepi i bez njih. I kao onda opasan je taj virus, jer cijelo vrijeme tvrde? Pa otkud možemo biti sigurni, da osoba koja cijepi bez rukavica tako ne unese još nešto gore introvenozno, pogotovo ako idu osobe jedna iza druge. Puno je tu kontradiktornosti oko svega.....i kako sad odjednom cjepivo je besplatno na koje su utrošene milijarde u proizvodnju i istraživanje, a s druge strane naplatili bi i obične tablete uz nadoplatu od 2,3 kn. Također kad je bilo glasanje, fućkaš i razmake i biti odgovaran i dezinficijensi, samo navalite, nije trebao ni test.
2021 06 25
Ovdje se samo radi o uključivanju mozga, a na to je pretpostavljam @malllaaaa i mislila, a to je ono što mi se sviđa i već kod spomenute "frizerke", ali eto budući nije doktorica pa ju se podcjenjuje. Ali skroz krivo, jer kao prvo živo biće je koja ima sva prava kao i ostali s drugim zanimanjima, a kao drugo ako se već propitkuje, postavlja pitanja, zašto i kako već je tu pokazala inteligenciju i mislim da po tome "šiša" to cijelo društvo intelektualnih "lijepih" glavica koje očito za drugo i nisu osim da osmišljavaju kako nešto ukrasti ili kako se "ohrabriti" pa nekome nešto uvaljati. A takvo nam i je društvo, vidljivo uostalom i ovdje, vodeći smo u Europi po kupnji kopija, po preprodaji jer za stvaranje nismo sposobni. I onda pričamo o inteligenciji, mislim da smo tu daleko debelo ispod svih, kao sve obrazovaniji i trebali bi napredovati u pozitivnom smislu, a sve obrnuto. Evo prva susjeda "intelektualka" profesorica kemije i francuskog, žena je nepismena da glava boli, a po inteligenciji uopće žalosno i spominjati.
2021 06 25
Ne trudi se, nitko ti ne cita te tvoje ruske romane. Jedino bi admin trebao.
2021 06 25