Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Psihologija /

SAMOPOUZDANJE

Pozdrav , mislim da je samopouzdanje tema o kojoj se treba više govoriti. Osobno imam manjak samopouzdanja , i voljela bih da podijelimo savjete jedne s drugima !
2023 03 12
Pozdrav :) nova sam na krpicama i drago mi je da se mogu uključiti u temu... Ono što je meni osobno pomoglo je da sam prvo "kopala" po sebi zašto imam manjak samopouzdanja u nekim situacijama i zapravo sam došla do raznih uvjerenja koja sam slušala cijeli život bilo od roditelja, okoline, poznanika itd... uvjerenja u smislu: "ma što ćeš ti.. pa ti to ne bi mogla" i slično. Svako negativno uvjerenje sam zamijenila onim koji bi mi pomogao, to izgleda nekako ovako: ne mogu položiti ispit / sposobna sam i pametna položiti taj ispit nisam dovoljno dobra za taj posao / vrijedna sam i marljiva i naučit ću sve što treba kako bih mogla biti dobra u tom poslu (ovo su random primjeri) poanta je da su uvjerenja ona koja nas oblikuju (pa i naše samopouzdanje)i samo afirmacije koje smo dovoljno puta čuli da smo u njih povjerovali. Sad to samo treba mijenjati :) nije posap preko noći, ali sigurno radi.. :) nadam se da će pomoći :) pozdrav
2023 03 13
> DiDiK51: > Pozdrav :) > nova sam na krpicama i drago mi je da se mogu uključiti u temu... Ono što je meni osobno pomoglo je da sam prvo "kopala" po sebi zašto imam manjak samopouzdanja u nekim situacijama i zapravo sam došla do raznih uvjerenja koja sam slušala cijeli život bilo od roditelja, okoline, poznanika itd... uvjerenja u smislu: "ma što ćeš ti.. pa ti to ne bi mogla" i slično. Svako negativno uvjerenje sam zamijenila onim koji bi mi pomogao, to izgleda nekako ovako: > ne mogu položiti ispit / sposobna sam i pametna položiti taj ispit > nisam dovoljno dobra za taj posao / vrijedna sam i marljiva i naučit ću sve što treba kako bih mogla biti dobra u tom poslu > (ovo su random primjeri) > poanta je da su uvjerenja ona koja nas oblikuju (pa i naše samopouzdanje)i samo afirmacije koje smo dovoljno puta čuli da smo u njih povjerovali. Sad to samo treba mijenjati :) nije posap preko noći, ali sigurno radi.. :) > nadam se da će pomoći :) pozdrav Super napisano. 😊 Vjeruj u sebe da možeš i moći ćeš. 🥰 Necu javno pisati svoju situaciju, ali ako trebas razgovor javi se u poruke.🙂
2023 03 14
Ima članak 10 navika zahvaljujući kojima će vaše samopouzdanje rasti. Treba biti hrabar i pojasniti sebi što je najgore što se određenoj situaciji može dogoditi.
2023 03 17
Draga, ako trebaš stručnu i prijateljsku pomoć, tu sam. Pokućni psiholog Maja ,Lp
2023 06 13