Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

Jako neozbiljna korisnica, čitaj: grebatorica

@nitospitos ma nismo se uhvatile vas kao neko kritiziranje što ste napisali. Barem ja nisam 😊 Razgovaramo ovako općenito. Mislim, interesantna mi je tema, dalo bi se tu svašta pisati. Mišljenja sam da kad tad će se svaki dobri postupak vratiti. Nekako mi se čini da ljudi uvelike pamte najviše svoje postupke, a možda je netko kroz sitnicu i njima učinio nešto lijepo, nešto dao. Nije se moralo odviti preko krpica. A kažem, sve više mi izgleda da ljudi pamte radije loše. Kada nam prodavačica vrati koju lipu/cent manje odmah je lopov. Možda se žena samo zabunila. A kad se dobije natrag veći kusur rijetki su ti da se vrate u trgovinu i vrate te lipe natrag. Ovo je samo moj bezvezni primjer, ali tako je u stvarnosti kad bolje razmislimo. Sve više ljudi cijene sebe i svoje postupke. Toliko su nas zaokupirale brige i ubrzani način života da nam neke stvari nisu više normalne. Začudimo se i kad nam netko pridrži vrata da uđemo, a to bi trebalo biti čisto normalno.
2023 03 07
😀👍
2023 03 07
> Nitospitos: > Ajme, kaj ste se sve mojeg posta primile?! Poklanjam i ja, i poklonila sam cipele curki koja se nije bila u stanju odlučiti za kupnju. Pričam o tim ženama koje se bezveze javljaju samo zato jer je nesto na poklon, trebalo im, netrebalo. Malo nas ovdje bas pliva u lovi i jako je lijepo nekom uletit ako nesto jako želi, meni se dosada nije desilo da kad sam neodlučna u vezi kupnje da mi netko veli:e, jel bi ti značilo nesto da snizim cijenu?ej, evo častim te poštarinom. Još nisam naletjela na neku prijateljski nastrojenu osobu koja bi se odrekla jednog eura. > Sad ja ovdje ispadam najveća škrtica, a podjelila sam i robe i poštarina jer mi prodaja itako nije bitna, više kupnja.. . Uf... zato jer ste napisali gore da oglašavate stvari pod "poklanjam" i onda kad se javi netko da ih tražite da bi trebali kupiti nešto ili ponuditi simboličnu cijenu.. Po meni to isto zaista nije ok, ako se poklanja onda se poklanja jedino uz naplatu za pt, a ako se poklanja isključivo uz kupnju onda je to potrebno dodatno naglasiti.. A ako tražite simboličnu cijenu za neku stvar, onda to nije poklanjanje, nego je to i dalje prodaja
2023 03 07
Ja poklanjam i placam postarinu , i onima koji se jave pa me zamole da pocekam jer nemaju novaca ako su stvari od 20- eura posaljem im, ne ocekujem da plate postarinu .Taka san jbg Ako poklanjam onda poklanjam sve, isto ka da ubacim u Caritas .Glupo mi je poklanjat nesto a trazit da mi se plati postarina.
2023 03 09
> anysplit: > Ja poklanjam i placam postarinu , i onima koji se jave pa me zamole da pocekam jer nemaju novaca ako su stvari od 20- eura posaljem im, ne ocekujem da plate postarinu .Taka san jbg > Ako poklanjam onda poklanjam sve, isto ka da ubacim u Caritas .Glupo mi je poklanjat nesto a trazit da mi se plati postarina. Ali tu ste u trošku. Idete sebi na štetu.
2023 03 09
> anysplit: > Ja poklanjam i placam postarinu , i onima koji se jave pa me zamole da pocekam jer nemaju novaca ako su stvari od 20- eura posaljem im, ne ocekujem da plate postarinu .Taka san jbg > Ako poklanjam onda poklanjam sve, isto ka da ubacim u Caritas .Glupo mi je poklanjat nesto a trazit da mi se plati postarina. Ja također. Ako poklanjam, platim i trošak otpreme bez obzira na koji način šaljem: Tisak, HP, GLS, Overseas itd. Svatko odlučuje kako će i što napraviti, ja na moj.
2023 03 09
> malllaaaa: > > anysplit: > > Ja poklanjam i placam postarinu , i onima koji se jave pa me zamole da pocekam jer nemaju novaca ako su stvari od 20- eura posaljem im, ne ocekujem da plate postarinu .Taka san jbg > > Ako poklanjam onda poklanjam sve, isto ka da ubacim u Caritas .Glupo mi je poklanjat nesto a trazit da mi se plati postarina. > Ali tu ste u trošku. Idete sebi na štetu. Ne razmisljam na taj nacin, ako sam nesto odlucija poklonit to je moja dobra volja nikakva steta.Isto tako da nesto odnesem u Caritas ne trazim da mi plate benzinu, kad nekome odlucim nesto poklonit neobavezno odnesem, dostavim ne trazim da mi plate ukrasni papir ili benzinu/parking, Poklon je poklon i sve je na meni, moja dobra volja, ja se osjecam bolje .
2023 03 10
@katarinamartina & @anysplit Vama na volju. Svaka Vam čast ako možete tako, ja ne mogu. U redu je ako smo u istom gradu i ako mi je usput, odnijet ću besplatno, naravno. Ali kad trebam slati, to je druga priča. Prebacim trošak slanja na primatelja dara, pa ako mu uistinu to moje treba, izmislit će tih par eura za slanje. Ako mu se teško i tako malo angažirati, onda mu i ne treba. Bolje da i ne šaljem, nego da mi ostane gorak okus u ustima radi tuđe nezahvalnosti. Iskreno, tražila sam stvari na poklon, ali sam uredno podmirivala poštarine, čak nekad i inzistirala da ostavim za kavu. Jer netko od sebe daje, još troši vrijeme (možda i gorivo) da to spakira i odnese da pošalje i još da iz svog džepa dadne da bi ja dobila besplatno. Malo mi je bezveze. Osobno, osjećam se dužna.
2023 03 10
> malllaaaa: > @katarinamartina & @anysplit > Vama na volju. Svaka Vam čast ako možete tako, ja ne mogu. > U redu je ako smo u istom gradu i ako mi je usput, odnijet ću besplatno, naravno. > Ali kad trebam slati, to je druga priča. > Prebacim trošak slanja na primatelja dara, pa ako mu uistinu to moje treba, izmislit će tih par eura za slanje. > Ako mu se teško i tako malo angažirati, onda mu i ne treba. Bolje da i ne šaljem, nego da mi ostane gorak okus u ustima radi tuđe nezahvalnosti. > Iskreno, tražila sam stvari na poklon, ali sam uredno podmirivala poštarine, čak nekad i inzistirala da ostavim za kavu. > Jer netko od sebe daje, još troši vrijeme (možda i gorivo) da to spakira i odnese da pošalje i još da iz svog džepa dadne da bi ja dobila besplatno. Malo mi je bezveze. Osobno, osjećam se dužna. Sve sta si ti nabrojila stoji. Ljudi su svakakvi, bezobrazni, nezahvalni, neklulturni .... Ne trazim poklone ali me uvik razveseli kada mi neko nesto pokloni, kako u zivotu tako i ovde .. ili mi snizi cijenu ili posalje uz artikal neku sitnicu tipa cokolatine, reklamni parfemcic, kremicu neku i slicno.... To me bas razveseli. Ti imas svoj stav i to je sasvim u redu.
2023 03 11
1 2