Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Ideje /

Cvijece nova tema

Cure, na staru se temu rijetko ko više jablja. Imate li cvjetića koje bi mijenjale? Prodale? Tražim zamiju, voljela bi crnu, može i zelena. .može obje ☺
2023 05 10
Pozz i mene zanima cvjece pa pratim ponudite sto imate :) planiram uzeti nesto mami i baki sto imate samo TRAJNO cvijece me zanima kucno i vanjsko koje prezimljava😀
2023 05 10
Pozdrav Ja imam sadnice mente spearmint, mente jabuka,matičnjaka,bijele vrtne ljubičice, tamnoroze hortenzije ,gaveza, koraljnog kaktusa, lisnatog kaktusa, šarenog reo - reo variegata, čičoke, drvo novca,čuvarkuću,sedum Francesco Baldi, filodendron, bilbergiju ili kraljičine suze,zelenog klorofita, šarenog zelenog klorofita. -sjeme kadife, cinije, ukrasnog visokog slaka, ukrasnog vrtnog sljeza, echinaceje, nevena, suncokreta,kozmosa ili uresnice, mini cherry rajčice, crvene rog paprika, salate hrastov list, lisnatog celera,lobode, tušta(jestivog prkosa) I sadnice domaćih jagoda, malina i tajberi
2023 05 11
Pozdrav svima! ☺️ Godina je takva da sad kad napokon imam ogroman vrt i okućnicu i nakupujem svega sjemenja..sve mi to i dalje raste u čašicama. Optimistična ću pokušati biti pa bih htjela lobodu i tušt. To me tako podsjeća na pokojnu baku, znala nam je to ljeti kuhati kad bismo bili kod nje. A stariji bračni par od kojih sam svakakvo staro sjemenje kupila nije imao lobodu više u ponudi. Nudim kineski dolar/novčić (Pilea peperomioides) od cvijeća jer raste ko lud. Sjemenje povrća i ostalog tek na jesen ili na godinu. ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/0a4b53894a005fda5ff37b82e4331124.jpg)
2023 05 16
Ja zapravo imam jedno pitanje. Imam drvo novčića i nedavno sam ga presadila u novu zemlju. Kod presadnje otpalo mu je nekoliko donjih listova. Negdje sam pročitala da se ta biljka ustvari tako i razmnožava. Je li tko uspio tako? Ja sam stavila u vodu tih nekoliko listića, stoje tako više od tjedan dana, ali ništa se ne pomiče, nema nikakvih novih klica. Da ih piknem samo u zemlju možda? Ja sam ga nabavila tako što sam uzela pelcer, ali od stvarno stare biljke koja je na svojoj "krošnji" imala korjenje od novih izraslih izdanaka. Moja još to nema. Tek se od stabljike počelo formirati drvce.
2023 05 16
> Lunass: > Ja zapravo imam jedno pitanje. Imam drvo novčića i nedavno sam ga presadila u novu zemlju. Kod presadnje otpalo mu je nekoliko donjih listova. Negdje sam pročitala da se ta biljka ustvari tako i razmnožava. Je li tko uspio tako? > Ja sam stavila u vodu tih nekoliko listića, stoje tako više od tjedan dana, ali ništa se ne pomiče, nema nikakvih novih klica. Da ih piknem samo u zemlju možda? > Ja sam ga nabavila tako što sam uzela pelcer, ali od stvarno stare biljke koja je na svojoj "krošnji" imala korjenje od novih izraslih izdanaka. Moja još to nema. Tek se od stabljike počelo formirati drvce. Drvo novca se može razmnožiti pikanjem listića u zemlju
2023 05 17
Mami sam dala prije mjesec dana nekoliko ovih donjih listova jer rastu kao ludi, držala je dva dana u vodi i svi su se primili nakon stavljanja u zemlju. Možda treba onda u zemlju odmah. Imam ih punoo, rado pošaljem. :")
2023 05 17
Hvala puno na odgovoru. Probat ću tako. Ako bude uspjelo, javim pa ću i ja imati dalje za proslijediti ovu vrstu novčića 😊
2023 05 17
> Lunass: > Ja zapravo imam jedno pitanje. Imam drvo novčića i nedavno sam ga presadila u novu zemlju. Kod presadnje otpalo mu je nekoliko donjih listova. Negdje sam pročitala da se ta biljka ustvari tako i razmnožava. Je li tko uspio tako? > Ja sam stavila u vodu tih nekoliko listića, stoje tako više od tjedan dana, ali ništa se ne pomiče, nema nikakvih novih klica. Da ih piknem samo u zemlju možda? > Ja sam ga nabavila tako što sam uzela pelcer, ali od stvarno stare biljke koja je na svojoj "krošnji" imala korjenje od novih izraslih izdanaka. Moja još to nema. Tek se od stabljike počelo formirati drvce. Ne morate listiće stavljati u vodu ili ubadati u zemlju, drvo novca (crassula ovata) i većina sukulenata se razmnožava tako da se listići samo polože na zemlju, najbolje mješavinu zemlje, pijeska ili sitnog šljunka i perlita. Možete ih ostavit u istoj posudi ili staviti tu mješavinu zemlje u bilo koju plitku posudu i tu posudu na neko zaštićeno mjesto bez direktnog sunca i lagano prskati svako 3-4 dana. Biljka je spremna za presađivanje kad je pustila rozetu i korijen i kad se list koji je hrani potpuno osuši. Nekim listićima treba koji dan, a nekima i 6 mjeseci da izraste nova biljčica, a na nekima uopće neće izrasti nova :") ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/4d7c4a17d4024924cc2aab6cf01009d9.jpg)
2023 05 17
> KreativnoSelo: > Pozdrav svima! > ☺️ > Godina je takva da sad kad napokon imam ogroman vrt i okućnicu i nakupujem svega sjemenja..sve mi to i dalje raste u čašicama. > Optimistična ću pokušati biti pa bih htjela lobodu i tušt. To me tako podsjeća na pokojnu baku, znala nam je to ljeti kuhati kad bismo bili kod nje. A stariji bračni par od kojih sam svakakvo staro sjemenje kupila nije imao lobodu više u ponudi. > Nudim kineski dolar/novčić (Pilea peperomioides) od cvijeća jer raste ko lud. > Sjemenje povrća i ostalog tek na jesen ili na godinu. > ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/0a4b53894a005fda5ff37b82e4331124.jpg) Nemam navedeno za zamjenu ali se nudim za kupnju jednog pelcerica od pilee☺
2023 05 18
Također tražim ceropegia woodi
2023 05 18
Ma pošaljem rado, nikakva kupovina. :") Iskrica će poslati što sam tražila tako da je riješeno :")
2023 05 18
Ima li itko planinsku ružu?
2023 05 18
Pozdrav, prije otprilike 2 tjedna sam stavila pelcerice pilee u vodu i pustile su poprilicno korijenja vec nakon nekoliko dana. Sad se korjenje razgranalo i dugacko nekoliko centimetara, kada je pravo vrijeme da ih posadim u zemlju i nakon sto ih posadim trebam li odmah zaliti ili pricekati? Sad citam da ih uopce nisam trebala stavljati u vodu 😅 Nova sam u pelcovanju pa isprobavam sad svasta 🫣
2023 05 22
Pozdrav Mislim da niste ništa pogriješili što ste ih stavili u vodu. Dok ih posadite, zalijte.
2023 05 23
1 2