Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Savjet za bolestan stomak?

Dobar dan svima. Evo prvi put u zivotu se javljam na neki forum jer jednostavno vise nemam ideja sto ciniti… U 6.sam mjesec imala koronu koja nije imala nekakve jake simptome ali je zato pakao od mog zivota poceo nakon nje. Vec skoro 3 mjeseca ne izlazim bas iz kuce jer sam u velikim bolovima zeluca koji su se prosirili i na cijeli abdomen. Zadnjih tjedan dana su intenzivni cak i na mjestu slijepog crijeva. Bila sam u bolnici u Splitu na vise pregleda te nalijetala na “zid”…Morala sam na neke pretrage i privatno otici jer se u bolnici jako dugo ceka red (po pola godine,godinu dana). Gastroskopija je pokazala hijetalnu herniju,GERB i gastritis te zucnu kiselinu u zelucu. Dobila sam samo Ares (12tjedana) i Ursofalk (4tjedna),medutim lijekovi mi nisu pomogli. Kalprotektin iz stolice je 147(gornja granica) i alfa amilaza stitnjace je blago povisena. Ostali nalazi krvi su vise manje ok i ne pokazuju znakove velike upale a ja sam u nepodnosljivo bolnom stanju…Najgore mi je kad pojedem..Nitko mi nije dao nikakav protuupalni lijek i svi se “boje nepoznanice zvane korona”… Radila sam jucer cak i MR tankog crijeva koji je uredan ali je pronadena cista od 1,5cm na lijevom jajniku (a ginekolog mi je prije mjesec dana rekao da je sve uredno)…Na svoj ionako slab organizam sam pala 7kg dolje. Hitni kirurski odjel u Splitu je odlican i oni su rekli da im donesem nalaze urinokulture kad dodu sljedeci tjedan te ako i taj nalaz bude u redu da ce mi raditi laparoskopiju (pregled gdje sa cjevcicom udu u stomak pored pupka da vide sto se dogada). Nije mi svejedno ni raditi takvu pretragu ali nemam vise ideju na koja vrata pokucati i sto ciniti. Probala sam cak i odlazak u casne Ljubice Kovac u Posusju jer ona ima biljne preparate i malo mi je olaksala na nekih 10ak dana ali stanje je sad gore nego ikada… Ima li mozda netko slicno iskustvo i mozete li mi molim vas dati smjernice sto da radim dalje? (Ispricavam se na ovako dugom tekstu ali sam stvarno ocajna…) Hvala vam ❤️
2022 10 15
Stvarno strasno zvuči, mora da vam je gerb unistio sluznicu. Nemožemi mi postavljati dijagnoze, ja samo mogu preporučiti caj od stolisnika i kantariona jer sam imala gastritis i stvarno djeluju, ali tko zna sta se s vasim probavnim sustavom desilo. Nemate druge nego vjerovat doktorima i piti lijekove.
2022 10 15
Mijenjajte prehranu potpuno, izbacite kavu, alkohol i cigarete. Malo proguglajte , jako puno članaka i uputa što smijete s gastritisom jesti , a što ne smijete, te posebno pazite na žuč. Toliko Vam mogu reći i pomoći, a medicinski savjet samo slušajte od doktora. Sretno i držite se
2022 10 15
Ne znam vas, nisam doktor, ali s obzirom da ste spomenuli cistu na jajniku, jeste li sigurni da nemate endometriozu? Ona uzrokuje strašne bolove jer se može pojaviti bilo gdje, a magnetom je teško uočljiva ako nalaz ne čita spec.za endo. Također rijetko koji će doktor posumnjati na nju ako nemate cistu. (Jesu li vam rekli kakva je cista?). Meni je endo dijagnosticirana prije 4mj, i trenutno sam isto u fazi pregleda i vrlo vjerojatno ću morati na operaciju. Bila sam isto u jakim bolovima, nikud nisam išla. Šta mi je pomoglo je kompletna promjena prehrane, bez mesa, proizvoda životinjskog porijekla, mlijecnog, glutena i šećera. Sada sam 90% bez bolova. Šta god bilo, sretno i nemojte to shvatiti kao da je normalno da vas boli, jer neki uzrok mora postojati
2022 10 16
Meni se desilo od užasnog stresa da me bolio želudac i jednjak toliko da bi se previjala od bolova, takđer bi se širilo na cijeli abdomen, leđa... Godinu dana! Bilo je za izludit, nisam mogla funkcionirat normalno... Pojedine tablete (ares i emanera) bi mi mrvu pomogle nakon mjesec dana al to nije bilo to. Doslovno od jutra do mraka bi me bolilo, znala bi čak imati "napade" neizdržive boli, trajali bi po sat vremena. Gastroskopija pokazala mrvu gastritisa i to je to, sve drugo uredno. Čaj od stolisnika pomaže stvarno i izbacivanje slatkog. S vremenom, nakon šta se stres malo smanjio i uz Zipantolu Protect je prestalo. Evo sad ne pijem već 9mj ništa i dobro je. Btw, preporuka za Medici privatnu polikliniku u Splitu 👌🏼
2022 11 01