Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

Čudan prijedlog sa lošim predosjećajem

> Lina33: > Meni je došao neki dan upit sa njuškala za sandale, na viber sa njemačkog broja, ali pošiljatelj (muško) priča hrv. Pisao je: ja sam sada krenuo iz Opatije mogu doći kod vas kroz 20min (lokacija oglasa je Rijeka), kao zanimaju ga te sandale i još jedne. Ja sam napisala da ne živim više u Ri i da mogu jedino poslati poštom/tiskom nakon uplate. U slijedećoj poruci nakon minutu cca sam htjela napisati da mi može ostaviti podatke za slanje, ali mi je viber napisao kao prethodno ste blokirali ovaj kontakt ako pošaljete poruku odblokirati će se. > Ništa mi nije bilo jasno jer ga ja nisam blokirala nego je vjerovatno on mene, ne znam baš kako to fukncionira ali u biti mi je bilo drago da se ne možemo više čuti jer je također jezivo. Evo upravo o tome ja pričam i svakako je ova tema bila vise nego potrebna jer jedino tako možemo čuti za svakakve pokušaje prevare a i ovaj vas primjer je savršen i samo dokaz svemu na što sam upozoravala
2023 01 09
Neobično je tražiti da dođeš kod nekog isprobavati odjeću. Ali ima svakakvih ljudi. Možda je toj osobi to normalno. Možda je željna komunikacije uživo, ljudi su često i usamljeni pa traže nova prijateljstva. A može biti da vam nije sve u detalje objasnila, možda će se naći u vašem mjestu pa je usput odlučila spojiti kupnju i druge obaveze. Većini nas ne bi palo na pamet najavljivati se u nečiji dom. Ne najavljujem se tako ni osobama koje znam, čekam da me pozovu na kavu ako žele zvati. Vjerujem da jezivo ispalo, ali ako imate osjećaj da je neki oblik prevare u pitanju, ništa vam ne vrijedi, osim javno objaviti o kojem se profilu radi.
2023 01 09
Za sad ne jer se više od našeg razgovora niti nije prijavljivao/la pa mislim da je dovoljno samo upozorenje da su možda došli i na Krpice kada im ono dolaženje na vrata predstavljajući se kao službene osobe više ne prolazi kada nas stalno bombardiraju s tv-a s tim upozorenjima da sumnjive i nepoznate ljude sa svakakvim izgovorima ne pustamo u dom što sam uvijek vjerovala da nam je svima jasno ali evo ipak se uvijek netko nađe tko nasjedne....primjera je milijun a tko se time bavi uvijek nađe naćin pa zašto ne bi i preko Krpica kada očito preko Njuškala već toga ima ...
2023 01 09
Pročitala sam temu, ali ne možete nekoga prijavljivati samo zato jer vam je "jeziv" način na koji je osoba pitala dal može doći isprobati odjeću. Mogla je biti jako simpatična krpičarka i svejedno imati loše namjere, a ova koju ste razapeli na forumu biti fer. Prije sam prodavala i kupovala na njuškalu, sasvim je bilo normalno da dođete kod nekoga doma pokupiti predmet ili isprobati mobitel prije kupnje. I koliko god Vam to zvučalo opasno, vrlo je mala vjerojatnost da se išta može dogoditi, kao i da će prevaranti vrebati na ovakav način preko krpica. Ne znam kako Vama, ali meni stalno dolazi netko očitati struju, plin, zatim kontrolor HRT-a, svi oni mogu biti "lopovi" i sve što mogu ukrasti je figurica sa komode, ne znam na koji način zamišljate da bi se krađa mogla desiti osim ako ne držite vani vrijedne predmete i novce.
2023 01 09
> embrace: > Pročitala sam temu, ali ne možete nekoga prijavljivati samo zato jer vam je "jeziv" način na koji je osoba pitala dal može doći isprobati odjeću. Mogla je biti jako simpatična krpičarka i svejedno imati loše namjere, a ova koju ste razapeli na forumu biti fer. > Prije sam prodavala i kupovala na njuškalu, sasvim je bilo normalno da dođete kod nekoga doma pokupiti predmet ili isprobati mobitel prije kupnje. > I koliko god Vam to zvučalo opasno, vrlo je mala vjerojatnost da se išta može dogoditi, kao i da će prevaranti vrebati na ovakav način preko krpica. Ne znam kako Vama, ali meni stalno dolazi netko očitati struju, plin, zatim kontrolor HRT-a, svi oni mogu biti "lopovi" i sve što mogu ukrasti je figurica sa komode, ne znam na koji način zamišljate da bi se krađa mogla desiti osim ako ne držite vani vrijedne predmete i novce. Pa nije nitko nikoga prijavio, žena ne napisala da ako se nekome dogodi slično, da pita nju u inbox je li isti profil pa će javiti adminki da ga blokira. Dajte više s lažnim moraliziranjem i pametovanjem. Većina ljudi ne odgovara na poruku kad pitaš je li ok primopredaja, a sad svj brane to što je netko možda "željan komunikacije uživo".
2023 01 09
Ma, prevaranti stalno smišljaju nove fore, iako meni ovo više na nekog manijaka vuče. Zasto bi išla u neku suradnju ako se ne osjećaš ugodno i gotovo. Zašto strepiti i iščekivati dok osoba to isprobava u kupaoni ili gdje već ak te frka. Ali, mogla si reći ajmo se naći u nekom dućanu, kafiću pa nek proba tamo, samo da vidiš jel stvarno kupac ili...
2023 01 09
Ja se duboko ispričavam što pametujem i moraliziram, možda najbolje da više nitko ništa ne piše ako se ne slaže sa temom
2023 01 09
> embrace: > Ja se duboko ispričavam što pametujem i moraliziram, možda najbolje da više nitko ništa ne piše ako se ne slaže sa temom Pa samo se vi do sada ne slažete sa temom (jer niste ni shvatili bit iste(jedini)) tako da vi apsolutno možete prestati pisati o istoj... Niti sam ikoga razapela ,niti prijavila ,niti javno izložila profil ,niti nikoga ugrozila ni imenovala...sve korisnice koje su komentirale temu su shvatile bit ,upozorenje i svrhu teme... Evo meni se svi koji imaju bilo kakve ovakve i ovdje navedene primjere možebitnih prevaranta,manijaka i slično slobodno mogu javiti i ja ću biti zahvalna ... Temu i dalje smatram korisnom a tko ne ,ne mora trošiti svoje dragocjeno vrijeme zadrzavati se na istoj ,komentirati niti dizati tenzije...slobodno samo zaobiđe ... vjerujte ništa se neće dogoditi ako samo ignorirate na forumu nešto što vas ne zanima 😉
2023 01 09
Pa vi ne shvaćate kad javno otvarate temu da onda svatko ima pravo napisati što misli. Nisam nikoga vrijeđala, već objasnila da mislim da je takva reakcija pretjerana, ali eto, to je lažno moraliziranje i pametovanje, i kako se usuđujem napisati da ta žena možda nije prevarantica i da smanjite doživljaj. Pa onda nemojte ni vi sudjelovati na forumu ako vam smeta kad netko napiše mišljenje koje se ne poklapa sa narativom koji je u vašoj glavi.
2023 01 09
Uopće me ne smeta da netko kaže svoje mišljenje i u prvoj sam vam odgovorila da cijenim vaše mišljenje al da ste totalno fulali bit teme i unatoč par objašnjenja i dalje vam nije jasno pa se eto više neću truditi jer bi do sad već shvatili ali uzalud trud ...vi trubite svoje iako vam je jedna korisnica probala objasniti i ja u nekoliko navrata al vi i dalje po svom...ne znam od kud vama da je to žena uopće(ja to nisam uspjela utvrditi), rekli ste da sam ju razapela i prijavila (ne znam ni od kud ste to izvukli) a nisam nista od toga napravila tako da ste sve redom krivo shvatili i jedini tko ovdje mora smanjiti doživljaj ste vi jer ovo kako ste vi to shvatili dođe mi da vam se ispricam što sam vas tako uzrujala kao da ste se pronašli u temi 🤣🤣 Svako dobro vam želim ,neznam zašto me se tako ulovili... ja se stvarno nemam namjeru ovdje sa nikim raspravljati i poštujem tuđe mišljenje (ali vase nije vezano uz temu) ali ako bude opet neki vas komentar OPET... ja neću ništa napisati samo iz razloga što ste van teme sa skroz krivim tumačenjem iste i jer ću se držati one stare da pametniji popušta 🙂 Razvedrite se malo 😉 Hvala svima ostalima što su razumjeli temu,hvala na podršci ,vašim primjerima ....Ja ću isto poduprijeti svaku temu koja će biti otvorena u svrhu upozorenja...skroz opravdano kao ova...
2023 01 09
Evo ja neki dan dobijem pismo iz Španjolske, kao da sam neki nasljednik od 550 miljuna € jer ne neki navodni odvjetnik pronašao moje ime u nekom osobnom dnevniku umrlog lika, naravno trebaju mu moji podaci, pa platit neke transfere i sl..svašta prevarantima padne na pamet ,:(
2023 01 09
Ne vidim potrebu da nekome dam kucnu adresu da bi dosao isprobati odjecu Svasta ljudima padne na pamet,pa nismo soping centar Jos pogotovo novi profil,osobno nemam povjerenja u ljude,niti volim da mi svatko dolazi doma Tko voli neka izvoli,ovo je samo moje misljenje
2023 01 09
I takvih će gluposti biti sve više jer živimo u vremenu kraja. Pazite se i čuvajte, ja sam sad nasjela i itekako se naučila pameti. Gledajte gore i molite se, kraj je blizu, pa će sve te prevarante riješiti Onaj koji jedini ima tu moć i ovlast nad svima nama i zbog kojega mi postojimo 💪
2023 01 09
Uvijek vjerujte svojoj intuiciji. Meni isto ne bi palo na pamet davati nekome adresu i puštati xy osobu u kuću
2023 01 09
> plantonximus: > I takvih će gluposti biti sve više jer živimo u vremenu kraja. Pazite se i čuvajte, ja sam sad nasjela i itekako se naučila pameti. Gledajte gore i molite se, kraj je blizu, pa će sve te prevarante riješiti Onaj koji jedini ima tu moć i ovlast nad svima nama i zbog kojega mi postojimo 💪 🤔🤔🤔 Mare, nisam dobila odgovor o kojim se artiklima radi, možda ga/ju možemo profilirati😂😂😂 Ja se cak prevaranata ne bojim, više se uznemirim pri pomisli na perverznjake, ja sam se fakat toga nagledala u zivotu, odrasla u krasnom kvartu, bezopasnom, punom parkova, zelenila, ali ovih sa "balonerima" sam se nagledala u podhodnicima, tramvajima,skoro svakodnevno, dandanas mi malo ljudi to vjeruje... Možda zato ja ovak pušem na taj upit...
2023 01 09